Skocz do zawartości

Stereo do 20m2


kasaks

Recommended Posts

51 minut temu, kasaks napisał:

Zastanawiam się tylko czy warto naciągać budżet do CXA81 wzgędem CXA61. Czy będzie duża różnica? Niestety w kolejnym miejscu nie było możliwości przesłuchania 61.

Miałem obydwa, tzn. CXA61, a potem CXA81. Oba grały z budżetowymi Pylon Opal Monitor. CXA81 potem również z MA Silver 100. Różnica jest znacząca, chociaż nie kolosalna. Słychać ją było nawet na tych tanich Opalach. CXA81 gra większym, pełniejszym dźwiękiem. Szczególnie doceniałem to przy rocku. CXA61 też ładnie, równie rozdzielczo i dokładnie, ale lżej i szczuplej. Myślę, że przy kolumnach od 3 tys. za parę wzwyż i przy Twoim metrażu CXA81 będzie wyraźnie lepszy. Pokój bardziej wypełni się dźwiękiem, kolumnom łatwiej będzie "zniknąć". Zaznaczam, że porównuję tylko oba CXA. Prawie nie słuchałem innych wzmacniaczy z tej półki cenowej.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kasaks napisał:

Ale jednak dla mnie zdecydowanie wygrały Q Acoustics 3050i  z CXA81. Dynamika, precyzja, szczegółowość ale i melodyjność, fajny dół. Cały zakres na równym, wysokim poziomie. Podobało mi się bardziej niż połączenie CXA81 z Focal Chora 826.

Z kolumnami Q Acoustics będzie bezpieczniej w dłuższej perspektywie czasu, a Focal może jednak zmęczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...