Skocz do zawartości

Kino domowe naprawa czy amplituner


kornel.n

Recommended Posts

2 minuty temu, kornel.n napisał:

A teraz jeśli już wyjaśniony jest wątek impedancji, to subwoofer musi też mieć 4 ohm jak mam głośniki? Czy to już bez znaczenia bo będzie miał swój wzmacniacz i tylko odbierze sygnał z amplitunera?

subwoofer kupujesz aktywny czyli z własnym wbudowanym wzmacniaczem który podpinasz do gniazda w amplitunerze zazwyczaj opisanego jak sub pre-out. Tym samym jak dobrze zauważyłeś nie musisz szukać impedancji, nawet jej nie znajdziesz. Wyjątkiem mogą być subwoofery pasywne ale te Ciebie nie interesują.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotr z S4Home, widzę u was sprzęt Yamaha MusicCast RX-S602. Czy w tym urządzeniu mogę zmienić impedancję głośników? Czy jest to sprzęt porównywalny z Onkyo TX-NR676, czy lepszy jeśli chodzi o porównanie?

Dla zainteresowanych dostałem odpowiedź od Onkyo i według odpowiedzi zmiana impedancji jest w większości ich sprzętu, lecz przed zakupem proszą o wiadomość w celu weryfikacji czy dana zmiana w danym urządzeniu jest możliwa. Zmiany dokonuje się w ustawieniach po uruchomieniu amplitunera jak wyjaśnił Lolek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...