Skocz do zawartości

T. Harmony HTR-1000CD V.2 ver. Topping z KEF-Q350


P_iter

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 26.03.2022 o 13:29, Q21 napisał:

Miałbym duży dylemat, bo Taga Harmony brzmi na prawdę bardzo dobrze. AXA35 będzie odrobinę bardziej precyzyjny na dole ale nie uzyskasz takiej przestrzeni jak na HTR1000cd. 

Witam jestem nowym audio maniakiem raczkującym 🤣 i też wpadł mi w oko ten wzmacniacz tagi jakie głośniki byś polecił do nich pozdrawiam budżetu nie podaje ale żeby też nie za 10k 🤣pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcinWszeb napisał:

Witam jestem nowym audio maniakiem raczkującym 🤣 i też wpadł mi w oko ten wzmacniacz tagi jakie głośniki byś polecił do nich pozdrawiam budżetu nie podaje ale żeby też nie za 10k 🤣pozdrawiam 

Zależy jakiego brzmienia oczekujesz i mimo wszystko podaj budżet, bo można się nie wstrzelić. Mnie miło zaskoczyło połączenie Tagi z Jean Marie Reynaud Lucia oraz Kef Q350. 

Napisz także jak duże masz pomieszczenie do nagłośnienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Zależy jakiego brzmienia oczekujesz i mimo wszystko podaj budżet, bo można się nie wstrzelić. Mnie miło zaskoczyło połączenie Tagi z Jean Marie Reynaud Lucia oraz Kef Q350. 

Napisz także jak duże masz pomieszczenie do nagłośnienia. 

Pomieszczenie 18 M2 budżet ruchomy trochę powiedzmy 5k ostatnio widziałem że ktoś w dobrej cenie sprzedawał arie 906 zastanawiałem się nad nimi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzet używany to zdecydowanie poluj na Aria 906, Heco Revolution R3 albo starsze Celany GT 302.

Z tym że to akurat kolumny które by wypadało podłączyć do czegoś lepszego.

Tu tak i wzmacniacz uzywany to w granicy 1000 zł.

Denon PMA 1500R, lub pdoobne jemu Denony, Starszy 1060, Harman HK 680, Marantz PM 80, No jest tego trochę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarcinWszeb napisał:

Pomieszczenie 18 M2 budżet ruchomy trochę powiedzmy 5k ostatnio widziałem że ktoś w dobrej cenie sprzedawał arie 906 zastanawiałem się nad nimi 

W takim przedziale cenowym JMR Lucia mocno się bronią jeśli szukamy naturalnego brzmienia. Focal Aria 906 to dynamiczniejsze brzmienie z ostrzejszą górą ale nie kłującą.  Tak jak wspomniał Piotr, Taga nie wysteruje w 100% tych kolumn. 
Optymalnym rozwiązaniem byłyby Pylon Audio Diamond Monitor 18, które zaprezentują gęste brzmienie z mocnym dołem. Nie będzie to jednak tak przestrzenne i dynamiczne brzmienie ja JMR. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

W takim przedziale cenowym JMR Lucia mocno się bronią jeśli szukamy naturalnego brzmienia. Focal Aria 906 to dynamiczniejsze brzmienie z ostrzejszą górą ale nie kłującą.  Tak jak wspomniał Piotr, Taga nie wysteruje w 100% tych kolumn. 
Optymalnym rozwiązaniem byłyby Pylon Audio Diamond Monitor 18, które zaprezentują gęste brzmienie z mocnym dołem. Nie będzie to jednak tak przestrzenne i dynamiczne brzmienie ja JMR. 

 

Ok dziękuję bardzo za sugestie i rady pozdrawiam 😃🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

W takim przedziale cenowym JMR Lucia mocno się bronią jeśli szukamy naturalnego brzmienia. Focal Aria 906 to dynamiczniejsze brzmienie z ostrzejszą górą ale nie kłującą.  Tak jak wspomniał Piotr, Taga nie wysteruje w 100% tych kolumn. 
Optymalnym rozwiązaniem byłyby Pylon Audio Diamond Monitor 18, które zaprezentują gęste brzmienie z mocnym dołem. Nie będzie to jednak tak przestrzenne i dynamiczne brzmienie ja JMR. 

 

 

A gdyby podłączyć zamiast Tagi HTR-1000 Magnata MC200? To podobne urządzenia (poza tym, że Magnat ma streaming)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Magnat MC200 jest to bardziej funkcjonalne urządzenie ale o dynamiczniejszym i bardziej analitycznym brzmieniu. W mojej ocenie HTR1000CD oferuje brzmienie bardziej naturalne, pełniejsze na średnicy. 

4 godziny temu, Blindtiger napisał:

Taga Harmony HTR-1000CD v.2 uciągnie kolumny podłogowe TAGA TAV 806?

Czy podłączę ten wzmacniacz do amplitunera ONKYO TX NR 6100?

Może się to wydawać dziwne połączenie ale Taga HTR1000 poradzi sobie z tymi dużymi TAV806. Niestety możliwości połączenia HTR1000CD z Onkyo nie będzie. Musiałbyś przykładowo dokupić coś takiego jak Beresford tc-7220

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jestem nieco ignorantem, więc proszę o wytłumaczenie jak to działa. Czyli kupuję TAGA HTR i bezpośrednio do tego urządzenia podłączam fronty TAGA TAV806.

Między ONKYO a TAGA HTR robotę robi ten przełącznik Beresford, do którego obydwa urządzenia są podłączone? 

Czyli w dowolnym momencie mogę używać zestawu 5.1 do kina domowego? (przy założeniu, że fronty są podłączone kablami tylko do TAGA HTR)

Czy jeżeli przełączam tylko na fronty (stereo) do słuchania muzyki to źródłem jest ONKYO, ale dźwięk wzbogaca TAGA HTR?(chodzi o to, że głównie używam połączenia Airplay 2 (iPhone Apple Music) i zależy mi na zachowaniu bezstratnego ALAC).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 19.04.2022 o 15:21, Blindtiger napisał:

I jeszcze pytanie, czy kupię jakiś wzmacniacz, który zapewni mi logikę działania zgodnie z powyższym opisem, ale bez użycia tego przełącznika?

Bo rozumiem, że z ONKYO za pomocą wyjścia PRE OUT mogę coś takiego uzyskać.

Co wybrałes?

 

Czy używany Denon CEOL N9/10/11 lub M41 w cenie nowej Tagi HTR 1000CD v2 nie bedzie lepszym wyborem pomijając dodatkowe funkcje sieciowe w Ceol?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 11.01.2023 o 08:13, Piotr Sonido napisał:

Nie

Zapytałbym się dlaczego nie, ale odpowiedzi już nie potrzebuje, chociaż mocno rozpatrywalem tego CEOLa, gdyz na niemieckim ebayu mozna go dostac za ok 1tys zl.

Jednak porownanie wygrało Onkyo TX8150 w cenie nowej TAGI. ;>)

Edytowano przez Mariusz80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...