Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10k.


Artur Łysakowski

Recommended Posts

Proszę o pomoc w doborze zestawu stereo.

Lokalizacja kolumn to Ściana na zdjęciu.

Szafka to zastępczak z ikea więc będzie inna.

Jak widać jest sąsiedztwo kominka. Kominek zbudowany jest z krzemionki, która jest bardzo dobrym izolatorem ale jednak przy paleniu będę musiał pomyśleć o jakimś ekranie/ izolacji ( folia aluminiowa czy coś?)

Do rzeczy:

Ściana użytkowa ma 2.8 metra dl.

Wysokość pomieszczenia 2.8, powierzchnia około 35 m2 ( salon w domu).

Kiedyś miałem onkyo 8130 i kolumny jamo s626 ( podłogowe zestaw 2) ale trochę się pozmieniało w życiu...I zostałem tylko z 

Playerem CD Onkyo 7030. ( Prezent od moich kumpli)

Nowy etap w życiu rozpoczęty...cierpliwie czekałem na to kiedy będę znów mógł pomyśleć o skompletowaniu zestawu stereo.

 

Potrzebuję Aplituner stereo i kolumny. 

muzyka z CD plus Spoti i/ apple music.

Tego streamingu chcąc nie chcąc jest coraz więcej.

Ampli Również będzie służyć do nagłośnienia TV.

Internet: może być po kablu ( router jest w świadectwie) 

Muzyka: ja to rock, metal i takie trochę pokręcone dźwięki... ale moja druga połówka słucha też popu. Oprócz tego tv i reszta dobrodziejstwa typu netflix itd.

Ogólnie to lubię slektywność brzmienia i precyzyjny nierozlazły bas. Jestem zdania że w półkę, w którą celuje zawsze to można troszkę dokręcić equalizerem.

Budżet to 10 tys.

Widzę że Onkyo wraca. Jakoś mam dobre skojarzenia...z muzyką...z tego sprzętu...

Może TX 8270? Fajnie się czytało o tx 8390..ale po pierwsze nie wiadomo kiedy może być..po drugie myślę, że po nowych cenach to będzie cena 6-7 tys.

Zatem myślałem o tx 8270 plus albo dali zensor 7 albo heco aurora 1000. Aczkolwiek te ostatnie trochę szerokie.. Ogólnie celuje w kolumny około 20 cm szerokości z racji ilości miejsca. Fakt nie słuchałem żadnego z powyższych....Ale skoro tu pisze to znaczy, że liczę na pomoc w tej kwestii...

Pozdrawiam

Artur 

D982139A-4A38-4C5A-B946-1090E2225A8B.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wszystko w jednym to faktycznie Onkyo 8270. 

Ewentualnie Cambridge cxr100 i do tego triangle aio który położysz za nim. Nic nie będziesz widzieć.

Ten drugi gra jednak lepiej, całe pasmo prowadzone jest na wyższym poziomie 

Co do kolumn to fyne f502, kef q950, heco revolution 7.

Zapraszamy na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Cambridga zagra dynamiczniej od Onkyo z lepszym dołem i ekspresją, ale nie masz funkcjonalności sieciowej. Ogólnie jak wiesz jest problem z dostępnością wszystkich firm, dostawa Onkyo w skali potrzeb była tragicznie mała i pewnie nikt już ich nie posiada. Być może z czasem będzie nieco lepiej, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Popatrz na wzmacniacz sieciowy Audiolab 6000A Play, który jest dobrze wyposażony w wejścia cyfrowe, odtwarzacz sieciowy, bluetooth. Brzmieniowo lepiej wypada od amplitunerów oferując nieco cieplejszą barwę i przede wszystkim większą muzykalność. Z kolumn mógłbym ci do takiego wzmacniacza zaproponować  np. Q Acoustics 3050i, Fyne Audio F501, Focal Chora 826. Oczywiście wybór poszczególnych modeli pozostawiam tobie -  zapraszam na bezpłatne odsłuchy w naszym salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje.  Odnosząc się do propozycji to zacznę od najprostszej.. Kominka nie zlikwiduje gdyż lubię..

 

Okres wyboru sprzętu padł na niezbyt fortunny okres..bo ani cen ani dostępności.. O ile z cenami wiadomo, trzeba się pogodzić.. O tyle jest kłopot ze swobodnym dostępem od elektroniki...

 

Jak wspomniałem wyżej.. Z racji niedostatku miejsca odrzucam wszystkie kolumny o szerokości powyżej 25 cm.. Ale sądziłem że jest sporo modeli w wersji slim.. 😁. Nawet gdzieś czytałem że to ogólnie taki trend..w ostatnim czasie..

Wydaje mi się że preferowałbym jedno urządzenie jednak nie wiem może sytuacja wymusi na mnie wzięcie pod uwagę ampli plus coś do obsługi sieci

Dziękuję za propozycje. Przyjrze się im..A i tak wiadomo, że musi się to skończyć odsluchem..

S4.. Wydaje mi się że porponowane zestawy przekraczają podany budżet..

I ptaka dygresja...czy  nIe jest trochę tak..Ze po prostu handluje się tym co jest...I czy w przypadku dostępności produktów do jakiej byliśmy przyzwyczajeni...te porponowane amplitunery  również by się broniły w swojej klasie cenowej?

Edytowano przez Artur Łysakowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur Łysakowski napisał:

I ptaka dygresja...czy  nIe jest trochę tak..Ze po prostu handluje się tym co jest...I czy w przypadku dostępności produktów do jakiej byliśmy przyzwyczajeni...te porponowane amplitunery  również by się broniły w swojej klasie cenowej?

W amplitunerach kina tak jest. W pozostałych urządzeniach na szczęście jeszcze nie.

Masz wybór chodź jak sam zauważyłeś ograniczony, mały. Podyktowany głównie rosnącymi cenami.

8270 i AXR 100 porównaj u nas i zobaczysz że wybierzesz ten z dodatkiem sieciowym. Albo MR 780 i to samo.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

stoje aktualnie przed podobnym dylematem. Szukam stereo do salony do 8-10k. Nie mam niestety ani wiedzy, ani doświadczenia z hi-fi, ale głód już jak najbardziej. 
 

W oko wpadły mi Wharfedale Linton, sporo dobrych opinii się naczytałem - ale ciekaw jestem tez Waszej opinii. Dzisiaj miałem okazje je odsłuchać i mimo, że nie mam większego porównania - brzmiały świetnie. 
 

Moje oko tez zwróciło się na Dali Oberon 5 - ale tutaj głównie przez ich niewielkie gabaryty i przyjemny design. 
 

Niestety mam tez sędziego, który również ma spory wpływ na wybór kolumn, szczególnie przez pryzmat ich wielkości i wyglądu. 
 

Pokój ma około 25m2 z aneksem. 

Zastosowanie: tv, ps5, gramofon, streaming. 
muzyka: cała rozpiętość. Od techno do jazzu. 
 

jesli chodzi o elektronikę, to tutaj mam blank zupełny. Pomóżcie! W gąszczu audio da się szybko zagubić, a przy obecnym zatowarowaniu nie wiem czy powinienem czekać, czy jednak znajdę coś w dobrego jakościowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Somnam napisał:

Hej,

 

stoje aktualnie przed podobnym dylematem. Szukam stereo do salony do 8-10k. Nie mam niestety ani wiedzy, ani doświadczenia z hi-fi, ale głód już jak najbardziej. 
 

W oko wpadły mi Wharfedale Linton, sporo dobrych opinii się naczytałem - ale ciekaw jestem tez Waszej opinii. Dzisiaj miałem okazje je odsłuchać i mimo, że nie mam większego porównania - brzmiały świetnie. 
 

Moje oko tez zwróciło się na Dali Oberon 5 - ale tutaj głównie przez ich niewielkie gabaryty i przyjemny design. 
 

Niestety mam tez sędziego, który również ma spory wpływ na wybór kolumn, szczególnie przez pryzmat ich wielkości i wyglądu. 
 

Pokój ma około 25m2 z aneksem. 

Zastosowanie: tv, ps5, gramofon, streaming. 
muzyka: cała rozpiętość. Od techno do jazzu. 
 

jesli chodzi o elektronikę, to tutaj mam blank zupełny. Pomóżcie! W gąszczu audio da się szybko zagubić, a przy obecnym zatowarowaniu nie wiem czy powinienem czekać, czy jednak znajdę coś w dobrego jakościowo. 

 

Dobrze to ująłeś..Że często w o naszych przypadkach..każdy ma swojego cenzora..
Ja 2 lata bez hi fi..I jestem bardzo zgłodniały i obawiam się że jak pojadę coś mi tam włącza...I nie będę obiektywny...
Trochę muszę podejść analitycznie do tematu...
Zrobić selekcje..jednak widzę.. Ze dostępność nawet w Warszawie, gdzie praktycznie mieszkam... jest licha...z kolei.. Czekać..nie wiadomo do kiedy....logistyka kontenerowa ma się udrożnić ale za rok...zanim przejdzie to na rynek....będzie trwało...Ale z drugiej strony bardzo chce słuchać muzykę na czymś..co gra..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Somnam napisał:

W oko wpadły mi Wharfedale Linton, sporo dobrych opinii się naczytałem - ale ciekaw jestem tez Waszej opinii. Dzisiaj miałem okazje je odsłuchać i mimo, że nie mam większego porównania - brzmiały świetnie. 

Z czym porównywałeś? Bedac w salonie na odsłuchu musisz z czymś porównać.

15 godzin temu, Somnam napisał:

jesli chodzi o elektronikę, to tutaj mam blank zupełny. Pomóżcie! W gąszczu audio da się szybko zagubić, a przy obecnym zatowarowaniu nie wiem czy powinienem czekać, czy jednak znajdę coś w dobrego jakościowo. 

Czekac na co? Aż będzie towaru jeszcze mniej?

12 godzin temu, Artur Łysakowski napisał:

Trochę muszę podejść analitycznie do tematu...

To nie jest dobry trop. Bo trafisz na ASR i oni spaczą Ci umysł. Lepiej robić na odwrót. Słuchać. Eliminować to co kompletnie Ci dźwiękowo nie odpowiada. A najwyżej dwa ,3 finalne wybory które dla Ciebie brzmią dobrze sprawdzić analizując je.

Macie Panowie kilka ciekawych opcji w tym budzecie

Magnat MR780/ MA900 , Cambridge AXR, Cyrus ONE , Marantz PM6007

Heco Aurora 700, QAcustic 3050i, Dali Oberon 7, KEF Q750, Focal Aria 906, Wharfedale Linton, Magnat Signature 507

Fyne i ..... wiele innych. Przez analizę tylko sprzęt będzie dochodził zamiast skracać listę.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...