Skocz do zawartości

Glosniki sufitowe


ELEM B

Recommended Posts

Potrzebuje pomocy. Chcialem zrobic sobie Dolby Atoms w czesci tv (na planie 7).  I szukam 4 glosnikow sufitowych podtynkowych zastanawiam sie nad MAGNAT QUANTUM ICQ 62 oraz Monitor Audio Pro 80. ( Lub cos innego) Jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie i nawet nie wiem jak to rozmiescic poprawnie (chodzi o odleglosci  itp.)

hk-44-g1-l-koncepcja-parter (1).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykanczan dom i musze powiedziec robotnikom jaka wysokosc sufitow i chcialem kupic juz glosniki sufitowe zeby zamontowali odrazu (otwory porobili). Narazaie mam przewody doprowadzone od elektryka. Chcialem kupic sobie ten ampli ONKYO TX-RZ1100, ale nie wiem jakie glosniki i rozmieszczenie. Na ten moment zastanawiam sie na sufitowymi Dali Phantom E-50 tylko nie mam pojecia czy potrzebuje takich za 2tys czy za 400-700 zl do Atoma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwiesz ten model Onkyo, to faktycznie możesz zrobić sobie 5.1.4. Oznacza to że będziesz miał pięć kanałów podstawowego poziomu a więc 2 x front, centralny, 2 x surround. Wszystkie powinny być na wysokości odsłuchu, surround także. Dopuszcza się dać je nieznacznie wyżej, ale montaż gdzieś przy suficie mija się z celem, bo od dźwięku z góry odpowiadają głośniki wysokościowe (Atmos w Dolby). Te należy w suficie zamontować tak, by dwa przednie (LTF/RTF) były 45 w górę przed Tobą, dwa tylne (LTR/RTR) 45 stopni za Tobą - jak na grafice. Wymusza to odsunięcie kanapy od tylnej ściany co masz częściowo ujęte na planie. Może ją jeszcze trochę przysunąć do TV.

Kominek na prawo od TV to potrzebny (w kontekście audio) jak świni siodło :D Jakby go nie było to dwie frontowe kolumny można by było fajnie rozstawić. a tak to trochę wąsko będzie... Miej to na uwadze. Ponadto patrząc na układ pomieszczenia wydaje mi się, że surroundy należało by postawić jako wolnostojące kolumny podłogowe lub monitory na tzw. standach. Na ścianach nie ma za bardzo gdzie, bo masz tam z lewej chyba drzwi przesuwne na taras, a z prawej dopiero ścianę od kotłowni która jest na dodatek trochę z przodu, a surround powinny być lekko z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowy kominka jeszcze nie ma wiec mogę cos wykombinowac(wnęke na glosnik). Tak chciałem zrobic ze tylnie kolumny na stojakach a przednie na ścianie przy telewizorze dac. Tylko teraz mam pytanie glosniki sufitowe sa jakos regulowane kontowo bo nie wiem jak ustawe 45 stopni ja sa nad kanapa?

homekoncept-44-l-wnetrze-4.jpg

homekoncept-44-l-wnetrze-3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, duża część głośników wysokościowych ma regulowane i wychylne przetworniki, warto na to zwrócić uwagę przy kupnie. Niektóre wręcz są zaprojektowane jako "ukośne" np. Klipsch PRO-180RPC LCR.

Naścienne głośniki to dobry pomysł. Możesz też dać instalacyjne które schowasz w ogóle w ścianie. Im szerzej je rozmieścisz (racjonalnie) w Twoim układzie tym lepiej. Przy samym Tv stracisz na stereofonii.

Pamiętaj o dobrym subie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz. Nie ma na to miejsca. Więc tez nic tam nie upychaj.

Do 5.1.4 faktycznie potrzebujesz amplituner z wiekszą ilością gniazd obsługujących taki system.

RZ 1100 może byc fajną opcją. Kwestia ceny bo to model używany.

Ewentualnie Denon z linii X 3500/3600

Co do samych kolumn miałeś już jakieś pomysły?

Quadral Argentum 6000?

Bo tam na przód wejdą Ci jakieś podlogowe? Gdzie miejsce na suba? ewentualnie suby?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ELEM B napisał:

Czy do sufitowych stosować wygłuszanie jakieś bo za bardzo nie mam miejsca na obudowe sufit bedzie obnizony na 110mm a glosnik ma 100mm?

Przestrzeń za głośnikami instalacyjnymi wypełnia się po prostu wełną mineralną, luźno i bez upychania przy głośniku. Standardowo się ją stosuje w suchej zabudowie, nic nie musisz dodatkowo kombinować. Wycinasz w płycie gipsowej otwór, rozpychasz wełnę i montujesz głośnik.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...