Skocz do zawartości

Moja "KAPLICZKA" i Św.Graal


Robert Pawliszko

Recommended Posts

3 minuty temu, soberowy napisał:

Kominek? Serio? Ja myślałem, że to jakaś atrapa.

Zacytuje kolegę

" Człowiek uczy się całe życie " :) 

1 godzinę temu, nazghul napisał:

Ja wczoraj nauczyłem się z 60 sekundowego filmu o tym że istnieją klasy jakości imbryków do zaparzania herbaty

nie gadaj ? Ale ja zacofany jestem .......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Juz dwie osoby zdezorientowane (ikonki reakcji). 🙂 nie dziwię sie w sumie. To nieco burzy pogląd "wielkosci pomieszczenia vs ilość przetworników".

Czyli że Nawet absolutne minimum czyli 2 głośniki w stereo, minimalnej możliwej powierzchni membrany umieszczone w drzwiach pojazdu, to przerost formy nad treścią porównując do pomieszczeń, majac na mysli powierzchnię membrany do nagłośnienia w " m³ "? ;) 

A może jednak nie jest tak? 

Bawiłem się kiedyś w car audio. Byłem na zlotach, słuchałem tych lepszych "aut". Na postoju fajnie, podczas jazdy czar zwyczaj pryska. Z perspektywy czasu uważam to za głupotę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzicie, jest to biokominek a nie elektryczna atrapa. Generuje ciepło = wysusza powietrze dookoła. Izolacja może co najwyżej elektronikę ochronić, nie drewno. Gdyby gitara nie była dekoracją to mój komentarz może by komuś uratował instrument. Teraz to jest na 99.9% dekoracja z zwijchrowanym gryfem a odsprzedaż tego jako instrumentu może skończyć się nieporozumieniami

Edytowano przez nazghul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Podczas jazdy tworzą się niestety "przeszkadzajki" - to fakt :( ale by od razu uważać za głupotę? 🤔

Miałem na myśli mój przypadek, że to była głupota. Sporo pieniędzy włożyłem w poprawę car audio po czym zmienilem auto. 

Zauważ że większość ludzi którzy poprawia nagłośnienie w swoich autach jeździ starymi samochodami, w których fabrycznie fatalnie jest to zrealizowane. W obecnych czasach producenci aut tworzą dedykowane systemy, które w zupełności wystarczą. 

Jak sobie przypomnę jak przed sprzedażą auta wyciągałem to wszystko... głupota.

Bas i scena w aucie mogą być super, ale to nie jest łatwe do zrealizowania. Pamiętam ze zlotów VW Sharan z Lublina gdzie bez suba była petarda. Niestety większość pakuje do bagażnika przewymiarowane suby do masażu pleców.

Sorry za off topic.

Posłuchałbym tej kapliczki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 2.04.2022 o 20:10, nazghul napisał:

Ale widzicie, jest to biokominek a nie elektryczna atrapa. Generuje ciepło = wysusza powietrze dookoła. Izolacja może co najwyżej elektronikę ochronić, nie drewno. Gdyby gitara nie była dekoracją to mój komentarz może by komuś uratował instrument. Teraz to jest na 99.9% dekoracja z zwijchrowanym gryfem a odsprzedaż tego jako instrumentu może skończyć się nieporozumieniami

Dokładnie tak!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...