Skocz do zawartości

Polk T50 jaki budżetowy wzmacniacz?


Pawel84

Recommended Posts

Witam. Posiadam ograniczony budżet, sprzęt ma być nowy (prezent), docelowo salon otwarty na kuchnię, 4.5m szeroki, długi nie wiem pewnie z kuchnia jakieś 10m, ale po drodze jest jeszcze jadalnia, ogólnie przestrzeń wypoczynkowa ma 4.5x4m. Zdecydowany jestem na kolumny Polk Audio T50, nie mam rozstrzygniętej sprawy wzmacniacza. Źródłem dźwięku ma być telewizor ze złączem optycznym, głównie filmy, czasem muzyka z tel poprzez telewizor. Myślałem nad Topping Mx3 ewentualnie Smsl q5 pro. Czy takie maleństwa dadzą radę kolumnom  podłogowym? Jeśli nie bardzo to co innego szukać w podobnej kwocie, ewentualnie +200zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2022 o 15:48, Q21 napisał:

To kiedyś możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić czy będziesz słyszał różnicę na lepszym zasilaczu. 

Bawiłem się dzisiaj zasilaczem serwisowym, ogólnie rzecz biorąc to ten zasilacz z zestawu ni jak się ma do tego co na nim pisze. Ustawiając prąd na 5.5A gra zdecydowanie lepiej, niż na oryginalnym zasilaczu niby 5.76A ale te ampery to chyba chińskie. Z dołu gra zdecydowanie mocniej, bardziej dynamicznie, nie wiem czy głośniej bo mi wystarczy max lv50 Muszę jeszcze lepsze kable kupić obecnie mam Cordial Cls 215, tylko nie wiem czy to coś poprawi 

 

Muszę poszukać jakiegoś lepszego zasilacza, niekoniecznie mocniejszego, myślę że przy przy moich kolumnach 5A wystarczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2022 o 22:58, Pawel84 napisał:

Mam go od Was.

Mam dostęp.do porządnego zasilacza serwisowego, mogę spróbować.

Mam jeszcze jedną zagwozdkę. MX5 nie ma wyjścia na suba,  a jak bym podłączył pod wyjscie słuchawkowe? Będzie to działać?

Warto spróbować z lepszym zasilaczem.  

Odnośnie subwoofera to Topping przekombinował. Poprzednik czyli MX3 posiadał wyjście sub out i nie było najmniejszego problemu. W przypadku MX5 pozostaje jedynie zakupić subwoofer wysokopoziomowy. 
Pod wyjściem słuchawkowym będzie coś tam grało ale efekt będzie słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...