Skocz do zawartości

Który subwoofer REL HT1003, REL HT1205 czy SVS SB-2000 PRO


Bartson

Recommended Posts

Cześć,

Który subwoofer będzie wystarczający do mojego salonu z aneksem kuchennym o powierzchni 22m2 gdzie część salonowa to ok. 60% czyli jakieś 12m2.

Sub będzie stał pod drzwiami balkonowymi w mieszkaniu w bloku i będzie służył TYLKO DO KINA DOMOWEGO przy umiarkowanych poziomach głośności, by nie utrudniać życia sąsiadom 😊

 

Moje typy:

REL HT1003 – 10’ 300W (rms) za ok. 2370zł

REL HT1205  – 12’ 500W (rms) za ok. 3470zł

SVS SB-2000 PRO– 12’ 500W (rms) + aplikacja za 3800zł

 

Ze względu na cenę wolałbym REL HT1003 i pytanie czy w moim pomieszczeniu sub ten będzie grał nisko i wystarczająco?

SVS jest drogi i kupno jego to będzie dla nie „gminastyka finasowa” 😊

Być może lepszy lub porównywalny od SVS będzie REL HT1205  i byłby złotym środkiem.

Cenne dla mnie będę wszystkie opinie ale najbardziej użytkowników tych subów.

Pozdrawiam

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz brać pod uwagę całość pomieszczenia a nie tylko część odsłuchową skoro nie masz ściany. Na innym forum napisałem ci, że lepiej mieć lekki zapas niż go nie mieć, ale różnica w cenie między modelami jest i nie da się tego ukryć. Postaw na Rel HT1205 a w ostateczności na model niższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Musisz brać pod uwagę całość pomieszczenia a nie tylko część odsłuchową skoro nie masz ściany. Na innym forum napisałem ci, że lepiej mieć lekki zapas niż go nie mieć, ale różnica w cenie między modelami jest i nie da się tego ukryć. Postaw na Rel HT1205 a w ostateczności na model niższy.

Po przeanalizowaniu powyższych opini, recenzji na YT oraz opini z innego forum zamówiłem REL 1205. Dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
4 godziny temu, volare napisał:

hej, podzielibys sie wrazeniami nt tego subwoofera? Tez zamierzam cos zakupic ale generalnie narazie robie rozeznanie tematu, dzieki

miałem jeden, Potem inne, Potem je dwa.

Jeśli pytasz o model MKI

To bardzo dobre zejscie, uniwersalny subwoofer. Trzyma rytm, tempo, zmienny w barwie basu. Bardzo dobry stosunek cena jakość. W modelu MKII poprawiono membranę jest lżejsza i wyjadniejszy wzmacniacz. Przez co SPL jest wyższe.

Konkurencji to SVS SB 1000, Velodyne chodź tu problem z dostępnością. Albo nieco droższe JL Audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

miałem jeden, Potem inne, Potem je dwa.

Jeśli pytasz o model MKI

To bardzo dobre zejscie, uniwersalny subwoofer. Trzyma rytm, tempo, zmienny w barwie basu. Bardzo dobry stosunek cena jakość. W modelu MKII poprawiono membranę jest lżejsza i wyjadniejszy wzmacniacz. Przez co SPL jest wyższe.

Konkurencji to SVS SB 1000, Velodyne chodź tu problem z dostępnością. Albo nieco droższe JL Audio

 

20 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

miałem jeden, Potem inne, Potem je dwa.

Jeśli pytasz o model MKI

To bardzo dobre zejscie, uniwersalny subwoofer. Trzyma rytm, tempo, zmienny w barwie basu. Bardzo dobry stosunek cena jakość. W modelu MKII poprawiono membranę jest lżejsza i wyjadniejszy wzmacniacz. Przez co SPL jest wyższe.

Konkurencji to SVS SB 1000, Velodyne chodź tu problem z dostępnością. Albo nieco droższe JL Audio

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki. A możesz mi jeszcze podpowiedzieć jedna rzecz bo zupełnie nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Mam wzmacniacz stereo w salonie ale nie ma wyjścia na suba poza Line Out ( dwa wyjścia RCA - L+R). Dobrze myślę że np Rel T5x nie mogę użyć ponieważ ma tylko pojedyncze wejście RCA. Natomiast zgaduje że nie powinno być problemu z Rel HT1205 czy SVS SB-1000? W tym ostatnim jest jeszcze wyjście niskopoziomowe? Do czego to można użyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volare napisał:

Super dzięki. A możesz mi jeszcze podpowiedzieć jedna rzecz bo zupełnie nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Mam wzmacniacz stereo w salonie ale nie ma wyjścia na suba poza Line Out ( dwa wyjścia RCA - L+R). Dobrze myślę że np Rel T5x nie mogę użyć ponieważ ma tylko pojedyncze wejście RCA. Natomiast zgaduje że nie powinno być problemu z Rel HT1205 czy SVS SB-1000? W tym ostatnim jest jeszcze wyjście niskopoziomowe? Do czego to można użyć?

Jesli chodzi o modele 1205 i SB1000 to tak standardowo podłączasz je przez złącza RCA lewy i prawy kanał.

Jeśli chodzi natomiast o model T5x ktory jest dedykwoany do stereo to opcję są dwie.

1. Podłączasz po prsotu przez kabel subwooferowy typu Y ale w drugą stronę. Czyli 2 RCA -> 1 RCA

2. Podłączasz przez kabel speakon do którego ten sub został dedykowany. Czyli kable głośnikowe podłączasz obok tych do kolumn

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...