Skocz do zawartości

Denon AVC-x6700h + Emotiva XPA-2 G3


teslanet

Recommended Posts

Dzień dobry,

piszę ponieważ powoli zaczynam spinać swój zestaw audio i aby niczego nie uszkodzić to powoli czytam i się doszkalam.  To  jeśli chodzi o sprzęt mam jak wspomniałem : Denon AVC-x6700h + Emotiva XPA-2 G3; Głośniki: front Mantat signature 909, centralny Magnat Signature Center 93,  4 x głośniki sufitowe Magnat ICQ 262, 2x tył Magnat Magnat Signature IWT 262.

Proszę o troszkę pomocy:

1) wzmacniacz mam na razie tylko przewidziany na fronty i teraz po podpięciu kolumn przez wzmacniacz słyszalny jest szum z kolumn, Pytanie czy to wina kabli pomiędzy AVC a Emotiva (na ten moment założyłem to co miałem) przeczytałem gdzieś w instrukcji że szumy mogą wynikać z nie wyłączonego wzmacniacza na danych kanałach w AVC

2) trochę nawiązując do 1) jak prawidłowo skonfigurować  w AVC ustawienia dotyczące poszczególnych kanałów do mojego zestawu

3) głośniki sufitowe Magnat ICQ 262 jak podpiąć  do AVC

4) jakie kable polecacie pomiędzy AVC a końcówkę mocy (bez szaleństw cenowych proszę, chodzi o dobrze ekranowane kable)

Za wszystkie porady z góry dziękuję  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, teslanet napisał:

po podpięciu kolumn przez wzmacniacz słyszalny jest szum z kolumn, Pytanie czy to wina kabli pomiędzy AVC a Emotiva (na ten moment założyłem to co miałem) przeczytałem gdzieś w instrukcji że szumy mogą wynikać z nie wyłączonego wzmacniacza na danych kanałach w AVC

czy masz do amplitunera podpięty dekoder kablówki/satelitarny, ewentualnie TV z instalacją antenową? Ja miałem podobną sytuację, okazało się że po odłączeniu tunera kablówki (HDMI) szum ustępuje, pomogło założenie izolatora galwanicznego na wejściu kablówki do domu - tworzyła się pętla masy. Proponowałbym na początek odpiąć wszystkie źródła od ampli i sprawdzić czy szum jest nadal. Później podłączać kolejne urządzenia (przy HDMI polecam odłączyć najpierw zasilanie) i sprawdzać w którym momencie (przy którym urządzeniu) szum się pojawi. Jeżeli w domu w instalacji elektrycznej nie masz uziemienia, a "zerowanie" również tutaj mogą być problemy z pętlą masy jeżeli któreś z podłączonych urządzeń korzysta z bolca uziemiającego (np. może być to laptop podpięty pod ampli) - można spróbować podłączyć do gniazda bez bolca. Wtedy interwencja elektryka. Na końcu szukałbym winy w kablach między AVC a końcówką - raczej "chinioli" za 2 złote tam nie dałeś.

8 godzin temu, teslanet napisał:

4) jakie kable polecacie pomiędzy AVC a końcówkę mocy (bez szaleństw cenowych proszę, chodzi o dobrze ekranowane kable)

nie żebym polecał, ale ja np. mam takie, cena nie jest kosmiczna i nie mam do nich uwag, równie dobrze coś innego w podobnej cenie i najważniejsze żeby były z czystej miedzi (OFC) nie jakieś dziwne mieszanki i miały dobre ekranowanie (w końcu tam tych kabelków z tyłu trochę leci 😉)

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ jaki robisz to 5.0.4. Nie masz subwoofera?

18 godzin temu, teslanet napisał:

2) trochę nawiązując do 1) jak prawidłowo skonfigurować  w AVC ustawienia dotyczące poszczególnych kanałów do mojego zestawu

3) głośniki sufitowe Magnat ICQ 262 jak podpiąć  do AVC

Denon ma dość prosty graficzny interfejs konfiguracyjny. Napisz ewentualnie gdzie masz wątpliwości. Poza tym najlepiej będzie jak przejrzysz przewodnik Dolby odnośnie rozmieszczenia głośników. Tu masz info z manuala Denon do x6700H. Wszystko poniżej się zgadza poza frontami które konfigurujesz jako pre-out.

 

948417642_denon5.1.4.thumb.PNG.8b0b56651f3bc9d5e2c804f05f5b975e.PNG

455026681_denon5.1_4b.thumb.PNG.e07232ffe0700b18747e30eff84e4542.PNG

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, teslanet napisał:

1) wzmacniacz mam na razie tylko przewidziany na fronty i teraz po podpięciu kolumn przez wzmacniacz słyszalny jest szum z kolumn, Pytanie czy to wina kabli pomiędzy AVC a Emotiva (na ten moment założyłem to co miałem) przeczytałem gdzieś w instrukcji że szumy mogą wynikać z nie wyłączonego wzmacniacza na danych kanałach w AVC

Czy szum występuje jak nie masz żadnego źrodła? Cały czas? Proponuję faktycznie sprawdzić inne kable. Ale przyczyn może być kilka

19 godzin temu, teslanet napisał:

2) trochę nawiązując do 1) jak prawidłowo skonfigurować  w AVC ustawienia dotyczące poszczególnych kanałów do mojego zestawu

To masz w instrukcji wszystko. PRE ustawiasz na fronty

19 godzin temu, teslanet napisał:

3) głośniki sufitowe Magnat ICQ 262 jak podpiąć  do AVC

Do zacisków głośnikowych. Tylko tych odpowiednich :)

19 godzin temu, teslanet napisał:

4) jakie kable polecacie pomiędzy AVC a końcówkę mocy (bez szaleństw cenowych proszę, chodzi o dobrze ekranowane kable)

Oehlbach, QED

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy :)

Co do szumów. Zasilanie było moim pierwszym podejrzeniem. I tak nadmienię że jestem po elektrotechnice i pracuję w zawodzie tak więc uziemienie jest wykonane poprawnie i całość instalacji do gniazdka również. Ale nie dawało mi to spokoju, więc zacząłem mierzyć. i tak: zarówno na obudowie amplitunera jak i wzmacniacza jest napięcie (poziom ok 130V składowej zmiennej raczej nie sądzę że dużej mocy ponieważ multimetr cyfrowy ma tak małą rezystancję że wszystko pokarze. Dziwi mnie fakt że gniazdo uziemione wtyczka też to jakim kurka prawem pojawia się napięcie na obudowie  przecież uziemienie powinno ładnie odprowadzić ten potencjał do "ziemi"   Nie znam się na budowach wzmacniaczy tak bardzo, ale kurczę jeśli kable zasilające są dobre, a są, to jaki czort nie działa uziemienie. Ta sama sytuacja na wzmacniaczu - również jest napięcie na obudowie a całość instalacji + kabel zasilający jest na 100 a nawet 200% dobry.

Na ten moment do amplitunera jako źródło sygnału podpięty jedynie xbox wypinałem i to nie to. Ale jak już odpinam kable RCA od wzmacniacza to już szum ustaje. Tak więc zamówiłem nowe kable RCA zobaczymy bo może przyczyna jest banalna i leży w właśnie w kablach (ale te co ma też najgorszymi nie są) . Dodatkowo myślałem że zakłócenia mogą być spowodowane wewnętrznym wzmacniaczem ale wczoraj wieczorem ogarnięty został temat pre-out  na fronty i po zmianach nie dało to żadnej poprawy . 

Ktoś ma jakieś pomysły... ? Cały czas nie podoba mi się te napięcie na obudowie

9 godzin temu, Butler napisał:

Układ jaki robisz to 5.0.4. Nie masz subwoofera?

Denon ma dość prosty graficzny interfejs konfiguracyjny. Napisz ewentualnie gdzie masz wątpliwości. Poza tym najlepiej będzie jak przejrzysz przewodnik Dolby odnośnie rozmieszczenia głośników. Tu masz info z manuala Denon do x6700H. Wszystko poniżej się zgadza poza frontami które konfigurujesz jako pre-out.

 

948417642_denon5.1.4.thumb.PNG.8b0b56651f3bc9d5e2c804f05f5b975e.PNG

455026681_denon5.1_4b.thumb.PNG.e07232ffe0700b18747e30eff84e4542.PNG

Dziękuje za odzew. Tak instrukcję czytam ale z życia wole się Kolegów zapytać bo doświadczenia żadna instrukcja nie opisze ;) 

I tak faktycznie udało mi się ustawić to co pokazane na obrazku ale z tym że fronty są na pre-out  tak więc ta kwestia ogarnięta :) dziękuję 

8 godzin temu, S4Home napisał:

  Dnia 27.04.2022 o 12:03, teslanet napisał:

3) głośniki sufitowe Magnat ICQ 262 jak podpiąć  do AVC

Do zacisków głośnikowych. Tylko tych odpowiednich 

Dziękuję Piotrze,

jak przeczytałem twoją odpowiedź do pk3  to się :) .  Bardziej chodzi mi o to jak je podpiąć przewody przy samych głośnikach zważywszy że w Amplitunerze 1 głośnik to 1 kanał 

image.thumb.png.6201ae77be854281febcc5329f09ff3e.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, teslanet napisał:

Ktoś ma jakieś pomysły... ? Cały czas nie podoba mi się te napięcie na obudowie

Podłącz sprzęt na próbę na innym gniazdku po przedłużaczu. Jak masz możliwość to nawet na innej fazie. Zrób pomiary PE w innych gniazdkach czy nawet w skrzynce gdzie masz napięcie. Może masz PEN? Jakiego rodzaju masz instalacje? TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT? https://elektrykapradnietyka.com/21667/tnc-tns-tncs-tt-it/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Butler napisał:

Podłącz sprzęt na próbę na innym gniazdku po przedłużaczu. Jak masz możliwość to nawet na innej fazie. Zrób pomiary PE w innych gniazdkach czy nawet w skrzynce gdzie masz napięcie. Może masz PEN? Jakiego rodzaju masz instalacje? TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT? https://elektrykapradnietyka.com/21667/tnc-tns-tncs-tt-it/

Instalacja TN-S uziemienie jak i  instalacja moja robota uziom < 2 ohm . Sprawdzałem wszystko po dwa razy bo faktycznie w moim domu przy tej ilości kabli można się było gdzieś pomylić. Ale to prosty układ mierzone, sprawdzane. Myślałem że może kable zasilające  mają przebicie ( już takie przypadki miałem ) ale wszystko wygląda że jest dobrze.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Sprawdź może dla pewności czy masz tak w gniazdku. Może L z N zamieniony...? Wątpię by stwarzało to problem, ale jak już szukamy to zerknij jak jest.

GNIAZDKO.jpg

Przewód fazowy z lewej w każdym gniazdku, samo PE jest ok  N też w porządku. I tak do samej wtyczki na kablu mierząc jest wszystko dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Butler napisał:

Poddaję się na odległość... Sprawdź może jeszcze czy przewód zasilający jest 100% sprawny... Po prostu czy masz przejście PE na obu końcach.

Dla tego napisałem tego posta czy to normalne aby pojawiało się najęcie na obudowie przy poprawnym uziemieniu. W sprzętach elektronicznych bez uziemienia potrafi pojawić się napięcie ale już jak jest uziemienie czyli nasze PE nic na obudowie nie powinno się odkładać a jak by było coś uszkodzone to zadziała wył różnicowy. 

Przyjdą nowe kable RCA to będę sprawdzał dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2022 o 15:53, teslanet napisał:

Na ten moment do amplitunera jako źródło sygnału podpięty jedynie xbox wypinałem i to nie to.

A TV odłączyłeś? 130V na obudowie to dość sporo i obawiam się że inne RCA niewiele tu zmienią, chociaż chyba już nic mnie nie zdziwi 😉. Ja u siebie miałem około 20-70V, ale jak pisałem problem tkwił w różnicy potencjałów między kablówką a urządzeniami w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek72 napisał:

A TV odłączyłeś? 130V na obudowie to dość sporo i obawiam się że inne RCA niewiele tu zmienią, chociaż chyba już nic mnie nie zdziwi 😉. Ja u siebie miałem około 20-70V, ale jak pisałem problem tkwił w różnicy potencjałów między kablówką a urządzeniami w domu.

Napięcie występuję na gołych urządzeniach do których nic nie jest podpięte. 

Nie ma jakiegoś elektronika w obozie :) 

pozdrawiam

 

Co do szumu - nowe kable RCA rozwiązały problem . Stare oczywiście nie był bym sobą jak bym nie sprawdził co jest w przekroju poprzecznym tego problemu. Po rozcięciu <dziadostwo> pomimo grubej izolacji zewnętrznej (grubszej prawie dwa razy od nowych) to żadnego ekranu a w środku dwa cienkie druciki.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2022 o 18:37, teslanet napisał:

Co do szumu - nowe kable RCA rozwiązały problem . Stare oczywiście nie był bym sobą jak bym nie sprawdził co jest w przekroju poprzecznym tego problemu. Po rozcięciu <dziadostwo> pomimo grubej izolacji zewnętrznej (grubszej prawie dwa razy od nowych) to żadnego ekranu a w środku dwa cienkie druciki.

Te dwa cienkie druciki w środku to pewnie pół biedy, ale brak ekranu na pewno zrobił swoje, możesz napisać co to były za kable - dla potomnych żeby się nie nacięli i jakie kupiłeś - też zawsze jakaś wskazówka. A co z napięciem na obudowach? Udało się rozwiązać problem?

Najważniejsze że nie "szumi"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2022 o 08:56, tomek72 napisał:

Te dwa cienkie druciki w środku to pewnie pół biedy, ale brak ekranu na pewno zrobił swoje, możesz napisać co to były za kable - dla potomnych żeby się nie nacięli i jakie kupiłeś - też zawsze jakaś wskazówka. A co z napięciem na obudowach? Udało się rozwiązać problem?

Najważniejsze że nie "szumi"

Kable dostałem kiedyś w podarku bez żadnego opisu na izolacji zewnętrznej tak więc ciężko stwierdzić co za firma.

Co do napięcia na obudowie, nie nic mi się nie udało ustalić, dalej obecne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...