Skocz do zawartości

Rozbudowa stereo do kina domowego


mcc64@wp.pl

Recommended Posts

Cześć,

Zacznę od tego że nie jestem ekspertem w temacie ale posiadam Onkyo 8250 + Kef q550 i chciałbym rozbudowywać zestaw do kina domowego. 

Salon ok 23m i mam w głowie takie opcje:

- Zostawiam ten zestaw, dokupuję np PIONEER VSX-534DB + np. Canton movie 135 i mam dwa zestawy, tylko to dodatkowy sprzęt a salon nie za duży.

- Sprzedaję mój amplituner i kupuję ampli kina domowego który się dobrze spisze w stereo do q550 dokupuję sub, satelity i centralny (w takim wypadku w co celować do moich KEF-ów?)

I teraz pytania co byście mogli zasugerować, która opcja ma większy sens? Jaki możecie zasugerować apli który się w miarę dobrze spisze w stereo i druga opcja zależy ile musiałbym na niego wydać. Nie ukrywam, że druga opcja jest dla mnie bardziej kusząca ale chciałbym się zmieścić w budżecie ok 3-4 tys na taką modyfikację.

Wiem, że budżet nie powala na kolana ale ja też nie mam wielkich wymagań. Od amplitunera oczekuję tylko hdmi arc żebym używał tylko pilota do tv:) No i fajnie jak będzie miał funkcje sieciowe typu spotify. Nic więcej poza oczywiście najlepszą jakością dźwięku jaką się uda w takim budżecie uzyskać.  Pomysł kina wziął się w ogóle z tego, że kupiłem w sumie przypadkowo tanio soundbara do sypialni sony ht-s20r i na takim pierdzidełku z satelitami z tyłu, przez efekty filmy ogląda mi się lepiej niż z moim zestawem stereo - belka szały nie robi dlatego chce przeznaczyć do salonu 4tys a nie 500zł :)

Jest jeszcze ewentualnie opcja Moje KEF-y, dokupuję wspomniany już PIONEER VSX-534DB lub coś innego co jest dostępne na rynku + beresford + satelity, centralny i sub - tylko że to trzeba wstawać do beresforda z kanapy:) - ale taką opcję też bym mógł wziąć pod uwagę.

Z góry dzięki za jakieś sugestie  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że możesz sprzedać swój amplituner ale dopiero jak wybierzesz inny.

W tej kwocie jeśli wybierzesz używany amplituner wyższej klasy na przykład Denon to on zagra podobnie, chodź nie dokładnie tak sama jak Twój obecny Onkyo.

Pioneer 534 zagra jednak wyraźnie słabiej w stereo.

Może być używany czy tylko nowy?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Myslę że możesz sprzedać swój amplituner ale dopiero jak wybierzesz inny.

W tej kwocie jeśli wybierzesz używany amplituner wyższej klasy na przykład Denon to on zagra podobnie, chodź nie dokładnie tak sama jak Twój obecny Onkyo.

Pioneer 534 zagra jednak wyraźnie słabiej w stereo.

Może być używany czy tylko nowy?

Piotr

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Może być używany i nie musi grać dokładnie tak samo jak onkyo 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No to Onkyo serii 6, Denon serii X2, Yamaha serii 6.

Dalej to w zależności od funkcjonalności jaką potrzebujesz. Atmos, eARC, 4K i takie tam.

Piotr

Dzięki,

poszukam w takim razie i zobaczymy co się uda trafić używanego. 

Chce rozbudować system etapami i zacząć od amplitunera i suba.

Jesteś w stanie polecić coś w okolicy 800-1000 zł co się w miarę dobrze spisze w kinie i w stereo? Czy w takim budżecie to szukać coś tylko pod kino a w stereo zostać przy samych kef-ach? 

Jak wygląda w takim przypadku kwestia przepinania się na amplitunerze na stereo? Mogę ustawić konfigurację że wtedy grają tylko frontowe kolumny i nic więcej?

Pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mcc64@wp.pl napisał:

Jak wygląda w takim przypadku kwestia przepinania się na amplitunerze na stereo? Mogę ustawić konfigurację że wtedy grają tylko frontowe kolumny i nic więcej?

2 mozliwości

1. Zostaje też ampli stereo i wtedy przypinasz na bananach kable, Albo stosujesz coś takiego jak Beresford. ale przy tej klasie bym się w to nie bawił.

2. Tak amplituner kinowy ma funkcję grania w stereo. Jak radio, i inne tego typu.

22 godziny temu, mcc64@wp.pl napisał:

Jesteś w stanie polecić coś w okolicy 800-1000 zł co się w miarę dobrze spisze w kinie i w stereo? Czy w takim budżecie to szukać coś tylko pod kino a w stereo zostać przy samych kef-ach? 

Onkyo serii 6. Na przykład 616. Ale tez inne kwestia funkcjonalności.

Denon seria X2. Tak samo jak wyżej

Yamaha seria 6. Tak samo jak wyżej.

One, w sensie te same serie tego samego producenta zagraja tak samo. Różnica będzie w funkcjach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2022 o 09:33, mcc64@wp.pl napisał:

Jesteś w stanie polecić coś w okolicy 800-1000 zł co się w miarę dobrze spisze w kinie i w stereo?

@S4Home podał propozycję ale ja je trochę ograniczę. Budżet masz niestety na krawędzi. Niestety ponieważ wypada na amplitunery z rocznika które miały pewne bolączki. Ja Ci zaproponuje Onkyo TX-SR607 ale już modelu TX-SR608 oraz TX-NR609, 616 unikaj. Ponieważ cierpiały na wadę fabryczną z chipsetami hdmi. Model TX-SR607 również ma problem ale dużo dużo mniejszy bo da się go naprawić za około 150,- i naprawa jest trwała - wysychają kondensatory i to wszystko.Na plus są ceny 607, da się go dorwać w okolicy 600,- Jest to jednak sprzęt który ma swoje lata. Gdybyś chciał coś nowszego, na chwilę obecną minimum to niestety 2000,- PLN za używkę i nie ukrywam, że sugerowałbym właśnie takie rozwiązanie.

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @lolekdrugi

Dzięki za pociągnięcie tematu dalej.

Chciałem podpytać już o sugestie konkretnych urządzeń, użyłem trochę skrótu myśliwego i jeżeli chodzi o budżet 800-1000 zł to chodziło mi o polecenie jakiegoś suba który nada się do kina i do stereo.

Co do samego amplitunera to budżet będzie wyższy, myślę że w granicach 1500-2000 przy założeniu, że będę miał jeden amplituner i sprzedam obecnego Onkyo.

No i zostaje jeszcze kwestia głośnika centralnego i satelit, na które mam trochę mało miejsca więc tu bym chciał iść w coś w stylu Canton PLUS MX.3 - nie muszą być konkretnie te ale pytanie czy w coś takiego w ogóle iść?

Marcin

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mcc64@wp.pl napisał:

Co do samego amplitunera to budżet będzie wyższy, myślę że w granicach 1500-2000 przy założeniu, że będę miał jeden amplituner i sprzedam obecnego Onkyo.

w tej cenie zatem kupisz Onkyo 686 który poza pre-out niczym się nie różni praktycznie od 696 który leży w sklepach. I to jest chyba jedne co można kupić za te pieniądze obecnie. Ewentualnie Denon od modelu 2200 w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi dostępnością tych aplitunerów  jest bardzo słabo i jak na razie nie udało mi się nic znaleźć w moim budżecie (szukam z wysyłką lub gdzieś w małopolsce mogę podjechać)

Zastanawiam się czy nie zostać jednak przy dwóch urządzeniach bo tego PIONEER VSX-534DB mam za 1350 więc chyba niezła cena. 

@S4Home mam teraz podłączone kolumny banankami - rozumiem, że pisałeś żeby jakoś podpiąć moje fronty do dwóch ampli jednocześnie?

 

Pozostaje kwestia dobrania satelit, centralny + sub. Jesteście mi w stanie coś polecić żebym się zmieścił w budżecie do ok 2 tys?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lolekdrugi napisał:

ale Ty chcesz koniecznie nowy sprzęt?

 

Nie ma to dla mnie większego znaczenia. Jestem laikiem w temacie więc nie do końca wiem jak działa ten rynek:)

Więc może być sprzęt używany - idealnie jakbym kupił ampli do 2 tys który się spisze w miarę dobrze w stereo (na tyle dobrze żebym sprzedał mojego onkyo 8250). Tylko że nie widzę nic takiego na rynku co mógłbym kupić w budżecie 1,5 - 2 tys.

Druga opcja to drugi ampli tylko do kina i mój onkyo zostaje do stereo. Ale ty bym chciał to ogarnąć tak żeby obydwa apli były podpięte pod głośniki frontowe i w zależności od potrzeb grały w stereo albo w kinie.

Piszę o tym pionierze tylko dlatego że jest w budżecie i jest dostępny a z dostępnością tego sprzętu wiem że teraz jest słabo.

 

No i osobny temat to dobór satelit, głośnika centralnego i suba.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mcc64@wp.pl napisał:

@S4Home mam teraz podłączone kolumny banankami - rozumiem, że pisałeś żeby jakoś podpiąć moje fronty do dwóch ampli jednocześnie?

Nigdy tak nie rób. Mówiłem aby na bananach je przepinać. Podłączanie do dwóch wzmacniaczy to bi amping. Ale to nie o to tu chodziło.

Lepiej poluj na uzywany ampli.

Co do suba to Magnat sub 302A albo Rs12

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy @lolekdrugi @S4Home co powiecie na amplituner Pioneer VSX-934B ?? Spisze się w miare sensownie w stereo?

Udało mi się wyrwać nowy zestaw Pioneer VSX-934B + Taga Harmony TAV-606 v.3 za 2500.

Jeżeli tak, to myślę zostawić amplituner, sprzedać zestaw Taga.

No i dokupić do moich kolumn jakieś niewielkie satelity i centralny. Myślałem np o Klipsch Theater Pack para satelit + centralny, czy myślicie że taki zestaw ma sens?

Co do suba to myślę o Magnat rs 12

 

Edytowano przez mcc64@wp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mcc64@wp.pl napisał:

koledzy @lolekdrugi @S4Home co powiecie na amplituner Pioneer VSX-934B ?? Spisze się w miare sensownie w stereo?

Udało mi się wyrwać nowy zestaw Pioneer VSX-934B + Taga Harmony TAV-606 v.3 za 2500.

Jeżeli tak, to myślę zostawić amplituner, sprzedać zestaw Taga.

No i dokupić do moich kolumn jakieś niewielkie satelity i centralny. Myślałem np o Klipsch Theater Pack para satelit + centralny, czy myślicie że taki zestaw ma sens?

Co do suba to myślę o Magnat rs 12

 

No to jak to masz to teraz ty nam powiedz :)

Tak RS 12 to słuszny kierunek.

10 minut temu, mcc64@wp.pl napisał:

Raczej wiem co kupuję:-)

 

Screenshot_20220323-071520_Chrome.png

20220322_182221.jpg

Bardzo dobry deal!

Rewelacyjnie Ci się udało!

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

No to jak to masz to teraz ty nam powiedz 

Tak RS 12 to słuszny kierunek.

 

Te Tagi nie rozpakowuję, chce sprzedać bo są trochę za duże jak dla mnie na satelity.

Do zestawu idą moje KEF q550 i liczyłem szczerze mówiąc na podpowiedź jaki centralny i nieduże satelity do tego zestawu dobrać sensownego :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mcc64@wp.pl napisał:

 

Te Tagi nie rozpakowuję, chce sprzedać bo są trochę za duże jak dla mnie na satelity.

Do zestawu idą moje KEF q550 i liczyłem szczerze mówiąc na podpowiedź jaki centralny i nieduże satelity do tego zestawu dobrać sensownego :)

 

KEF center + KE Q 150?

A jak ma byc coś innego to ELAC B5.2 ELAC on Walle starsze Dali Zensor 1 czy nawet Tannoy M1

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...