Skocz do zawartości

Zestaw kina domowwego


sk09372

Recommended Posts

13 godzin temu, sk09372 napisał:

Nie mogę znaleść poruwnania z DENON HTS S660H czym one się różnią poza tym że jeden to 5.2

Robie takie porównanie. Będzie wkrótce gotowe.

13 godzin temu, sk09372 napisał:

Czyli przy pięciu głośnikach plus sub nie zauważył bym różnicy w dzwięku

Usłyszysz.

 

9 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Nie wierzę aby ceny znacząco spadły.

Ja też :(

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zostanę zlinczowany ale już mam dość tych poszukiwań kupuję to https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kina-domowego/zestaw-kina-domowego-denon-hts-s660h-wilson-movix-cz-cz  powiedzcie mi czy ten https://www.euro.com.pl/subwoofery/polk-audio-psw-10e-subwoofer.bhtml bardzo się będzie gryzł z tym zestawem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 17.02.2022 o 07:57, LBX Systemy Audio napisał:

Instrukcja:

"UWAGA: Subwoofer  nie ma wejścia LFE. Zamiast tego użyj wejścia liniowego L lub R (inną opcją podłączenia jest użycie kabla rozdzielonego Y i podłączenie wejść liniowych L i R). Po wykonaniu tego połączenia Sub Out, obróć filtr „dolnoprzepustowy” do końca w prawo. W efekcie stworzy to wejście LFE."

Witam po dłuższym czasie,podłączyłem ten subufer tym kablem https://allegro.pl/oferta/kabel-1rca-2rca-typ-y-do-subwoofera-cross-tech-3m-7901745786 dałem głośność na 50% LOW PASS do końca w prawo i go praktycznie nie słychać, ten LOW PASS ma tak cały czas być przekręcony w prawo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sk09372 napisał:

dałem głośność na 50% LOW PASS do końca w prawo i go praktycznie nie słychać

a jak wygląda sprawa ustawień w amplitunerze? W jaki sposób go testujesz?

10 godzin temu, sk09372 napisał:

ten LOW PASS ma tak cały czas być przekręcony w prawo?

z instrukcji obsługi tak wychodzi.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sk09372 napisał:

Witam po dłuższym czasie,podłączyłem ten subufer tym kablem https://allegro.pl/oferta/kabel-1rca-2rca-typ-y-do-subwoofera-cross-tech-3m-7901745786 dałem głośność na 50% LOW PASS do końca w prawo i go praktycznie nie słychać, ten LOW PASS ma tak cały czas być przekręcony w prawo?

Zapewne błędne ustawienia w amplitunerze.

Albo i to też sięczęsto zdarza.

Jaką ścieżkę odtwarzasz? Taką z sygnałem 5.1? Czy to ampli Denona?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sk09372 napisał:

testowałem jakimś testem z YouTube i filmem z HBO max 

🤦‍♂️

No to nie są dobre testy. Od tego są narzędzia odpowiednie. Jak się nie mylę REW chyba potrafi ale przydałby się mikrofon skalibrowany. Można jednak użyć tego co dostałeś do amplitunera ale nie oczekuj poprawnych wyników raczej takie poglądowe które mogą być i tak dalekie od stanu faktycznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sk09372 napisał:

Amplituner sam ustawił sub, testowałem jakimś testem z YouTube i filmem z HBO max 

to faktycznie nie są dobre sposoby na testowanie.  Samo postawienie subwoofera w pomieszczeniu też nie wystarczy. Najczęściej szukanie odpowiedniego miejsca dla niego wymaga czasu. 

Możesz, tak jak kolega @lolekdrugi podpowiada, iść bardziej profesjonalną ścieżką lub po prostu "na ucho", wedle swoich upodobań taki subwoofer ustawić.

Skontaktuj się z nami, postaram się pomóc.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

to faktycznie nie są dobre sposoby na testowanie.  Samo postawienie subwoofera w pomieszczeniu też nie wystarczy. Najczęściej szukanie odpowiedniego miejsca dla niego wymaga czasu. 

Możesz, tak jak kolega @lolekdrugi podpowiada, iść bardziej profesjonalną ścieżką lub po prostu "na ucho", wedle swoich upodobań taki subwoofer ustawić.

Skontaktuj się z nami, postaram się pomóc.

Piotr

A co mogę sam zrobić poza zmianą miejsca, i regulacją głośności. Są jakieś ustawienia w amplitunerze z których mogę skorzystać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sk09372 napisał:

A co mogę sam zrobić poza zmianą miejsca, i regulacją głośności. Są jakieś ustawienia w amplitunerze z których mogę skorzystać

Najpierw przeprowadź test który na forum ktoś opisywał czyli. Postaw subwoofer w miejscu gdzie chcesz siedzieć a potem na kolanach chodzisz po pomieszczenia i słuchasz gdzie jest najlepiej i to jest miejsce gdzie subwoofer powinien stać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

a jak wygląda sprawa ustawień w amplitunerze? W jaki sposób go testujesz?

z instrukcji obsługi tak wychodzi.

Piotr

 

Ostatnie pytanie, jeżeli przekręce ten low pass w prawo to trace jakąkolwiek możliwość regulacji Hz?  Co miałeś na myśli pisząc ustawienia w amplitunerze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sk09372 napisał:

Ostatnie pytanie, jeżeli przekręce ten low pass w prawo to trace jakąkolwiek możliwość regulacji Hz? 

Dobra to ja zapytam który Ty masz w końcu ten subwoofer?

3 minuty temu, sk09372 napisał:

Co miałeś na myśli pisząc ustawienia w amplitunerze ?

Amplituner masz Denon AVR-X1700H czy coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sk09372 jeżeli dobrze rozumiem to ustawienie Low Pass dajesz na maksa czyli nie ustawiasz na nim odcięcia. Pokrętło głośności proponuje ustawić na 1/2 lub nawet 3/4 mocy.

Jak to zrobisz, uruchom kalibrację Audyssey w Denonie ponownie.

Niestety Twój subwoofer jest dość słaby (tylko 50W) zatem należy pokrętło głośności dość mocno odkręcić aby amplituner mógł go sobie prawidłowo ustawić.

Pamiętaj również o tym co pisałem powyżej, czyli szukaniu miejsca. Możesz doświadczyć sytuacji gdzie nie ważne jak mocno go odkręcisz, w miejscu odsłuchowym będzie prawie niesłyszalny. Wtedy jedyne co pozostaje to zmiana umiejscowienia na inne które da lepsze rezultaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lolekdrugi napisał:

@sk09372 jeżeli dobrze rozumiem to ustawienie Low Pass dajesz na maksa czyli nie ustawiasz na nim odcięcia. Pokrętło głośności proponuje ustawić na 1/2 lub nawet 3/4 mocy.

Jak to zrobisz, uruchom kalibrację Audyssey w Denonie ponownie.

Niestety Twój subwoofer jest dość słaby (tylko 50W) zatem należy pokrętło głośności dość mocno odkręcić aby amplituner mógł go sobie prawidłowo ustawić.

Pamiętaj również o tym co pisałem powyżej, czyli szukaniu miejsca. Możesz doświadczyć sytuacji gdzie nie ważne jak mocno go odkręcisz, w miejscu odsłuchowym będzie prawie niesłyszalny. Wtedy jedyne co pozostaje to zmiana umiejscowienia na inne które da lepsze rezultaty.

Dzięki za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest to co pisałem tu

Dnia 16.03.2022 o 07:28, S4Home napisał:

Jaką ścieżkę odtwarzasz? Taką z sygnałem 5.1? Czy to ampli Denona?

W materiałach które odtwarzasz nie masz ścieżki 5.1 zapewne i dlatego to tak gra.

W Denonie jest trudno ustawić sub aby grał tak jak chcesz przy klasycznym nie 5.1 sygnale.

Ale jest to możliwe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...