Skocz do zawartości

Podłączenie gramofonu do karty dźwiękowej w PC


Recommended Posts

Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem laikiem jeżeli chodzi o temat audio, ale do sedna :). Powoli przymierzam się do zakupu gramofonu. Chciałbym podłączyć go do karty dźwiękowej w komputerze (karta to Sound Blaster X AE-5). I tu moje pytanie, czy jak kupię gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem oraz wyjsciem liniowym to da radę to podłączyć kablem "jack-jack" pod wejście liniowe w karcie dźwiękowej? Karta ma wbudowany DAC ale czy będzie to grało? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

Interesuje cię tylko wejście liniowe/analogowe 

A gramofon musisz kupić z przedwzmacniaczem wbudowanym lub z osobnym przedwzmacniaczem.

Nie widzę sensu tej operacji

 

Tak jak wspominałem, gramofon mam zamiar kupić już z wbudowanym przedwzmacniaczem. Tyle że nie znam się zbytnio i nie wiem czy dobrze myślę jeżeli chodzi o podłaczenie tego całego ustrojstwa :)

Edytowano przez Ursus164
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ursus164 napisał:

Tak jak wspominałem, gramofon mam zamiar kupić już z wbudowanym przedwzmacniaczem.

Odpuść , pisze poważnie. Szkoda kasy tak na gramofon jak i wkładki i płyty. Efekt będzie tragiczny. Za tą forsę kup jakieś płyty na plikach i będzie duużo lepiej. Po za tym ta karta ma wejścia na mały jack mikrofonowe , nie podłączysz tam gramofonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...