Skocz do zawartości

Denon 3700 => Marantz 7015


Maniek10

Recommended Posts

Dnia 19.02.2022 o 14:03, Maniek10 napisał:

W Denonie brakuje mi trochę dynamiki przy cichym słuchaniu, czy ta zmiana coś poprawi?

Tego nie poprawi

Dnia 19.02.2022 o 20:55, Pilislaw1978 napisał:

A próbowałeś włączyć XT 32 na Reference i Dynamic XQ na wł zobaczysz ze dynamika się zmieni

O toż to.

Marantz 7015 to dobry model. Mialem wcześniejszy. Ale to model który gra liniowo. Na pewno nie doda ci tego co szukasz.

Ale jesli chcesz zmienić nieco barwę dzwiek uto można w to brnąć.

Po ile 7015?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2022 o 20:55, Pilislaw1978 napisał:

A próbowałeś włączyć XT 32 na Reference i Dynamic XQ na wł zobaczysz ze dynamika się zmieni

Tak, oczywiście jest włączone 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Tego nie poprawi

O toż to.

Marantz 7015 to dobry model. Mialem wcześniejszy. Ale to model który gra liniowo. Na pewno nie doda ci tego co szukasz.

Ale jesli chcesz zmienić nieco barwę dzwiek uto można w to brnąć.

Po ile 7015?

Piotr

 

W takim razie nie ma sensu zamienić siekierki na kijek, dziękuje za odpowiedz.

p.s. 7000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dyskusji w tym wątku, zaskoczony jestem opinią o 7015 (gra liniowo, czyli naturalnie?) . Jak ten ampli radzi sobie w kinie domowym, przy zestawie 7.2.4 (5.2.4) Klipscha RP, ale wyższych modeli RP-280F, RP-450C itd) Mam dziś Onkyo 929 i gra to mega dynamicznie , a w innym wątku świta mi pomału zmiana ampli i chcę się upewnić. co do 7015 / x4700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To średniej półki amplitunery, niemal bliźniacze konstrukcyjnie. Masz prawo oczekiwać że z kina opartego na nich będziesz zadowolony. Mam zestaw z Denonem i kompletem od Klipsch (jak w stopce) do którego długo się przymierzałem odsłuchując różne konstrukcje. Za kilka tygodni wykończę swoją jaskinie do zabawy to coś więcej napiszę. Puki co pozdrawiam lokalnie o ile w nicku to masz pierwsze litery rejestracji. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler. Wow! Przyjrzałem się Twojej stopce, zacna!

Nie dalej jak wczoraj wkurzałem się, bo na amazon.com skończyła się promocja na dawne CDT-5650 C II  w cenie 149 USD plus 25 USD za koszty wysyłki i cła, teraz wychodzi o ponad 100 USD więcej na jednej sztuce więc odpuściłem. PRO-18RC to kawał głośnika , ledwo się u mnie zmieści w podwieszanym suficie , ale też o nich myślę (o 16RC) ze względu na wychylaną membranę nisko i średniotonową i dodatkowo wychylany twitter. Ja akurat tego potrzebuję (z innego wątku ;))   Ciekawi mnie czy ktoś w Polsce odsłuchiwał je i porównywał brzmienie do starej serii CDT , lub nowej PRO-160 / 180 (odpowiednik serii RP)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, PRO-18RC z 8" głośnikiem to waga ciężka. Jak je zamawiałem to trochę tak je na czuja wybrałem, zdecydowała kwestia właśnie wychylnych membran i świetna cena. Jak już dotarły to dopiero zacząłem się po głowie drapać jak ogarnę montaż. Trochę zabawnie wyszło bo te Atmosy mają największe przetworniki w systemie - oprócz subów oczywiście. Zrobiłem sobie do nich obudowy.

IMG_20210828_153145.thumb.jpg.c363ee98dde0fa5b1174132ccc33ebaa.jpg

IMG_20211103_224431.thumb.jpg.5c9b5a2c8a2cab1e09a4f4a98bc1ee73.jpg

IMG_20211104_191344.thumb.jpg.ab55cc0dad78536618842562acde0bf8.jpg

a.jpg.d131fc9659e2549585a066c577a1992a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Korzystając z dyskusji w tym wątku, zaskoczony jestem opinią o 7015 (gra liniowo, czyli naturalnie?) . Jak ten ampli radzi sobie w kinie domowym, przy zestawie 7.2.4 (5.2.4) Klipscha RP, ale wyższych modeli RP-280F, RP-450C itd) Mam dziś Onkyo 929 i gra to mega dynamicznie , a w innym wątku świta mi pomału zmiana ampli i chcę się upewnić. co do 7015 / x4700.

Moim zdaniem Marantz nie zagra tak dynamicznie. Od razu usłyszysz spadek dynamiki. Czy to dobrze? To już zalezy od Ciebie.

Lolek pamiętajmy że Marantz i Denon mimo że w pewnych aspektach sa podobne to nie śa to kopie amplitunerów. W sensie nie jest to tak jak było w Onkyo / Pioneer

15 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Nie wiadomo co Marantz zrobił w 7015 ale z jakiegoś powodu ma gorsze wyniki w testach niż bliźniaczy 4700 jak również 8015.

Jak jest teraz z Pioneer / Onkyo nie wiem.

Poczekamy zobaczymy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, S4Home napisał:

olek pamiętajmy że Marantz i Denon mimo że w pewnych aspektach sa podobne to nie śa to kopie amplitunerów.

to są prawie kopie z tym, że Marantz bierze to co Denon zrobi i psuje na swój sposób :)

 

Trzeba też pamiętać, że ze względu na problemy z dostępnością podzespołów, Marantz wymienił DAC w 6015, 7015, 8015 z AKM AK4458 DAC na  Texas Instruments.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S4Home napisał:

Mówisz że takie podsumowanie aż ? :)

zobacz na testy, potem zobacz na zdjęcia wnętrz. To są te same sprzęty tylko Marantz dokłada "coś od siebie" co psuje zachowanie sprzętu ale nie zawsze. Przykładem niech będzie 8015 który jest ok.

 

16 minut temu, S4Home napisał:

Mi chodziło o to że jest spora różnica w brzmieniu pomiędzy Denon a Marantz.

jest taka teoria, że Denon ustawia sprzęt na instrumentach by było super, a Marantz bierze grupę ludzi i ustawia to na słuch i wychodzą potem klocki. Jednak jak napisałem powyżej, z jakiegoś powodu 8015 tego problemu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lolekdrugi napisał:

jest taka teoria, że Denon ustawia sprzęt na instrumentach by było super, a Marantz bierze grupę ludzi i ustawia to na słuch i wychodzą potem klocki. Jednak jak napisałem powyżej, z jakiegoś powodu 8015 tego problemu nie ma.

Ciekawe podejście. Kto tą teorie rozsiewa? Rozsiewał? Bo prawdę mówiąc nie słyszałem tego wczęsniej

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...