Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy Arcama Irdaca (i byłych posiadaczy)


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Tak jak w tytule - mam pytanko do ludzi zaznajomionych z Arcamem Irdac’iem.

Poleciliscie mi go tutaj i jestem mega zadowolony. Jednak:

Dac, jak włączy się podłączone do niego źródło wydaje specyficzny „klik”, a lampka „wejścia” zmienia się z czerwonej na zieloną. 

No i mój problem jest taki, że podłączając streamer do niego zapala się normalnie zielona lampka, występuje kliknięcie, ale dzieje się to przy każdym manualnym zatrzymaniu/przełączeniu kawałka. Za każdym razem gdy klikę stop/play albo ręcznie przerzucę utwór to tak samo - lampka robi się czerwona, jest głośne klik, po czym znowu klika, włącza się zielona i gra. Tak jakby Irdac kompletnie się odłączał w chwili gdy nie ma żadnego sygnału. Ale na odwrót - jakby streamer w chwili gdy nie gra odłączał całkowicie gniazdo optyczne. Uniemożliwia to całkowicie korzystanie bo jest nie do wytrzymania plus ten dac tak wariuje jak często przerzucam kawałki, ze boje się o jego zniszczenie. Z tv jednak tak nie robi, z Apple TV tez nie…z odtwarzaczem cd tez (tylko gdy się otworzy szufladę)

Planowałem ostatnio dokupić bluesounda do niego ale znalazłem w internecie podobny problem. O co z tym chodzi? :( 

208D7BDE-4FB3-4A71-AF0E-B3A2433B6CCD.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Strzelam,że ten typ tak ma kiedy rozpoznaje rozdzielczość. CD, Apple tv czy tv podają stały sygnał np 44.1 czy 48 . Jeżeli streamer jest bit perfect to poda taką jaki jest plik, raz 48 raz 192. Jak nie przesyła to nie ma sygnału.

Oby tak nie miał :( Streamer jest bitperfect. Ale dzieje się tak samo przy Spotify Connect który ma jedna jakość wszystkich plików i format. Jak nie przerzucam utworów ręcznie to jest Ok, wiec nie wiem czy problemem tutaj nie jest w gapless, które może działa tak, ze podawane jest jak „jeden sygnał”, który przerywam zmieniając ręcznie utwor i sygnał przerywa. Kurczę, No mam nadzieje, ze będą tu jazdy użytkownicy tego sprzętu, którzy coś podpowiedza

 

10 minut temu, mateolo2 napisał:

Oby tak nie miał :( Streamer jest bitperfect. Ale dzieje się tak samo przy Spotify Connect który ma jedna jakość wszystkich plików i format. Jak nie przerzucam utworów ręcznie to jest Ok, wiec nie wiem czy problemem tutaj nie jest w gapless, które może działa tak, ze podawane jest jak „jeden sygnał”, który przerywam zmieniając ręcznie utwor i sygnał przerywa. Kurczę, No mam nadzieje, ze będą tu jazdy użytkownicy tego sprzętu, którzy coś podpowiedza

 

Teraz jak się bawię to nawet widzę, ze on jak nie gra to sygnał jest i lampka zielona, ale jak przerzucam utwór to odłącza się i podłącza … masakra. 

Panowie z salonów może coś podpowiedzą? @S4Home @Q21

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja. Sprawdź czy podłączając bezpośrednio do TV problem się pojawia? Wyłącz i włącz TV. 

Dodatkowo sprawdziłbym Wiim czy przy przełączaniu utworów na drugim końcu kabla optycznego ( od DACa) światło jest ciągłe czy może się jest na chwilę przerwa, na co wskazywałoby pyknięcie przy każdej zmianie utworu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Dziwna sytuacja. Sprawdź czy podłączając bezpośrednio do TV problem się pojawia? Wyłącz i włącz TV. 

Dodatkowo sprawdziłbym Wiim czy przy przełączaniu utworów na drugim końcu kabla optycznego ( od DACa) światło jest ciągłe czy może się jest na chwilę przerwa, na co wskazywałoby pyknięcie przy każdej zmianie utworu. 

O dobry pomysł!

Z niczym innym to nie występuje - z tv, Apple TV, malinką 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne.

Arcam rDAC jak i ARcam irdac przy rozpoznawaniu nowego sygnały wydaje taki klik.

Z kolei Wiim jak przełączasz utwór to on na chwile gasi wyjście. Jeśli gra cała płyta to tak się nie dzieje.

W takim razie Wiim nie jest dla Ciebie. Albo Arcam. Bo przy innym DACu też następuje przerwa gaśniecie diody informacyjnej ale inne DACi nie wydają takiego kliknięcia. Więc wtedy to nie przeszkadza.

Po prostu oba urządzenia do siebie nie pasują w tym przypadku. Coś do wymiany.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...