Skocz do zawartości

Jaki amplituner


Baldrick

Recommended Posts

Witam,

W dobie kryzysu związanego z brakiem sprzętu, zmagam się z delikatnym problemem. Mam puszczoną instalacje pod 2 duże fronty, centralny, 4 surroundy, oraz dwa atmosy. Łącznie 9 głośników. Zastanawiałem się nad Yamaha rx v6a, ale dostępność jest zerowa. Z instrukcji wyczytałem, że jest możliwość podłączenia wszystkich jednocześnie, pomimo tego, że amplituner jest 7 kanałowy, ale w zależności od ścieżki dźwiękowej wyłącza sobie atmosy albo tylne surroundy. Pasowałoby mi takie rozwiązanie. Niestety przy obecnych cenach amplitunery 9/11 kanałowe mocno naciągają budżet. 

Proszę o polecenie jakiegoś amplituner który uciągnie mój zestaw. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon X3700H. Dostępność może nie jest wybitna ale jest. Tu na Allegro za niecałe 7000zł. Na duży plus dla niej to możliwość podpięcia zewnętrznej końcówki mocy bądź integry z taką opcją i napędzenie nią frontowych kolumn w celu odciążenia amplitunera. Onkyo TX-RZ740 za niecałe 6000zł, tylko mimo iż nowy to nie jest nowoczesna konstrukcja bo to model 2019 jeśli się nie mylę.  Używki to np.  Onkyo TX-RZ840 za 6000zł. Określ co dla Ciebie to nienaciągnięty budżet.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

bo to model 2019 jeśli się nie mylę. 

@Baldrick forumowicz wyżej się nie myli, co gorsza sprzęt nie obsługuje nawet eARC zatem technologicznie to jest rocznik powiedzmy 2017 bo gdzieś wtedy wprowadzili AccuEq Advanced.

Pytanie czy chcesz nowy sprzęt czy w grę wchodzi używany? Z tego co widzę to ostatnia cena RX-V6a jaką znalazłem waha się od 4200 do 5900 zatem w tych pieniądzach możesz mieć Pioneer VSX-LX305 który ma 9 kanałów i Diraca! Cena na niektórych serwisach to 5400,- ale nie wiem jak z dostępnością, trzeba podzwonić. Oczywiście na pokładzie jest pełne HDMI 2.1. Jego wada z tego co widzę to nadal jedno ustawienie crossovera na wszystkie głośniki.

 

 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że nastawiłem się na Yamahę, żałuję, że nie kupiłem tego RX v6a za 4600 jak był na allegro w zeszłym tygodniu niby po zwrocie 14dniowym a nowe po 5500 (zresztą u sprzedawcy którego podał Butler) bo teraz jest za 6tys, powiedzmy, że z tego względu chciałbym ustawić górną granice na tym poziomie. Wszystko idzie drastycznie do góry a niestety sporo pracy wkoło domu jeszcze, więc nie mogę za bardzo szaleć bo mnie żona z domu wyrzuci :P

Teraz sobie zadaję pytanie, czy warto np. te 6tys wkładać w sprzęt używany, niby mój obecny amplituner (Denon AVR-X1000 - podaje model bo może go do czegoś wykorzystamy?) jest uruchomiony od 2014 dzień w dzień i nigdy się z nim nic nie działo. Ale jednak jakieś ryzyko awarii istnieje (chyba, że jestem w wielkim błędzie to proszę, wyprowadźcie mnie z niego, bo może ja niepotrzebnie oczami wyobraźni ewentualne naprawy widzę w tysiącach) 

Yamaha daje nam możliwość podłączenia 9 głośników, ale tak naprawdę ze wszystkich nie korzysta. Denon AVC-X3700H już ma możliwość podłączenia 11 z tego co widzę, ale czy warto dopłacić do niego ten tysiąc więcej i z dwóch nigdy nie korzystać? chyba, że da się w takiej sytuacji podłączyć fronty pod Bi wiring? 

Tak więc, za 6tysięcy mamy Yamahę którą sobie upatrzyłem, ale równie dobrze Onkyo czy tego Pioneera. Może coś innego jeszcze wchodzi w grę?

Naprawdę jestem otwarty na sugestie i pomoc bo jestem zielony a powiedzmy, że dopiero teraz chciałbym zacząć jakąś zabawę z dźwiękiem i jego jakością (może nie najlepsze czasy na to, ale idealne już chyba za nami ;) )

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon ma możliwość samodzielnie napędzić 9, z zewnętrznym wzmacniaczem dopiero 11 kanałów.

Ta opcja w Yamaha z wyłączaniem surround czy sufitowych w zależności od ścieżki... Trochę marketingowa zagrywka. Atmos to dźwięk obiektowy, korzysta ze wszystkich dostępnych kanałów w systemie bo pierwotnie dźwięk nie jest przypisywany do konkretnego głośnika.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, zaczynam powoli brać pod uwagę tego Denona którego polecasz, ale nie chciałbym podjąć decyzji w jeden dzień. Może są jeszcze jakieś propozycje do rozważenia? Jak już podbijamy cene do 7tys to co z Marantz SR6015? Raptem 300 zł różnicy (ale nie idźmy tym tropem cały czas, bo zaraz wejdziemy na Pioneer VSX-LX505 za 7500 a nie w tym rzecz ;) ), jedynie kolor srebrny mnie odpycha bo do niczego nie pasuje w salonie.

Kolejne pytanie co z obecnym aplitunerem? Wykorzystamy go w jakiś sposób czy przy takim amplitunerze jak np. X3700H nie ma sensu się bawić i zostaje handel? 

Skoro cena amplitunera skoczyła do góry to jeszcze poruszę temat głośników, bo jako kino gra JAMO S626 HCS (w małym mieszkaniu grało fajnie) powiększone do zestawu docelowego o dodatkową parę S622 i ATM-50. Natomiast Fronty chce wymienić na Jamo C97II (niestety C109 nigdzie nie dostanę) tak więc jak przy oglądaniu filmów uwielbiam dźwięk wielokanałowy, ale mogę sobie pozwolić na jakieś straty jakościowe (stąd decyzja o niezmienianiu głośników, może w przyszłości) tak jednak przy stereo chciałbym uzyskać ładną, czystą, fajnej jakości muzykę. Czy ten denon mi to dostarczy w połączeniu z C97?

Obecny zestaw gra mi "ładnie", cudzysłów dlatego bo jestem świadom, że każdy inny lepszy zestaw spowoduje u mnie ataki przytykania z jakości dźwięku (niestety mało co słyszałem oprócz nagłośnienia sal kinowych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baldrick napisał:

Okey, zaczynam powoli brać pod uwagę tego Denona którego polecasz

Polecam... Raczej informuję :) Jak widzisz nie ma za dużo alternatyw. Ten Denon po prostu nadaje się do 9-kanałowej zabawy. Marantz SR6015 to jego niemal bliźniacza wersja, różnią się niuansami i barwą dźwięku.

3 godziny temu, Baldrick napisał:

mój obecny amplituner (Denon AVR-X1000 - podaje model bo może go do czegoś wykorzystamy?) jest uruchomiony od 2014 dzień w dzień i nigdy się z nim nic nie działo... Kolejne pytanie co z obecnym aplitunerem? Wykorzystamy go w jakiś sposób.

AVR-X1000 po kupnie nowej jednostki nie ma racji bytu. Nie wykorzystasz go. 

1 godzinę temu, Baldrick napisał:

to jeszcze poruszę temat głośników, bo jako kino gra JAMO S626 HCS

JAMO to ładnie wykonane kolumny, solidny marketing, niska cena. Miej jednak na uwadze że to raczej niskiej klasy produkty. Skoro byłeś zadowolony z ich grania to plus dla Ciebie. Są jednak dużo lepsze zestawy, branża jutro (poniedziałek) z rana bądź po majówce na pewno coś Ci konkretnego zasugeruje. Podaj metraż na jakim to będzie grało. Jak masz zamiat zamontować ATM-50? Rozumiem że tak?

Screenshot_2022-04-29-06-50-06-08_40deb4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety tak, wybór dość ograniczony, ale powoli się przyzwyczajam do tej myśli, że innego wyjścia nie ma.

Okey, czyli obecny denon pójdzie na sprzedaż ewentualnie znajdę mu inne zastosowanie (może wyląduje pod komputerem z frontami) 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Podaj metraż na jakim to będzie grało. Jak masz zamiat zamontować ATM-50? Rozumiem że tak?

Screenshot_2022-04-29-06-50-06-08_40deb4

Pomieszczenie w którym jest kino domowe ma 25m, przy czym salon jest otwarty (przedzielony obniżoną belką na suficie) na jadalnie, kuchnie i korytarz co daje nam łącznie 52m powierzchni otwartej (wszystkie pomieszczenia po stronie SR). Patrząc na to zdjęcie widzę swój układ. Z tym, że tylne surroundy są w rogach pomieszczenia ze względu na okno tarasowe (praktycznie cała szerokość ściany) a ATM chce zamontować na ścianie bezpośrednio pod sufitem żeby były bardziej skierowane do słuchacza ze względu tylko na jedną parę nad telewizorem.

Jestem świadomy tego, że JAMO to nie jakiś "potwór i lider" i jeśli ktoś doradzi coś dużo lepszego na fronty w cenie 3-5 tys za parę to będę rozważał, choć lubię mieć wszystko z jednej firmy, stąd padł wybór na C97II ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tak zrobić, niestety. Kable mam wypuszczone nad telewizorem pod sufitem. Podczas budowy miałem "fachowca" który mi to rozmieszczał i mówił, że będzie dobrze. Teraz już jestem mądrzejszy o tę wiedzę, ale jest za późno. Myślę że przy odświeżaniu ścian i sufitów zrobię bruzdy i puszcze kable w miejsca gdzie powinny być. Chyba, że efekt będzie na tyle tragiczny i nie wytrzymam to zrobię "remont" dużo wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Baldrick napisał:

Nie ukrywam, że nastawiłem się na Yamahę, żałuję, że nie kupiłem tego RX v6a za 4600 jak był na allegro w zeszłym tygodniu niby po zwrocie 14dniowym a nowe po 5500 (zresztą u sprzedawcy którego podał Butler) bo teraz jest za 6tys, powiedzmy, że z tego względu chciałbym ustawić górną granice na tym poziomie. Wszystko idzie drastycznie do góry a niestety sporo pracy wkoło domu jeszcze, więc nie mogę za bardzo szaleć bo mnie żona z domu wyrzuci :P

No i w tej cenie będziesz miał Pioneer VSX-LX305 Który jest dużo lepszy niż ta Yamaha ponieważ ma 9 końcówek oraz Diraca.

 

8 godzin temu, Butler napisał:

Ta opcja w Yamaha z wyłączaniem surround czy sufitowych w zależności od ścieżki... Trochę marketingowa zagrywka.

Nie do końca, w grach to może mieć znaczenie. Są takie co spokojnie wykorzystają 7.1 ale już nie 5.1.2. Zatem te 7 końcówek które pozwoli Ci zrobić 7.1 albo 5.1.2 to nie jest zła opcja w pewnych sytuacjach.

 

19 minut temu, Baldrick napisał:

Chyba, że efekt będzie na tyle tragiczny i nie wytrzymam to zrobię "remont" dużo wcześniej.

zrób remont od razu. To miejsce które chcesz wykorzystać się do tego nie nadaje. Może na upartego by się dało to w wersji "cztery sufitowe" ugrać ale wtedy musisz i mieć 9 końcówek czyli ten Pioneer VSX-LX305. On jest w czerni również dostępny jak dobrze kojarzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. Wiem, że temat jest świeży, ale stanęliśmy w martwym punkcie rozmowy. Odnośnie wyboru amplitunera to wiemy, że wybór na chwile obecną jest znikomy, ale mamy dwa modele które podaliście. Niestety z Yamahy zrezygnowałem, ubolewam bo chciałem się przesiąść na tę markę :)

Denon AVC-X3700H - 7000zł oraz Pioneer VSX-LX305 - który ma się pojawić niebawem za jakieś 5500zł. Pomijając aspekt pieniężny (wiadomo, że pod tym kątem skłaniam się ku tańszemu) to który jest lepszy jeśli chodzi o technologie? 

Denona mam obecnie a nie ukrywam, że z Pioneerem nigdy nie miałem styczności (w każdym sprzęcie). Czy barwa grania X3700H będzie inna od mojego obecnego czy jednak oczekiwać od niego tego samego? Jaką barwę ma Pioneer? 

Dnia 1.05.2022 o 23:35, lolekdrugi napisał:

Nie do końca, w grach to może mieć znaczenie. Są takie co spokojnie wykorzystają 7.1 ale już nie 5.1.2. Zatem te 7 końcówek które pozwoli Ci zrobić 7.1 albo 5.1.2 to nie jest zła opcja w pewnych sytuacjach.

Niestety, ale konsoli nie posiadam i pewnie prędko się to nie zmieni, syn jest za młody a ja sam jestem zwolennikiem komputera, który (bardzo ubolewam :P) pod amplitunerem być już nie może.

Dnia 1.05.2022 o 23:35, lolekdrugi napisał:

zrób remont od razu. To miejsce które chcesz wykorzystać się do tego nie nadaje. Może na upartego by się dało to w wersji "cztery sufitowe" ugrać ale wtedy musisz i mieć 9 końcówek czyli ten Pioneer VSX-LX305. On jest w czerni również dostępny jak dobrze kojarzę.

Już szukam innego rozwiązania, typu jakieś małe, ładne maskownice czy może ładne ozdobne peszle znajdę które będę mógł położyć pod sufitem. Jednak rozwalanie ścian i sufitu które mają rok to nic fajnego :P Uwierz, że mam nerwy na tego "fachowca" i siebie, że sam nie sprawdziłem informacji dokładnie, ale no zaufałem mu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wielkiego wyboru to nie masz.

Yamaha 6A z importu, Denon X 2700 polowac na rzucane do Euro, i tego typu albo Onkyo 6100. Ale fakt one wszystkie sa  7 kanałowe.

Podłączanie i korzystanie z albo albo moim zdaniem nie ma sensu,

Chyba że zastosowanie dodatkowej końcówki mocy.

Amplituner z wiekszą ilością kanałów to faktycznie dobra opcja Denoon X 3700 albo seria X 3000 ale starsza.

Nie bardzo jest wybór obecnie. Z nowych to praktycznie brak z uzywanych te fajne szybko schodzą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Podłączanie i korzystanie z albo albo moim zdaniem nie ma sensu,

dlaczego nie ma sensu? Znam co najmniej jedną osobę którą właśnie interesuje setup 7.1 oraz 5.1.2 ale na poziomie amplitunera, bez kombinowania z przepinaniem i tutaj niestety w tanich modelach tylko Yamaha to oferuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

No bo po co?

Kiedy ustawia 7.1 a kiedy 5.1.2 ?

Napisałem wcześniej "po co", proponuje przeczytać wcześniejsze posty.

12 minut temu, S4Home napisał:

Znam 3 osoby z tego forum (tyle było tematów) które podłączały aktywny soundbar jako centralny pod amplituner (to znaczy chciały) i to nie do końca znaczy że tak się powinno. Right?

ale o czym Wy do mnie piszecie?

 

Dobrze wiecie, że 5.1.2 i 7.1 to inne układy dźwiękowe. Czyżbyście puszczali 7.1 na 5.1.2? Czy może jednak obcinacie go na 5.1 lub próbujecie z tego zrobić upkonwersje do 5.1.2? Skoro amplituner na to pozwala bez kombinowania w dodatkowe przełączniki to warto o tym wspomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 4.05.2022 o 07:35, S4Home napisał:

Yamaha 6A z importu, Denon X 2700 polowac na rzucane do Euro, i tego typu albo Onkyo 6100. Ale fakt one wszystkie sa  7 kanałowe.

Jakie 7 kanałów? Autor ma 9 (7.1.2) i na tyle szuka amplituner. Kombinował jedynie z Yamahą RX-V6A która "pozwala" w ramach konfiguracji przełączać się końcówką mocy pomiędzy tylny surround a atmos, ale jak dla mnie to bzdurne rozwiązanie.

Dnia 3.05.2022 o 21:30, Baldrick napisał:

Niestety z Yamahy zrezygnowałem, ubolewam bo chciałem się przesiąść na tę markę :)

Denon AVC-X3700H - 7000zł oraz Pioneer VSX-LX305 - który ma się pojawić niebawem za jakieś 5500zł. Pomijając aspekt pieniężny (wiadomo, że pod tym kątem skłaniam się ku tańszemu) to który jest lepszy jeśli chodzi o technologie? 

Denon jest na rynku od dwóch lat, sprawdzona dobra konstrukcja, można powiedzieć że to taki wstęp do średniej półki. Pioneer to bardzo świeży produkt który dostał się na rynek po wielu miesiącach zawirowań własnościowych Onkyo/Pioneer. Jak gra nie wiem.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dokładnie tak, potrzebny amplituner 9 kanałowy. Tak jak Butler napisał, Yamaha była wyjściem "awaryjnym" poniekąd przeze mnie akceptowalnym, ale skoro kosztuje 6tys to wolę już dołożyć ten tysiąc i kupić coś co będzie działało tak jak się należy bez nieaktywnych głośników. Odnośnie Pioneera, tak jak pisałem, nigdy nie miałem styczności z tą firmą a nie chce być "królikiem doświadczalnym" na całkiem nowym produkcie. Już wysłałem zapytania do kilku sklepów o dostępność Denona. Obecny amplituner denona nigdy mnie nie zawiódł więc liczę, że z nowszym i "wyższym" będzie tylko lepiej. 

Proszę, powiedzcie mi czy temat frontów pod tego denona ciągnąć tutaj czy może jednak założyć nowy temat w innym miejscu? Nie ukrywam, że nie chciałbym wprowadzać chaosu na forum a z drugiej strony chciałbym mieć wszystko w jednym miejscu, ale zakładam, że użytkownicy od głośników będą omijać post zatytułowany "jaki amplituner". Chyba, że jesteście mi w stanie coś fajnego polecić do 5 tys za parę?

Widziałem w kilku innych tematach które przeglądałem, że S4Home wypożyczają na odsłuch w domu, ale fajnie by było być ukierunkowanym na coś żeby nie jeździć po kilkadziesiąt razy w jedną i drugą stronę. Choć jakoś bardzo daleko nie mam, bo raptem 46 km. 

 

Gdzieś wpadły mi w oko:

-Heco Aurora 1000 

-Focal Chora 826 (trochę ponad cenę) 

-Indiana Line Diva 650 

Ale zapewne może być sporo lepszych. 

Edytowano przez Baldrick
Chęć dopisania kilku rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pioneer to w Polsce jest nowy, ale ogólnie na rynku już parę miesięcy jest co łatwo zweryfikować na YT, także bez obaw. Jest jeszcze wspomniany wcześniej Marantz SR6015 tu np. za 6700zł, to braciszek Denona 3700, technicznie niemal identyczni.

Jak dla mnie ciągnij temat dalej tutaj, nie trzeba będzie wszystkiego od nowa tłumaczyć. Ja mam na fronty Klipsch RP6000F które są w Twoim budżecie i jestem zadowolony, ale moim zdaniem bez odsłuchu i bezpośrednich porównań się nie obejdzie.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baldrick napisał:

Odnośnie Pioneera, tak jak pisałem, nigdy nie miałem styczności z tą firmą a nie chce być "królikiem doświadczalnym" na całkiem nowym produkcie

akurat Pioneer na rynku sprzętu audio i amplitunerów jest od bardzo bardzo dawna a odkąd ich dział home audio został przejęty przez Onkyo to to jest praktycznie ten sam sprzęt z delikatnymi zmianami. I tak u nas Pioneer jest tańszy a Onkyo droższe, w USA Onkyo jest tańsze a Pioneer droższy. Kwestia po prostu rynku gdzie co jest bardziej "premium".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

Jakie 7 kanałów? Autor ma 9 (7.1.2) i na tyle szuka amplituner. Kombinował jedynie z Yamahą RX-V6A która "pozwala" w ramach konfiguracji przełączać się końcówką mocy pomiędzy tylny surround a atmos, ale jak dla mnie to bzdurne rozwiązanie.

No że amplitunery są 7 kanałowe.

Jeśli kolega już te kolumny ma no to ok. Niech podpina w ten sposób.

14 godzin temu, Baldrick napisał:

Widziałem w kilku innych tematach które przeglądałem, że S4Home wypożyczają na odsłuch w domu, ale fajnie by było być ukierunkowanym na coś żeby nie jeździć po kilkadziesiąt razy w jedną i drugą stronę. Choć jakoś bardzo daleko nie mam, bo raptem 46 km. 

 

Gdzieś wpadły mi w oko:

-Heco Aurora 1000 

-Focal Chora 826 (trochę ponad cenę) 

-Indiana Line Diva 650 

Ale zapewne może być sporo lepszych. 

No to zapraszam. Z tych wymienionych moim zdaniem Aurora 1000 jest moim zdaniem znacznie lepsza.

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

akurat Pioneer na rynku sprzętu audio i amplitunerów jest od bardzo bardzo dawna a odkąd ich dział home audio został przejęty przez Onkyo to to jest praktycznie ten sam sprzęt z delikatnymi zmianami. I tak u nas Pioneer jest tańszy a Onkyo droższe, w USA Onkyo jest tańsze a Pioneer droższy. Kwestia po prostu rynku gdzie co jest bardziej "premium".

Tak, dokładnie. W znacznej mierze różnią się kalibracją po prostu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...