Skocz do zawartości

Transport sieciowy dla atoll in200 signature


Chris1

Recommended Posts

Witam 

Niedawno zmieniłem wzmacniacz na atoll in200 signature. Gra to z kolumnami audiovector qr5. W tej chwili jako streamer używamy RPI 3B+ raspdac mini od audiophonics z DAC ES9038Q2M.

Myślę że dac wbudowany w Atollu jest lepszy od tego który jest w raspdac więc zastanawiam się czy warto zmienić nakładkę na allo digione albo kupić PRI 4 i podłączyć przez usb.

Czy takie zmiany polepszą dźwięk czy nie ma to sensu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli DAC w Atollu bardziej Ci odpowiada to warto byłoby wykorzystać połączenie USB i wykorzystać malinkę jako czysty transport po USB. Niestety nie bawiłem się dawno malinką i ciężko jest mi powiedzieć jakich zmian się spodziewać po nakładce lub 4.  DAC w Atollu stawia bardziej na muzykalność i być może tego właśnie oczekujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chris1 napisał:

Czyli do dac w atollu lepiej podłączyć coś przez spdif niż przez usb tak?

A gdybym chciał zmienić transport na coś innego niż malinę to co by to mogło być żeby miało to sens?

W mojej ocenie zdecydowanie lepsze brzmienie uzyskasz wykorzystując połączenie USB. Jeśli chciałbyś postawić na lepszy transport niż malinka to polecałbym przetestować iFi Audio Zen Stream oraz muzykalniejszego Silent Angel M1T.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...