Skocz do zawartości

[Yamaha R-N803D] Cykliczne buczenie/bzyczenie z głośników


molokomania

Recommended Posts

Cześć, od jakiegoś czasu zauważyłem że mój zestaw stereo Yamaha R-N803D + Heco 700, wydają cykliczne dźwięki buczenia/bzyczenia, nasila się głośność czy zwiększeniu głośności na amplitunerze. Odesłałem sprzęt (amplituner) do serwisu, nie stwierdzili usterki. Ostatnio pożyczyłem od kolegi dokładnie taki sam model jak mam i okazało się że ten dźwięk też się pojawia. Przerzuciłem kolumny stronami, buczenie/bzyczenie jest tylko na lewym kanale. 

 

Czy to może mieć związek z zasilaniem w mieszkaniu, podłączałem do innego gniazdka, ta sama sytuacja. Czy istnieją jakieś urządzenia które można podłączyć między amplitunerem a gniazdkiem, aby wyeliminować ten dźwięk?

 

Dzięki za odpowiedź 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli usterka występuje również na drugim egzemplarzu to opcji może być kilka. Możesz mieć składową stałą w sieci i w takiej sytuacji powinien pomóc DC Blocker. 
Napisałeś jednak, że po zmianie kanałów problem pojawił się na 2 kolumnie. To by wskazywało na albo problem z kolumną albo na jakieś przebicia wewnątrz Yamahy ( np. złe ekranowanie). 
Czy zabierałeś może wzmacniacz do kolegi i czy u niego występuje podobny problem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem dźwięki dochodzą zawsze z speakers left (na amplitunerze), gdy przełączę kolumny prawa - lewa, lewa prawa wtedy zakłócenia są w drugiej kolumnie.

- Źródło dźwięku nie ma znaczenia, cyfrowe/phono/bez 

- Mam wyłączone YPAO na obu

- Szyby występują przy braku dźwięku, ale nie od razu, może się to wydarzyć po 5 minutach jak i po 25

- Nie szum nie występował od początku

Wzmacniacz jest podłączony do przedłużacza, spróbuję wyeliminować większość urządzeń aby tylko pozostał amplituner. 

 

Nie nie miałem okazji zabrać amplitunera do innego miejsca.

 

Dzięki za odpowiedź, postaram się dzisiaj podłączyć amplituner do całkowicie osobnego gniazdka, zobaczymy co się dzieje.

 

Dzięk jest słyszalny wraz ze wzrostem na potencjometrze, przy cichym słuchaniu prawie niezauważalny ale np. oglądając głośniej film i w cichych scenach potrafi dominować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...