Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz sieciowy do zestawu HIFi Denon z lat 80-tych?


El-Maniaque

Recommended Posts

Hej :)

 

Posiadam zestaw stero z drugiej połowy lat 80 firmy Denon. Pozbierałem go z różnych źródeł tak, aby klocki pasowały do serii. Gramofon tylko jest technics'a z 1989 roku. Głośniki to taki refurbish robiony 3 lata temu na wzór marki Danish Physics Point i oryginalna jest tlyko naklejka. Fotka poniżej.
Jedno czego mi brakuje, to dobry odtwarzacz sieciowy. Nie musi być Denona bo i tak wyglądem będzie odstawał. Priorytet to brzmienie, jego dynamika, jak najwięcej czytanych formatów i wygodna obsługa. Jakai budżet... nie wiem, chętnie zobaczyłbym najlepsze propozycje w każdej klasie cenowej. W ogóle nie siedzę w streamerach i nie jestem mocny w tym temacie.

Od razu wyprzedzę ewentualną krytykę, że zdaję sobie sprawę iż do takich głośników amplituner, który posiadam może być za słaby itp, wiem to, chociaż nie jest źle, ale zawsze może być lepiej, zdaję sobie z tego sprawę. Jak mi się jakiś fajny wzmacniacz z tamtych lat deona nawinie, to kupię, a może zainwestuję w coś nowego nie wiem jeszcze.

 

POzdrawiam serdecznie :)

 

20191116_190432 (Copy).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2022 o 13:30, Prawie Audiofil napisał:

Jeśli masz telefon obsługujący kodek Bluetooth LDAC, to zwrócilbym uwagę na IFI Audio Blue Zen II za ok 750 zl. 

Miałem pol roku.Świetny dzwiek za niewielkie pieniądze. 

Mam kodek LDAC w telefonie, ale jednak wolałbym odtwarzacz sieciowy w postaciklocka, komponentu hifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Ja tak samo.

Najlepszym odtwarzaczem będzie Cambridge CXN V2.

Później całkiem ok sprawdzi się Noode 2 od Bluesound

No i masz jeszcze Malinkę do której możesz dołożyć albo wyjście cyfrowe albo już analogowe.

Piotr

Jak się ma brzmienie tego Cambridge CXN V2. do dużo tańszego Denon'a DNP 800? Jeśli się ktośoriętuje oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

nie no to są jednak dwa skrajne urządzenia.

Nawet po analogu do czego jest stworzony DNP800.

Cambridge to sa dwa levele wyżej. Zarówno w kwestii dzwieku jak i obsługi. Tutaj różnica w cenie jest zdecydowanie uzasadniona.

Piotr

Do amplitunera pewnie DNP-800 wystarczy, na ol… są już od 1500 zł…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azur 851n to zupełnie inny charakter brzmienia niż CXN V2, oba urządzenie skierowane do 2 zupełnie innych odbiorców. CXN V2 to dynamiczne i detaliczne brzmienie z mocną górą. 851n to muzykalność, spokój oraz większa głębia. Wszystko zależy od preferencji. Jeśli ktoś posłucha CXN V2 i podoba mu się ten charakter brzmienia to przesiadka na 851n nie zawsze musi być progresem w tym przypadku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...