Skocz do zawartości

Topping MX5 czyli czy da się dobre mieć wszystko w jednym za 1100 zł


Tomasz S.

Recommended Posts

2 minuty temu, Tomasz S. napisał:

@Ebison Zdania są podzielone :) Ja bym wolał tego Toppinga od większości używek w tej cenie. Oprócz wzmacniacza na głośniki ma fajny DAC, pilot i wzmacniacz słuchawkowy. Jeżeli kolumny nie sa trudne to ten Topping to świetny wybór.

Czy do kolumn Indiany Line Tesi 261 skoro są to kolumny ciepło grające to lepiej będzie kupić tego Toppinga czy jednak wieże Yamahe Mcr-N670? To już ostatnie takie moje pytanie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:

Czy MX5 to przeskok względem MX3??

Gdybym nabył MX5/MX3 i chciał je podłączyć do TV, Streamera i CD to jak najlepiej to zrobić??

TV z Toppingiem łączę oczywiście poprzez optyk bo inaczej się nie da ale dalej... Drugiego optyka nie mam więc streamer muszę połączyć poprzez RCA a do CD (na początku DVD) pozostaje tylko możliwość połączenia poprzez coax? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MobyDick napisał:

Sam musisz zdecydować co i gdzie podłączyć. Pozostają jeszcze konwertery konwertujące sygnał z wyjścia coaxial na optyczne i odwrotnie oraz zewnętrzne selektory źródeł. Łatwo kupić taki który pozwala podłączyć kilka źródeł z wyjściem optycznym do jednego wejścia. 

Wiem o tych konwerterach ale je trzeba przełączać bo inaczej jeden sygnał blokuje drugi.

A jak sama jakość mx3 - mx5 czy warto płacić dwukrotnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arturro007 napisał:

Wiem o tych konwerterach ale je trzeba przełączać bo inaczej jeden sygnał blokuje drugi.

A jak sama jakość mx3 - mx5 czy warto płacić dwukrotnie?

W przypadku konwerterów są takie nieprzełączalne i nic w nich nie da się przełączyć :) . Jeśli konwerter ma 2 wejścia i 2 wyjścia to musisz wybrać z którego wejścia chcesz sygnał. Nic tu się nie blokuje. Sygnał jest wtedy zawsze na obu wyjściach w obu standardach. Jeśli używasz zewnętrznego przełącznika, to musisz wybrać źródło i nic się wtedy nie blokuje. Jeśli jest do niego pilot to możesz go do tego użyć. Problemy występują gdy używa się rozgałęźnika optycznego do podłączenia 2 źródeł do jednego wejścia, do czego nie służą.  

To czy warto wybrać droższy model wzmacniacza tego samego producenta zawsze jest sprawą indywidualną. Często przy takim wyborze, warto się zastanowić czy nie wybrać jednak lepszych kolumn, lub lepiej dopasowanych do tego tańszego. Do większych kolumn, gdy chcemy głośniej grać często potrzeba więcej mocy. Czasem zdecydować mogą funkcje użytkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, troszkę odgrzeje kotleta ponieważ go nabyłem (mx5) i ma dla mnie chyba jedna wadę .... Nie ma możliwości ustawienia "mocy"/ "balansu" na kolumnę. Mam klasyczne stereo 2.0, ale kolumny są w różnych odległościach od miejsca odsluchu, przez co jedna słychać lepiej, a druga mniej... Jest jakiś "patent" na to?

 

Tym samym podpytam, czy ew. Loxjie a30 ma taką opcję? (Sprzedałbym toppinga i kupiłbym loxjie)? Ktoś coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...