Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz do kolumn elipson planet L


Włodi192

Recommended Posts

Witam szanowne grono:)  czytając wszelkiego rodzaju fora porady (im więcej czytając coraz mniej wiedząc) postanowiłem zwrócić się do profesjonalistów , a więc do rzeczy. Nabyłem kolumny elipson planet L impedancja: 6 Ohm ,czułość: 90 dB/1 W/1 m, zakres częstotliwości 48 Hz - 20 kHz, zalecany wzmacniacz przez producenta 30 - 80 W moje pytanie brzmi jaki wzmacniacz polecili byś cię do takiego tematu?  odsłuch w pomieszczeniu ok 4x5  preferowane gatunki muzyki delikatny rock, chillout, czasem odrobina mainstreamu. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

posłuchaj czegoś co zagra trochę cieplejszym dźwiękiem, Magnat, Audiolab, Musical Fidelity, Cyrus. Jest sporo możliwości. Elipsony grają bardziej rozdzielczo, jasno. Co będzie źródłem? Co do suba to w tym budżecie zapewne najlepiej polować na SVS SB1000Pro. Do takiego pomieszczenia będzie jak znalazł.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Proponowałbym iść w kierunku muzykalnego wzmacniacza. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem byłby Magnat MA900, Audiolab 6000a lub 6000a Play. Warto byłoby także rozważyć wzmacniacz hybrydowy Taga Harmony HTA2000b.

Jeśli chodzi o subwoofer to miałbyś 2 opcje typowo do stereo czyli SVS SB1000 Pro lub Rel T5x. SVS zapewni mocniejszy i dynamiczniejszy dół natomiast REL będzie dobrym dopełnieniem całości, jest to subwoofer, który może grać jako tło co jest bardzo dużym atutem. 

Zapraszam na odsłuch i po wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...