Skocz do zawartości

głośniki do Denon 2700


Dr Doom

Recommended Posts

Kupiłem tydzień temu denona 2700, bo nic innego nie można upolować właściwie.

Obecnie mam podpięte stare głośniki sony (zestaw 5.1) i szukam czegoś nowego.

Kompletnie nie jestem w temacie głośników do kina. Do muzyki używam Canton Ergo 670 ze wzmacniaczem Yamaha i to jest dla mnie odnośnik jak coś może grać (stoi w innym pokoju) i to wg mnie gra fajnie.

Nowe głośniki do kina nie mogą grać dużo gorzej niż to co już mam, ale rozumiem, że kino domowe to nie stereo.

Budżet 5000-7000, pomieszczenie to otwarta przestrzeń: salon, jadalnia, kuchnia - około 80 metrów. Salon zamknięty z jednej strony tarasem i ścianą, z drugiej otwarty na jadalnie i kuchnie.

Jakie głośniki polecicie do tego denona? Czytałem o oberonach, klipsch, taga, polk etc. ale nie mogę się zdecydować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Denonem bardzo dobrze zgrywa się Klipsch - to potentat w kinie domowym. Oferuje brzmienie dynamiczne, efektowne a o to chodzi w kinie domowym. Ożywi również lekko ospałego  i ocieplonego Denon-a. Rozważ zestaw Klipsch R820F (lub mniejsze R620f), R-41M, R-35C plus ewentualnie subwoofer R112SW lub ogromny R-115SW, w zależności od potrzeb. Klipsch ma tą cechę, że nawet z niewielkich kolumn jest w stanie wydobyć duży dźwięk (wysoka efektywność).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2022 o 16:07, Dr Doom napisał:

.... pomieszczenie to otwarta przestrzeń: salon, jadalnia, kuchnia - około 80 metrów. Salon zamknięty z jednej strony tarasem i ścianą, z drugiej otwarty na jadalnie i kuchnie.

 

To kawał przestrzeni, jeśli chcesz mieć kinowe wrażenia to kolumny muszą być wysokoefektywne , im bardziej tym lepiej. Klipsch się do nich zalicza, ale nie tylko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arek_Gd napisał:

To kawał przestrzeni, jeśli chcesz mieć kinowe wrażenia to kolumny muszą być wysokoefektywne , im bardziej tym lepiej. Klipsch się do nich zalicza, ale nie tylko

Albo kupic koncowke mocy.

Obecnie siedze drugi miesiac w tymczasowym mieszkaniu ze spory salonem (45m + jakies 20-30 metrow w glownym korytarzu na ktory jest otwarty). Jest tutaj x4500h + jakies Klipshe z wbudowanym atomesem w przednie kolumny, subowooferem i bocznymi. Moim zdaniem, brzmi to mocno tak sobie, wlasnie jak dac ciut glosniej. Powodem jest ciulowa akustyka - cala jedna dluga sciana to szklo, na innych tez malo co jest, podloga to kamien. I prawde mowiac, nie wiem co trzeba by zrobic, zeby brzmialo to lepiej w zakresie sprzetu - ale dodanie paru paneli, jakiegos dywaniu, moze ciezkich zaslon mogloby juz cos zmienic. Dlatego sugeruje, zebys nie skupial sie tylko na sprzecie, ale tez postaraj sie zostawic troche srodkow na akustyke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2022 o 16:23, Pilislaw1978 napisał:

Klipsh dziadek na fleku jeszcze

Ma oznaczenie SUB-6,a tak poza tym nie wiedziałem ze boczne surroundy w systemie 7.1.2 będą taka dobrą robotę robić ,dobrze ze wybrałem 7.1.2 zamiast 5.1.4 

Edytowano przez Pilislaw1978
Poprawa liter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...