Skocz do zawartości

Arcam AVR550 -> dobór głośników do kina oraz do stereo


wojoo

Recommended Posts

13 godzin temu, wojoo napisał:

Podpowiedzcie mi proszę, w jaki sposób dobiera się głośnik centralny do kina? czy to zawsze musi być z tej samej serii czy nie ma to znaczenia?

Ja dobieram inni. I to w zasadzie w 90% kin które miałem ja.

Klineci wybierają do kompletu głównie ze względu na ........ design. Tak powodem nie jest spójna jakośc dzwieku a wygląd. Niektóre firmy nie maja jakis fajnych centralnych wtedy wybieram inne.

Mówie to otwarcie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy jest możliwość podpięcia subwoofera w taki sposób, żeby był jednocześnie LFE oraz przez zwykle głośnikowe?

Próbuje ustawić w swoim Arcamie tak, żeby podczas muzyki również działał subwoofer lecz niestety jak to włączę w menu to i tak nie chce działać...

 

Jaki Sub byście polecili do muzyki jak i do kina? tak do max 4000zł. Docelowo chce 2 podłączyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grania stereo z subem to może @tomw coś Ci doradzi bo od lat jest fanem Arcama. Co do subów do Twoich 35m2, a docelowo 50m2... We wrześniu dorwałem 2x SVS SB3000 za 4310zł sztuka.  Myślę że to dobry kierunek dla Ciebie, ale ceny wzrosły... Może Magnat Cinema Ultra SUB 300-THX? Słuchałem i prawie ich nie kupiłem, z tego co widzę w ofertach na Allegro może nawet zmieścisz się w budżecie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojoo napisał:

Czy jest możliwość podpięcia subwoofera w taki sposób, żeby był jednocześnie LFE oraz przez zwykle głośnikowe?

Próbuje ustawić w swoim Arcamie tak, żeby podczas muzyki również działał subwoofer lecz niestety jak to włączę w menu to i tak nie chce działać...

 

Jaki Sub byście polecili do muzyki jak i do kina? tak do max 4000zł. Docelowo chce 2 podłączyć

Nie wiem ktory masz model Arcama, ale w wiekszosci jest tak ze musisz ustawic w ustawieniach zrodla typ kolumn do stereo. Tam masz opcje czy chcesz zeby graly same kolumny, czy z subem. Oczywiscie sub musi byc tez i wlaczony w ustawieniach kolumn.

Co do subow, definitywnie polecam SVSy. Jesli do kina i do muzyki to minimum PB2000PRO ktore mozesz zatkac i przelaczac w tryb zamkniety do muzyki - ten lepiej sie sprawdzi w kinie i dobrze w muzyce. Albo zamkniety SVS SB3000, ten sie lepiej sprawdzi w muzyce i dobrze w kinie 🙂 Napisalem Ci wiadomosc prywatna takze 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...