Skocz do zawartości

Zestaw YAMAHA R-N803 +YAMAHA CD-S700 -sprawdzone kable


silverboy

Recommended Posts

Hej ..zestaw jak w tytule do tego Monitory Audio Silver 100 ...czy ktos moze laczyl juz taki zestaw i co sie sprawdzilo ...chetnie uslysze tez jakas podpowiedz od forumowiczow .Co do olumn to zastanawiam sie moze lewpsze beda jakies podlogówkinp Dali Zensor 7 lub Kef-y seria R A moze LS50 ..PROSZE O RADE.

Pokoj prostokat 30(7x4.3)m w przyszlosci pewnie kwadrat 23m ...muzyka rozna ..bez szalenstw .Poniewaz nie bardzo sie znam prosze o konkretne nazwy kabli (ze amlituner z playerem to doczytalem ze tylko analogowo) i chyba QED bedzie najlepszy lub tellurium ..glosnikowe czarna masa ...wiec prosze o podpowiedz .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, silverboy napisał:

Hej ..zestaw jak w tytule do tego Monitory Audio Silver 100 ...czy ktos moze laczyl juz taki zestaw i co sie sprawdzilo ...chetnie uslysze tez jakas podpowiedz od forumowiczow .Co do olumn to zastanawiam sie moze lewpsze beda jakies podlogówkinp Dali Zensor 7 lub Kef-y seria R A moze LS50 ..PROSZE O RADE.

Ja miałem podobne zestawienie tzn. A-S701 z poprzednikami czyli MA Silver 2 i była niestety buła na basie.

Myślę, że w takim dużym pomieszczeniu spokojnie możesz celować w kolumny podłogowe, a kable dobieramy na końcu, jak wszystko inne z toru mamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do tych podłogówek to KEF R500 np nie bedzie za mocna do tej Yamaszki?.Monitory Silvery 500 (6G) bardzo mi sie podobaja zwlaszcza w rosenucie...Dali zensor 7 lub cos z Focala ...to wchodzi w rachube ..podstawkowe jak juz polowalbym na Kefy LS50 lub R300...dlatego pytalem ...czy moze ktos to juz przeszedl z Yamaha 803...wiem ze odsluch pewnie troche by mi rozjasnil ale niewiem czy ktos poswieci mi tyle czasu i uwagi abym mogl to wszystko przetestowac w salonie ,a po drugie dobra gatką mozna mi pewnie jako laikowi wcisnac cokolwiek .Co do kabli to tu napewno zdaje sie na was ..za duzo tego na necie i rzeczywiscie mysle ze liczy sie tu doswiadczenie w uzytkowaniu .

mysle ze teraz troche jasniej sie wyrazilem ...ale chyba tak zle nie bylo ...niektorzy zlapali w lot .😉

Cytat

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, silverboy napisał:

Ale co do tych podłogówek to KEF R500 np nie bedzie za mocna do tej Yamaszki?.

Nie wiem co masz na myśli ..........jak za mocne ? Do 803 ???  Raczej za małe niskotonowce.....

Wspomniane przez Ciebie Zensory 7 grały u mnie z AS 701, a teraz grają  z AS 1200 i to dobry trop. U mnie spisuje się to bardzo dobrze.

Tu masz Kefy 750 w super promce.

Umów się na odłuch w salonie.

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/kef-q750.html

albo większe, jeśłi lubisz poimprezować

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/q950.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, silverboy napisał:

ale jestem pewny ze markowe kable duzo wnosza w jakosc slyszanej muzyki ...

Z pewnoscia sa osoby ktore sluchaja kabli a pozniej muzyki  ,byc moze slysza roznice i nie mi to oceniac ale jak juz to trzeba spelnic kilka  warunkow np sluch ktory kazdy z nas ma rozny ,glosniki ktore potencjalnie beda w stanie przekazac ta roznice i oczywscie sam sprzet audio .Najlepsza metoda to porownac tani markowy (nie biore pod uwage kabli "no name" z szacunku do Yamahy 🙂 )  kabel z jakims innym z wyzszej polki i stwierdzic czy jest roznica ,wybor kabla moze sie stac duzo latwiejszy .... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli polecał bym tu Oehlbachy. Dobre solidne i niedrogie RCA.

Natomiast co do kolumn.

Zensory 7 dostaniesz czasem wręcz w śmiesznej kwocie. Dalej KEFy Q 750. Seria R moim zdaniem gra znacznie lepiej i warto w nią iśc chodź może nie do końca zostaną wykorzystane przy RN803.

Najlepiej odsłuchaj. Mamy te kolumny na stanie. Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, silverboy napisał:

Ale co do tych podłogówek to KEF R500 np nie bedzie za mocna do tej Yamaszki?.Monitory Silvery 500 (6G) bardzo mi sie podobaja zwlaszcza w rosenucie...Dali zensor 7 lub cos z Focala ...to wchodzi w rachube ..podstawkowe jak juz polowalbym na Kefy LS50 lub R300...dlatego pytalem ...czy moze ktos to juz przeszedl z Yamaha 803...wiem ze odsluch pewnie troche by mi rozjasnil ale niewiem czy ktos poswieci mi tyle czasu i uwagi abym mogl to wszystko przetestowac w salonie ,a po drugie dobra gatką mozna mi pewnie jako laikowi wcisnac cokolwiek .

MA Silver 500 to są zdecydowanie za wysokie progi do w/w amplitunera. Nie widzę informacji odnośnie budżetu na kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z przewodami nie będzie najmniejszego problemu, jest to najłatwiejsza kwestia w Twoim przypadku. Większym problemem będą kolumny. 
W Twoim metrażu raczej poszedłbym w kierunku kolumn podłogowych, które zapewnią pełniejsze brzmienie. Nie polecałbym w ciemno aby iść w MA Silver do Yamahy, ponieważ może być za ostro na górze. Zdecydowanie bezpieczniejszą i sprawdzoną opcją byłyby KEFy Q750, które zapewnią większe nasycenie i łagodniejszą górę. 
Dali Zensor 7 to dynamiczniejsza i jaśniejsza wersja obecnie produkowanych Oberonów 7, które dodają więcej basu. Najlepszym sposobem na wybranie odpowiednich kolumn byłby odsłuch. Jeśli masz do nas niedaleko to zapraszamy do siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do budzetu to powiedzmy ze 5-6 tys powino byc ok ale nie wykluczam oczywiscie czegos tanszego jesli nadarzy sie jakas okazja ...chciale tylko zwrocic uwage ze docelowo sprzet bedzie gral na troche mniejszej powierzchni ok 23-25m...dlatego chodza mi po glowie tez Kefy LS50 lub podstawkowe R300 ...czy podlogowki wykluczaja sie na takim metrazu?..na czym strace jesli do wiekszego wstawie mocne "standy" lub do mniejszego podlogowki ....czy ja jako laik bede widzial roznice?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio troche wiecej rozmow w pracy na w/w temat i okazalo sie ze kolega kolegi ma do sprzedania kolumny Burchardt s400 ...mowi ze rewelacja  ale nie wie jak sie bedzie spisywal z YAMAHA 803 ...u niego gra z NAIM  szczegołow kolega nie zna ...czy jest sens interesowac sie tymi glosnikami ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi kolegi gra to z NAIM ...u mnie nic nie jest podpiete ....bo nie ma kabli ...wiem ze zabieram sie do tego od d...strony ale no tak juz jest ...wiec jesli nawet udaloby sie zaaranzowac jakis odsluch to gra to na chyba rzeczywiscie troche lepszym sprzecie .

zainteresowalem sie tymi glosnikami ..bo jest to dobra okazja cenowa ...

 

a co do kabli ...chord company 2x3m za 200 -250zl  ...mam taka oferte...z gold bananami...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość wypożyczenia lub posłuchania z Yamahą to wykorzystaj tę opcję. W mojej ocenie Yamaha nie jest szczytem możliwości dla Buchardtów ale może przypadnie Ci do gustu takie połączenie. W przyszłości zawsze możesz dokupić wydajniejszy wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buchardy odpuscilem ..moze troche to wasze opinie spowodowały a moze brak mozliwosci odsluchu ...ale w miare wolnego czasu cos tam wiecej poczytałem (a tak szczerze to powaznie zastanawiam sie nad zebraniem tych wszystkich opisów "wrazeń"," uniesień" "odlotów" z waszych odsłuchów  i wydanie takiego tomika pod tytulem np "Audofilskie szczytowanie"...prosze nie odbierajcie tego jako ironie wrecz przeciwnie ja jestem pod wrazeniem w jaki sposób moze byc slowami opisany ...dzwiek ,nawet nie muzyka tylko dzwiek ...teraz dociera do mnie moje ubóstwo zmysłowe dotyczace słuchu .No cóz ...pocieszam sie podobno robie dobre spagheti :).

Wracajac do tematu ...po lekturze staneło na KEF300 lub KEF R3 ewent.LS50 Meta ( w ostatecznosci np dostaje w prezencie) oraz Bowers&Wilkins 603 S2 lub KEF750 lub KEF R500 (w ostatecznosci KEF Q550)...zaznaczam odsluchac niektore bede mogl dopiero za jakis czas ...niektore ze wzgledu na dostepnosc nie bede mogl przesluchac ale bardzo jestem ciekawy waszych opinii...co do kabli to juz wiem ze to bedzie rzeczywiscie najmniejszy problem ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki tomik jest juz na każdym forum. Może nie na głównej stronie ale gotowe tomy już są :)

Dnia 14.05.2022 o 19:19, silverboy napisał:

Wracajac do tematu ...po lekturze staneło na KEF300 lub KEF R3 ewent.LS50 Meta ( w ostatecznosci np dostaje w prezencie) oraz Bowers&Wilkins 603 S2 lub KEF750 lub KEF R500 (w ostatecznosci KEF Q550)...zaznaczam odsluchac niektore bede mogl dopiero za jakis czas ...niektore ze wzgledu na dostepnosc nie bede mogl przesluchac ale bardzo jestem ciekawy waszych opinii...co do kabli to juz wiem ze to bedzie rzeczywiscie najmniejszy problem ...

Masz strasznie dużą rozpiętość tutaj.

Im szybciej zaczniesz to testować tym lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...