Skocz do zawartości

nowy początek


Grzesiek202

Recommended Posts

Grzesiek, także mam problem z wstawieniem zdjęć. Czytałem, jest opcja jak to zrobić, ale poczekam, gdy już informatycy się z tym uporają.

Z adaptacją zatem do przodu. Zbierasz doświadczenia, obserwacje i to jest bezcenne. 
 

Wspomniałeś mnie. Moja córeczka gra na skrzypcach. Życzliwy proboszcz polskiej parafii w Hadze pozwolił jej/nam na kilka małych koncertów. Brzmienie nie do uzyskania w moim salonie. 
W Krakowie przy rynku jest taki sklepik/kawiarnia muzyczna. I znowu życzliwy ktoś tam pracujący, w rozmowie podał mi kilka CD, gdzie nagrania między innymi fortepianu odbywały się w budynkach sakralnych. Mam je i występujące w nich naturalne echo/pogłos pozwala mi się w salonie nimi cieszyć.

W Tyńcu u Benedyktynów w sierpniu koncerty i oprócz gry na organach jest i wiolonczela. No niezwykłe brzmienie. 
 

Dziś kolega w dziale akustyka pokazał wystrój salonu. Taka pozytywna zazdrość mnie ogarnęła. Spójrzcie na wysokość salonu/lekki skos. Co dla jednych przekleństwem, dla innych…😊

Kościółki a salony mieszkalne to różnica, zdaję sobie sprawę. Dość dużo przeczytałem i się dowiedziałem, skąd takie fascynujące dla mnie brzmienie powstaje. Pozostaje mi pozytywnie zazdrościć i wyszukiwać „odpowiednie” realizacji do mojego hifi.

Grzegorz, dziel się swoimi doświadczeniami z adaptacją. Z „dnia na dzień” rośnie świadomość i niech „nowi” koledzy mają okazję, by o tych doświadczeniach przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AudioTube napisał:

Pozostaje mi pozytywnie zazdrościć i wyszukiwać „odpowiednie” realizacji do mojego hifi.

Jeśli lubisz muzykę sakralną, lub po prostu muzykę gdzie słychać przestrzeń miejsca nagrania, to sprawdź to (dostępne w serwisach). Dla mnie to po prostu wzruszająca muzyka.

I płyty "Graduał Wiślicki" oraz "Kazania świętokrzyskie" Płyty nagrywane w Bazylice w Kielcach i klasztorze na Świętym Krzyżu. A realizatorem nagrań jest kierownik mojego ulubionego salonu audio.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...