Skocz do zawartości

Cambridge CXA81 + KEFQ750, jak wycisnąć jak najwięcej z tego zestawu przy TIDAL


FuRiOn

Recommended Posts

Heja

Posiadam obecnie Yamaha R-N602 i do tego od niedawna pare KEF Q750, ktorymi jestem zachwycony po zmianie z Monitor Audio RS6.  Caly czas poszukuje mojego idealnego brzmienia zestawu audio, ale jestem coraz blizej.

Zestaw umila basem czasami lub czasami jest wylaczany sub  - Harman Kardon HKTS210SUB/230 BDS210/230.

 

W zestawie bede zmienial na pewno klocka i suba. Mysle bardzo intensywnie o Cambridge CXA81. Na takim sprzecie wlasnie sluchalem w salonie KEF zanim je kupilem i przynajmniej tam bylo mega zacnie. Moge wylapac uzywke za okolo 600-700 euro.
A sub to SVS SB-1000 Pro. I mysle ze takie cos powinno mi starczyc na conajmniej ... jakis czas :D  Zmieniam sprzety mniej wiecej co pol roku w poszukiwaniu idealnego zestawu, ale chyba juz jest coraz blizej.


Chce zmienic Yamahe z bardzo prostego powodu. Mysle ze czasami braknie jej mocy do rozbujania wielu kolumn, np te KEF-y na pewno zagraja potezniej z CXA81. Brzmienie Yamahy tez nie zagralo w parze z Dali Ikon 6 Mk1 ktore po prostu jazgotaly po uszach. KEF-Y sa mega super nawet na niej. Do zmiany wlasnie klocek i sub.

Druga kwestia to taka ze uwielbiam jakosc jaka daje Tidal. Mozna sie rozplywac w muzyce w salonie i o ile jakosc jest super na MConnect, to jego uzytecznosc w porownaniu z natywna apka Tidal doprowadza mnie do szalu i wiele dni zrezygnowalem calkiem ze sluchania muzyki, bo po prostu jest to nieznosne. Apka czesto sie tnie. Oryginalna apka Tidal jest poza tym mega uzyteczna i po prostu, az chce sie jej uzywac. Gdzies w trasie czy po prostu sluchajac na sluchawkach. Sama przyjemnosc.

 

I pytanie do znawcow lub posiadaczy CXA81, bo poszperalem w internecie i sa rozne opinie. Zalezy mi na tym zeby sie polaczyc bezposrednio przez apke. Tak by bylo najlepiej. Czy CXA81 mi na to pozwoli ?

Jesli nie, to jaka opcje polecacie jako uzupelnienie (oprocz Cambridge streamera ktorego cena tez powala).

Lub ewentualnie co zamiast CXA81, tak do 800euro za uzywke.

Z gory dzieki za odpowiedzi. Juz nie moge sie doczekac az wleci nowy klocek, ktory w koncu pozwoli sie cieszyc Tidal na maxa. Oprocz Tidal ogladam sporo filmow poprzez android box na Kodi (jakos raczej dobra) i xbox series x.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FuRiOn napisał:


Z gory dzieki za odpowiedzi. Juz nie moge sie doczekac az wleci nowy klocek, ktory w koncu pozwoli sie cieszyc Tidal na maxa. Oprocz Tidal ogladam sporo filmow poprzez android box na Kodi (jakos raczej dobra) i xbox series x.

@1Endernie uważasz że Twoja propozycja to jeszcze nie ten adres ?

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce maksimum. :)))) Niech dojrzewa. Może z czasem? :)))

BTW. U mnie nie ma już powrotu do pełnego tranzystora. Raczej będę dalej brnął w lampy w przedwzmacniaczu. Zrobię sobie kolejne pre lampowe dla porównania, tym razem z lampami w zasilaniu. W takim połączeniu dźwięk przestał uwierać. W tranzystorach zawsze było coś nie tak. Mój system jest kompletny w akustyce jaką mam. Jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział. W torze analogowym dla odmiany nie ma miejsca dla pre lampowego. Lampa za dużo obcinała. Może za dużo lampy w lampie? :)))))

pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie do końca szukał bym tutaj hybryd,

Do KEFa serii Q pasują jasne wzmacniacze. I tutaj CXA 81 będzie dobrym przeskokiem względem obecnie posiadanej Yamahy.

Mozna tez polować na wycofywane 851A. Na starsze Yamahy serii AS 1000 / As 1100. Roksan K2 / K3 / Atessa. Cyrusy, tu w zasadzie dowolnie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne brzmienie z przejrzystą górą to CXA81 będzie dobrym kierunkiem. Większe nasycenie uzyskasz podłączając Heed Elixir, na którym nie stracisz na dynamice a zyskasz "jedynie" pełniejszą średnicę oraz głębię. Nie wiem natomiast jak wygląda sytuacja na rynku wtórnym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2022 o 22:28, chemik1989 napisał:

Mam CXA81 z Heco Aurorami 700 i chce wymienić aurory na coś konkretniejszego 

Ale tidal nie testowales ? Spotify mialem i mi nie pasuje, Tidal o wiele lepszy. Juz w salonie brakuje mi tylko nowego wzmaka i suba :D

 

Dnia 3.05.2022 o 10:13, 1Ender napisał:

Szukałabym hybrydy z pre lampowym i mocną końcówką. Ewentualnie osobno mocna końcówka tranzystorowa + osobno przedwzmacniacz lampowy.

Pozdrawiam

Tak tylko zeby finansowo to uciagnac :D Na razie chce przeznaczyc tyle co pisalem na wzmaka lub wzmak + streamer. Na lampe moze przyjdzie kiedys pora :D

Dnia 4.05.2022 o 07:14, S4Home napisał:

Roksan K2 / K3 / Atessa

No ok ale tutaj tak samo jak w przypadku CXA81 nie mam bezposrednio podlaczenia z apka Tidal.

Znalazlem w podobnej cenie co CXA81
https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/converters/m1821194050-roksan-k3-dac-antraciet-pcm-24bit-192khz-en-dsd-nieuwstaat?correlationId=5620f64d-3f02-4206-ab53-58e855d97406


W czym on bedzie lepszy do tych KEF-ow niz CXA81 i czy musze streamer jakis do tego ?

Dnia 4.05.2022 o 16:38, Q21 napisał:

CXA81 będzie dobrym kierunkiem.

Ale ciagle potrzebuje jakis extra streamer do Tidal ? Jaki polecasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FuRiOn napisał:

Ale ciagle potrzebuje jakis extra streamer do Tidal ? Jaki polecasz

Jeśli miałoby stanąć na CXA81 to mógłbyś iść w kierunku czystego transportu sieciowego i wykorzystać DACa w Cambridge. Tutaj miałbyś iFi Audio Zen Stream lub Silent Angel B1t. Oba urządzenia w podobnym przedziale cenowym, iFi będzie bardziej precyzyjny natomiast Silent Angel zapewni lepszą barwę oraz głębię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FuRiOn napisał:

No ok ale tutaj tak samo jak w przypadku CXA81 nie mam bezposrednio podlaczenia z apka Tidal.

No tak, kupujesz źrodło. Atessa może mieć connect. Jak kupisz model z wbudowanym streamem

17 godzin temu, FuRiOn napisał:

Znalazlem w podobnej cenie co CXA81
https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/converters/m1821194050-roksan-k3-dac-antraciet-pcm-24bit-192khz-en-dsd-nieuwstaat?correlationId=5620f64d-3f02-4206-ab53-58e855d97406


W czym on bedzie lepszy do tych KEF-ow niz CXA81 i czy musze streamer jakis do tego ?

To jest sama końcówka a  nie Integra.

17 godzin temu, FuRiOn napisał:

Ale ciagle potrzebuje jakis extra streamer do Tidal ? Jaki polecasz

Nawet tani Wimm mini. Przedział cenowy od 200 do 500 zł. Masz Tidal Connect i mase wątku o tym u nas na forum.

Drożej Ieast M30 PRO, Dalej Malina chodź to uzywane tylko teraz. iFi Zen Stream.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...