Skocz do zawartości

TAGA Harmony HTR-1000CD v.2


Wojtek87

Recommended Posts

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

Pomieszczenie dosyć duże i sumie ciężko coś znaleźć o takich wymiarach, aby dobrze nagłośnić pokój.

Polk Audio S15E

Q Acoustics 3020i

Możesz zrobić zdjęcie pomieszczenia i pokazać gdzie mają stać te kolumny?

te pomieszczenie jest z aneksem kuchennym

278978352_1154998948634717_4987413790314982629_n.jpg

Przed chwilą, Wojtek87 napisał:

te pomieszczenie jest z aneksem kuchennym

278978352_1154998948634717_4987413790314982629_n.jpg

wzmacniacz i kolumny maja stac pod tv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastanowić się nad zamontowaniem kolumn po bokach telewizora, przykręcisz do ściany na uchwytach, skierujesz niżej i gra, wtedy wysokość nie gra już roli. Zaproponowane Polki są spoko, w tej cenie Aurory 300 też polecam, jeśli boki w innym odcieniu, niż biały Ci pasują.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Podepnę się pod temat jeżeli autor pozwoli.

Również zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza  TAGA Harmony HTR-1000CD v.2 + QA 3030i. Zestaw będzie w pomieszczeniu o wym. 3,80x4,00m, głośniki ok. 10cm od ściany na standach. Muzyka której słucham to Pop, R&B/soul, funk czasami rock. Główne źródło to w 80% tidal/spotify, 20% płyty CD. Zależy mi na tym aby (nie wiem czy dobrze to opiszę) wysokie tony były czyste, dokładne, wyraziste. Tony niskie/bas fajnie gdyby był odczuwalny przy niskim poziomie głośności (niestety mieszkam w bloku).

Obecnie używam:

- Sonos playbase; wysokie tony jak dla mnie bardzo ładne i czyste

- Amplituner Yamaha RX-V357 + eltax discovery; wysokie słabsze niż w sonosie, na plus jedynie są niskie tony (tylko przy większej głośności)

Pytanie czy w cenie Tagi oraz QA 3030i jest szansa kupić coś lepszego? Zastanawiam się również nas Kef q350

Do słuchania muzyki używam funkcji AirPlay, warto dokupić np. Audio Pro Link 1, czy używać bluetooth?

Salon1.jpg

Salon2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z Taghą HTR1000CD bardzo dobrze zgrywają się Q Acoustic oraz Pylon Audio Pearl Monitor. Obie kolumny zapewnią dynamiczne brzmienie ze szczegółową górą. 
Bardziej muzykalne brzmienie uzyskasz podłączając Heco Aurora 300 czy Indiana Line Nota 260x. 

@Gatsby Najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu. KEFy Q350 zagrają szerzej niż QA 3030i, które z kolei zapewnią mocniejszą podstawę basową. Ciężko jednoznacznie powiedzieć, które będą zdecydowanie lepsze. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gatsby napisał:

Również zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza  TAGA Harmony HTR-1000CD v.2 + QA 3030i. Zestaw będzie w pomieszczeniu o wym. 3,80x4,00m, głośniki ok. 10cm od ściany na standach. Muzyka której słucham to Pop, R&B/soul, funk czasami rock. Główne źródło to w 80% tidal/spotify, 20% płyty CD. Zależy mi na tym aby (nie wiem czy dobrze to opiszę) wysokie tony były czyste, dokładne, wyraziste. Tony niskie/bas fajnie gdyby był odczuwalny przy niskim poziomie głośności (niestety mieszkam w bloku).

Więcej góry pasma i dołu będziesz miał jednak z Polk Audio S20E lub Klipsch RP-600M

Kolumny Q Acoustics 3030i i Kef Q350 to granie bardziej wyrównane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Więcej góry pasma i dołu będziesz miał jednak z Polk Audio S20E lub Klipsch RP-600M

Kolumny Q Acoustics 3030i i Kef Q350 to granie bardziej wyrównane

pytanko mam czy ktos sie orientuje czy te kolumny by byly dobre do tego sprzetu

 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-podstawkowe-wilson-raptor-3-11177587978?fromVariant=11177566078

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim ustawieniem dałbym sobie spokój. Nie widzę sensu stawiania na tej szafce pod TV jakichkolwiek kolumn. Szkoda pakować się w stereo bo efektu i tak nie będzie. Kupiłbym soundbar. Od siebie polecam np. Dali Katch One. Wg mnie bezkonkurencyjny w okolicy~3000zł. A podejrzewam, że mniej więcej taką kwotą dysponuje autor tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lpomis napisał:

Ja z takim ustawieniem dałbym sobie spokój. Nie widzę sensu stawiania na tej szafce pod TV jakichkolwiek kolumn. Szkoda pakować się w stereo bo efektu i tak nie będzie. Kupiłbym soundbar. Od siebie polecam np. Dali Katch One. Wg mnie bezkonkurencyjny w okolicy~3000zł. A podejrzewam, że mniej więcej taką kwotą dysponuje autor tematu.

29 minut temu, lpomis napisał:

Ja z takim ustawieniem dałbym sobie spokój. Nie widzę sensu stawiania na tej szafce pod TV jakichkolwiek kolumn. Szkoda pakować się w stereo bo efektu i tak nie będzie. Kupiłbym soundbar. Od siebie polecam np. Dali Katch One. Wg mnie bezkonkurencyjny w okolicy~3000zł. A podejrzewam, że mniej więcej taką kwotą dysponuje autor tematu.

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Więcej góry pasma i dołu będziesz miał jednak z Polk Audio S20E lub Klipsch RP-600M

Kolumny Q Acoustics 3030i i Kef Q350 to granie bardziej wyrównane

pytanko mam czy ktos sie orientuje czy te kolumny by byly dobre do tego sprzetu

 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-podstawkowe-wilson-raptor-3-11177587978?fromVariant=11177566078

 

Za pozno zamowilem wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gatsby napisał:

Wojtek87 możesz delikatnie zmienić ustawienie mebli? Spróbuj przesunąć szafę w lewo, komodę w prawo i ustaw głośniki (na stojakach) po bokach komody. Taka propozycja była już wyżej. Wtedy nawet tv możesz ustawić niżej, bezpośrednio na komodzie.

Z szafka spoko ale z komoda lipa bo  kaloryfer jest :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wojtek87 napisał:

Z szafka spoko ale z komoda lipa bo  kaloryfer jest :(

Próbowałbym przesunąć szafę w lewo, ustawić głośniki na stojakach oraz wysunąć je delikatnie w stronę kanapy. Tak to widzę, jest to jakieś rozwiązanie, niestety nie mam pewności czy prawidłowe. Sam dopiero zaczynam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gatsby napisał:

Próbowałbym przesunąć szafę w lewo, ustawić głośniki na stojakach oraz wysunąć je delikatnie w stronę kanapy. Tak to widzę, jest to jakieś rozwiązanie, niestety nie mam pewności czy prawidłowe. Sam dopiero zaczynam :) 

33 minuty temu, Gatsby napisał:

Próbowałbym przesunąć szafę w lewo, ustawić głośniki na stojakach oraz wysunąć je delikatnie w stronę kanapy. Tak to widzę, jest to jakieś rozwiązanie, niestety nie mam pewności czy prawidłowe. Sam dopiero zaczynam :) 

1 godzinę temu, Gatsby napisał:

Wojtek87 możesz delikatnie zmienić ustawienie mebli? Spróbuj przesunąć szafę w lewo, komodę w prawo i ustaw głośniki (na stojakach) po bokach komody. Taka propozycja była już wyżej. Wtedy nawet tv możesz ustawić niżej, bezpośrednio na komodzie.

Z szafka spoko ale z komoda lipa bo  kaloryfer jest :(

w sumie z szafka tez lipa musze zostac przy jakis malych kolumienkach podstawkowych ktore by sie najlepiej nadaly???

https://allegro.pl/oferta/dali-oberon-1-kolumny-bialy-10110107187?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=EAIaIQobChMIxZvq-8yv9wIViQWiAx2WhwKCEAQYBCABEgLpOvD_BwE

 

https://allegro.pl/oferta/heco-aurora-200-biale-para-kable-11298985992

 

https://allegro.pl/oferta/jamo-c91-ii-concert-biale-podstawkowe-para-nowosc-8441550223

https://allegro.pl/oferta/pylon-pearl-sat-kolumny-podstawkowe-bialy-polysk-12037775784

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie ma znaczenia co kupisz. Wszytko przy takim ustawieniu zagra tak samo.

Ale jak musisz wiedzieć to Wilson 3 to yraźnie słabsze kolumny od ELAC B6.2, KEF Q 350 czy QAcustic 3030i.

Pylon Pearl sat - to nie kolumny do stereo. Dali oberon 1 to mikrusy. Jak coś to trojki.

Powiem Ci że masz propozycję a wyszukujesz coraz gorsze modele. Z tym że to i tak zagra tak samo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2022 o 18:40, Gatsby napisał:

Witam, 

Podepnę się pod temat jeżeli autor pozwoli.

Również zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza  TAGA Harmony HTR-1000CD v.2 + QA 3030i. Zestaw będzie w pomieszczeniu o wym. 3,80x4,00m, głośniki ok. 10cm od ściany na standach. Muzyka której słucham to Pop, R&B/soul, funk czasami rock. Główne źródło to w 80% tidal/spotify, 20% płyty CD. Zależy mi na tym aby (nie wiem czy dobrze to opiszę) wysokie tony były czyste, dokładne, wyraziste. Tony niskie/bas fajnie gdyby był odczuwalny przy niskim poziomie głośności (niestety mieszkam w bloku).

Obecnie używam:

- Sonos playbase; wysokie tony jak dla mnie bardzo ładne i czyste

- Amplituner Yamaha RX-V357 + eltax discovery; wysokie słabsze niż w sonosie, na plus jedynie są niskie tony (tylko przy większej głośności)

Pytanie czy w cenie Tagi oraz QA 3030i jest szansa kupić coś lepszego? Zastanawiam się również nas Kef q350

Do słuchania muzyki używam funkcji AirPlay, warto dokupić np. Audio Pro Link 1, czy używać bluetooth?

Salon1.jpg

Salon2.jpg

3030i nie dadza takiego basu. One maja dzwiek bardziej wyrownany, nie wybijaja się pasmem, no moźe maja bardziej zaakcetowany srodek jak dla mnie. musza byc odsuniete od sciany, w przeciwnym razie musisz zatkac bass reflexy.
 

kef bedzie mial lepszy bas niz 3030i, tyle ze brzmienie kefa jest bardzo analityczne.  Mysle ze pod Twoie preferencje bylby to lepszy wybór, bo wysokie tony lepiej wypadają na kefie.

ja po wielu testach poszedłem w kolumny aktywne i jestem bardzo zadowolony.
 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wojtek87 napisał:

pytanko mam czy ktos sie orientuje czy te kolumny by byly dobre do tego sprzetu

Sam wzmacniacz, powinien sobie z nimi poradzić, ponieważ nie są to zbyt wymagające kolumny.

Masz możliwość wypożyczenia kolumn od branży i przetestowania ich we własnych warunkach czyli w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Miałem okazję posłuchać Kef Q350 oraz QA3030i z TAGA Harmony HTR-1000CD v.2 

Jak dla mnie, osoby początkującej przy muzyce pop, r&b/soul, funk oraz metrażu ok. 16m2 Kefy grają lepiej. Dźwięk jest bardziej szczegółowy, bas mocniejszy (warunki mam dosyć słabe, więc używam zatyczki bass reflex), przyjemniejszy, konkretny, jest na swoim miejscu, w przeciwieństwie do 3030i gdzie bas gdzieś się gubił, uciekał. Słuchałem przeróżnych utworów i mam wrażenie, że Kefy potrafią wysterować to w taki sposób, że można się wczuć i mieć przyjemność ze słuchania muzyki. Brakuję mi tylko, aby tony wysokie, wokal były delikatnie głośniejsze, wyróżniające się (tutaj troszkę lepiej grały 3030i). 

TAGA Harmony HTR-1000CD v.2 - niestety nie miałem jeszcze okazji z niczym porównać,  sprzęt ogólnie jest ok. Ustawienie EQ na pop/classic robi robotę. Dodatkowo mam wrażenie, że sprzęt gra na pełnych obrotach dopiero po ok. 30min. Pilot na mały minus.

 

Mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy w cenie ok. 2000zł. znajdę coś lepszego niż taga? np. Cambridge Audio AXA35, NAD C316 BEE V2 (niestety wysokość do 9cm, lub wym. podobny do tagi)

2. Warto zainwestować w urządzenie streamingowe do tagi, czy nie odczuję różnicy w jakości? (muzyka z iphone po bluetooth tidal/spotify; wkurzające jest to że słyszę wszystkie powiadomienia z telefonu na głosnikach podczas słuchania muzyki)

3. Kabel głośnikowy przy takim zestawie ma znaczenie? Czy po prostu kupić kabel głośnikowy MIEDŹ OFC 2x2,5 mm HQ i będzie wystarczający?

4. W głośnikach wysokotonowych słyszę delikatny szum, jest to normalne? 

 

Dzięki wszystkim za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...