Skocz do zawartości

Kino domowe, przymiarka do zakupu


K1amil

Recommended Posts

Witam wszystkim forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość

W końcu udało mi się ukończyć salon multimedialny, który kosztował mnie dużo czasu i sporo wyrzeczeń i ostatnią rzeczą którą mi brakuje to jakieś fajne zestawienie audio kina domowego...

                                    Chciałbym dowiedzieć się od sporego grona osób, na co zwrócić uwagę przy zakupie kina domowego, jakie głośniki i amplituner, jaki system dźwiękowy 5.1 czy 7.1, jakie firmy i modele są warte uwagi... mam bardzo dużo pytań, ponieważ jestem laikiem w tym temacie.

                                    Po kupnie nowego telewizora troszkę wyższej półki chciałbym żeby dźwięk był równie fajny jak nowy telewizor. Pragnę dodać, że poprzedni telewizor uległ awarii i z tej okazji dostałem zwrot na kartę podarunkową w media markt stąd niestety jestem zmuszony zakupić u nich ten sprzęt. Patrząc na ich ofertę niestety nic super ciekawego nie zauważyłem, może kilka zestawów, które przykuły moją uwagę.

                                    Chciałbym zaznaczyć, że salon to bryła o wymiarach 5x6, o statycznie dobrym rozmieszczeniu narożnika i miejscem poza nim. Budżet na zestaw to maksymalnie 6000zł. Kino głownie w 70% telewizja i 40% muzyka... a no i fajnie czasem jest pograć na PS5, więc do gierek też fajnie aby był super klimat

 

 

Poniżej podaje linki do zestawów, które przykuły moja uwagę najbardziej, nie wiem jak z cenami ponieważ rynek mocno wystrzelił i w zasadzie ceny też poszybowały do góry, także proszę o wypowiadanie się na temat tych zestawów i oczywiście wasze propozycje, opinie i wasze przygody i doświadczenia z systemami audio


Poczytałem troszkę na różnych forach i vsx 534 odradzają, a raczej radzą, aby dołożyć troszkę do 934, które jest lepsze

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-pioneer-vsx-534-taga-harmony-tav-607-czarny

avr s660h wydaje się bardzo fajny, w sklepie mi doradzali ten zestaw ale wiadomo, wszystko doradzą aby sprzedać

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-denon-avr-s660h-wilson-viper-czarny

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-pioneer-vsx-934-jamo-s-807-hcs-czarny

 

Nie chce się wymądrzać więcej bo się po prostu nie znam...

Dziękuje wszystkim z góry za rady.

 

                                                                                                                                                                                                                                  

 

                                                                                                                             Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Edytowano przez K1amil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś TV z "troszkę wyższej półki" to przeznaczając 6000zł kupisz co najwyżej sam amplituner ledwo ze średniej półki. 6000zł na komplet kina to za mało na 30m2. Zauważ że w tych zestawach które zalinkowałeś brak jest subwoofera który jest niezbędny.

934 lepszy niż 534. Dużo lepszy. Ale to stare modele... Zobacz sobie na test https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/3148-pioneer-vsx-934. Podłączysz PS5 pod TV i dźwięk masz ograniczony bo tylko przez ARC (brak eARC). Podłączysz pod amplituner, to nie przejdzie 4K 120Hz.

Chcesz dobrze, zbież trochę więcej budżetu (conajmniej 10000zł), a voucher wykorzystaj na coś innego jak kino, chyba że poczekasz na lepsze oferty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mam jeszcze jedno zapytanie odnośnie zestawu

 

Ampli onkyo TX NR696 + jamo 809hsc

Z tego co prześledziłem lepszym wyborem bylyby kolumny tagi ale jak się nie ma co się lubi... 

696 bardzo podobny do 934, czy ps5 podłączy pod to i nie będzie żadnych mankamentów? 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-onkyo-tx-nr696b-jamo-s-809-hcs-5-0-czarny

 

+ sub KLIPSCH 12SW do tego zestawu, co myślicie? 

 

Cenowo wychodzi całkiem nieźle porównując do konkurencji i nawet zakupie osobno. 

Reasumując nie jestem jakiś super wymagający ponieważ nigdy nie posiadałem kina domowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pograć na PS5 4K120 fps to wybierz Onkyo 6100. Ja też chciałem wydać max 6000-7000 ,finalnie wyszło troszkę więcej ale nie żałuję. Polecam Ci kontakt z @S4Home, wybiorą Ci super zestaw. Pamiętaj, że kupując taki zestaw trzeba jeszcze kupić kable do głośników, suba oraz jakieś wieszaki/stojaki na tylnie głośniki.

Edytowano przez Mateusz Koclęga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, K1amil napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mam jeszcze jedno zapytanie odnośnie zestawu

 

Ampli onkyo TX NR696 + jamo 809hsc

Z tego co prześledziłem lepszym wyborem bylyby kolumny tagi ale jak się nie ma co się lubi... 

696 bardzo podobny do 934, czy ps5 podłączy pod to i nie będzie żadnych mankamentów? 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-onkyo-tx-nr696b-jamo-s-809-hcs-5-0-czarny

 

+ sub KLIPSCH 12SW do tego zestawu, co myślicie? 

 

Cenowo wychodzi całkiem nieźle porównując do konkurencji i nawet zakupie osobno. 

Reasumując nie jestem jakiś super wymagający ponieważ nigdy nie posiadałem kina domowego. 

To nie jest dobry zestaw.

Onkyo 696 gra tak jak 6100. 6100 jest nowszy spiera nowe sygnały 4K120 albo 8K z kolei model 696 tego nie robi.

Ale największym problemem są tu kolumny. To bardzo ładne modele ale grają przeciętnie.

Taga moim zdaniem to lepsze modele, dalej Heco Victa, Magnat Supreme czy Quadral Argentum 6000.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...