Skocz do zawartości

PC > RX-V485 > TV


meehow86

Recommended Posts

1 godzinę temu, meehow86 napisał:

W międzyczasie możecie polecić jakiś HDMI - HDMI 7,5m  do 4k/60Hz? Żeby też miał ten ARC. Lindy będzie ok? Za około 160zl widzę, że są.

aby miał ARC to musi być na przewodzie informacja, że jest obsługa albo ARC albo ethernet.

Co do polecanej firmy to przy tych odległościach i 4K to jest loteria. Musisz kupić, sprawdzić, ja nie działa to zwrócić i wybrać droższy. No chyba, że ktoś kupował jakiś kable hdmi o długości minimum 7m i powie, że działa.

Od razu uprzedzę, że fakt działania na 6m nie znaczy, że na 7 też będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, S4Home napisał:

Lindy jest ok. W tym przypadku jeśli pisze że ma ARC i 4k/60Hz to ten sygnał przejdzie.

przy tej odległości to jest loteria?

 

58 minut temu, S4Home napisał:

Kabel nie jest krótki może powinieneś zainteresowana się optycznym.

bez przesady znowu. Mamy przetestowany kabel około 6M który bez problemu daje radę z 4K@60Hz 4:4:4 tylko nie mogę odnaleźć producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zamówię ten Lindy + od razu krótszy tej firmy pod tv-amp żeby już był komplet. Najwyżej zwrócę jak będzie coś migać, pc z TV przy 7,5m będzie dobrym testerem.

Co do chińskich to racja, ostatnio brałem 7m i było chwilę ok, ale wróciły utraty sygnału albo obraz śnieżył, gdzieś wcześniej wrzuciłem foto, ale też bywa, że działa kilka h bez jęknięcia.

Cały czas mówię o 4k/60Hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To spora odegłość. Zwłaszcza kable z chin jakieś markowane jako fajne po prostu nie dają rady. Obraz miga.

Jak mówię jesli w Lindy jest napisane że przejdzie to przejdzie. Tu masz z głowy bo jest gwarancja.

zobacz sobie testy które robił Linus, jak się okazało, że drogie kable potrafią nie spełniać wymagań.

Jak się nie mylę ten kabel który mamy ponad 6m dla 4k@60Hz jest z firmy SCP.

 

28 minut temu, meehow86 napisał:

Co do chińskich to racja, ostatnio brałem 7m i było chwilę ok, ale wróciły utraty sygnału albo obraz śnieżył

nie patrz na to czy chiński czy nie. Patrz czy działa :) Znajomy dokładnie tak szukał kabla jak Ci opisałem. Zamawiał najtańszy a potem co raz droży a poprzednie zwracał. Wszystkie te które testował oczywiście miały napis, że działają na odległości którą potrzebował ale były problemy, zwracaj uwagę na chromę bo on może puścić 4K@60Hz ale w 4:2:0 zamiast 4:4:4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meehow86 napisał:

Zakładam też, że ampli-tv też musi mieć te same parametry?!

TV jak obsługuje HDCP 2.2 i amplituner też oraz HDR to masz jak w banku, że potrzebuje 4k@60Hz i 4:4:4

 

1 godzinę temu, meehow86 napisał:

ale i cena x2.

nikt nie mówił, że będzie tanio ale i tak prawdopodobnie taniej niż światłowód który @S4Home zaproponował.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę się dowiadywać o stanie Yamahy, bo jutro kończy mi się 14dniowy zwrot. Jak na razie sprzętu nie mam od wtorku i żadnych info.

Jakbym miał olać temat to mam jeszcze dwie opcje: Denon AVR-S650H oraz Pioneer VSX-934. Coś byście polecili?

Nie mam zamiaru na razie robić czegoś powyżej 5.1, a chciałem tylko żeby działało z TV 4k/60Hz i z PC (RTX 3080), więc żadne wygórowane wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dorwałem tego X1700H, wszystko pięknie działa, tamten poszedł na zwrot, mam nadzieję, że sprzedający nie zrobi problemu, bo zarzekał się, że wszystko było testowane i sprzęt dotarł do mnie sprawny.

Zostaje kwestia przewodów, bo jednak mam zaniki obrazu przy 4k, ustawiam fullHD i działa normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...