Skocz do zawartości

Magnat MR750 (może MR780) wbudowany przedwzmacniacz PHONO


znienackowy

Recommended Posts

Cześć i witam z moim pierwszym postem na tym forum. Czy ktoś z Was używa wbudowanego phono w tym amplitunerze? Mam kilka pytań co do jakiści tego i czy na pewno idzie przez bufor / preamp lampowy? Czy wrzucenie zewnętrznego preampa phono coś może dać (i puszczenie go dalej do line in) Zapewne MR750 nie jest zbytnio popularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zadzwoń do nas na spokojnie ale podeślij mi numer telefonu do siebie. Zadzwonię i porozmawiamy o szczegółach. 
Oczywiście zewnętrzny przedwzmacniacz wpłynie na brzmienie ale aby był przeskok jakościowy musielibyśmy zainwestować około 800-1200zł. 

Także wbudowany preamp w MR780 nie jest zły ale zawsze może być lepiej, wszystko zależy co chciałbyś uzyskać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Zadzwoń do nas na spokojnie ale podeślij mi numer telefonu do siebie. Zadzwonię i porozmawiamy o szczegółach. 
Oczywiście zewnętrzny przedwzmacniacz wpłynie na brzmienie ale aby był przeskok jakościowy musielibyśmy zainwestować około 800-1200zł. 

Także wbudowany preamp w MR780 nie jest zły ale zawsze może być lepiej, wszystko zależy co chciałbyś uzyskać. 

Hej, dzięki za odpowiedź. Od Was właśnie kupowałem MR750 :). Co do preampa to myślałem raczej o czyms budzetowym do 400-500pln (o ile jeżeli to ew. wplynie na cokolwiek). Ew. poszukuję opinii kogoś kto porównywał brzmienie w zestawieniu najlepiej do MR750.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, znienackowy napisał:

Mam kilka pytań co do jakiści tego i czy na pewno idzie przez bufor / preamp lampowy?

Idzie bo to jest przedwzmacniacz samego wzmacniacza. Tam trafia każde źródło.

nie wiem czy jest sens zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego za 400 zł.

Ale jesli ktoś takowy Ci wypożyczy taki to testy za 20 zł (wysyłkę) możesz zrobić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem Ci szczerze, że jest sens wrzucać nawet budżetowy przedwzmacniacz. Ja używałem wbudowanego w Yamaha Rn803d wraz z gramofonem reloop turn 2 i wkładką shure m44. Kupiłem używanego Rega Fono Mini a2d za całe 400 złotych i po podłączeniu szok! dźwięk z lepszym basem (wcześniej miałem jakiś taki zamulony, dźwięk za ciemny), o wiele lepsza dynamika, scena -  brzemienie na wbudowanym było płaskie i nie wciągające, uważam, że to jedne z lepiej wydanych 400 złotych na sprzęt audio w moim wykonaniu....

Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, chemik1989 napisał:

a ja powiem Ci szczerze, że jest sens wrzucać nawet budżetowy przedwzmacniacz. Ja używałem wbudowanego w Yamaha Rn803d wraz z gramofonem reloop turn 2 i wkładką shure m44. Kupiłem używanego Rega Fono Mini a2d za całe 400 złotych i po podłączeniu szok! dźwięk z lepszym basem (wcześniej miałem jakiś taki zamulony, dźwięk za ciemny), o wiele lepsza dynamika, scena -  brzemienie na wbudowanym było płaskie i nie wciągające, uważam, że to jedne z lepiej wydanych 400 złotych na sprzęt audio w moim wykonaniu....

Powodzenia

No tak ale Ty grasz przez 803d a nie mr780  więc .... niemniej z ciekawości sam sprawdzę różnicę na tej redze 😉 może i w przypadku magnata wniesie coś... chociaż akurat w tym przypadku Magnat ma niezły pre phono

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Matt Daemon napisał:

No tak ale Ty grasz przez 803d a nie mr780  więc .... niemniej z ciekawości sam sprawdzę różnicę na tej redze 😉 może i w przypadku magnata wniesie coś... chociaż akurat w tym przypadku Magnat ma niezły pre phono

Kurde to muszę przyznać że ten magnat to musi być fajny sprzęt, w miarę dobry pre pono, DAC tez nie najgorszy. Cena tez pasuje. Szkoda ze niemiałem okazji go posłuchać, w sumie negatywnych opinii nie słyszałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2022 o 16:43, znienackowy napisał:

Hej, dzięki za odpowiedź. Od Was właśnie kupowałem MR750 :). Co do preampa to myślałem raczej o czyms budzetowym do 400-500pln (o ile jeżeli to ew. wplynie na cokolwiek). Ew. poszukuję opinii kogoś kto porównywał brzmienie w zestawieniu najlepiej do MR750.

Powiem szczerze, że w tym przedziale cenowym z nowych przedwzmacniaczy gramofonowych mamy niewielki wybór i uważam, że nie będzie przeskoku jakościowego. jedyna opcja jaka by zostawała to zakup używanego preampu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, wygląda na to, że Magnat w MR750 też zrobił to poprawnie. Jeszcze raz włączyłem to coś wbudowane w gramofon AT LPW30TK no i różnica jest bardzo duża na korzyść preampa w MR750 (w całym zakresie częstotliwości i zupełnie inna dynamika grania, cieplejszy i jaśniejszy dźwięk). Zapewne nic tu nie da tani pre, chinczyki jeszcze przez chwilę oglądałem i jednak nie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...