Skocz do zawartości

Kolumny Klipsch RP-280f oraz wzmacniacz Primare I22


Luk Pl

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu szukam wzmacniacza stereo do moich kolumn Klipsch RP-280f, budżet to 3.000zł. Lubię dźwięk detaliczny i bogatą scenę stereofoniczną. Moje poprzednie doświadczenia ze wzmacniaczami stereo to chronologicznie Onkyo TX-8050, byłem bardzo zadowolony, ale uważałem że mogę jeszcze bardziej ulepszyć system. Następnie zakupiłem NAD C300 za niewielkie pieniądze, który towarzyszy mi do dzisiaj, gra zaskakująco dobrze jak na tą półkę cenową (600zł). Niedawno miałem krótka przygodę ze wzmacniaczem hybrydowym Magnat MR 780, niestety kilka wad tego sprzętu mocno mnie zraziło i zwróciłem go do sklepu. Teraz mam oku na Primare I22, po przeczytaniu kilku recenzji podobra mi się charakterystyka tego urządzenia, ale jest to nietypowy wzmacniacz i tu chciałem zapytać czy ktoś miał styczność z tym modelem, a może nawet w połączeniu z Klipsch RP-280f? wszystkie sugestie będą mile widziane, jak i propozycje wzmacniaczy to tych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Primare jest wzmacniaczem grający trochę bardziej w stronę jaśniejszą ,z podkreśloną górą pasma trochę z mniejszym wypełnieniem niskich częstotliwości. Warto przy tych kolumnach szukać wzmacniacza, który zagra trochę w cieplejszą stronę . Z propozycji, które mogę podpowiedzieć, Vincent SV-500 zintegrowany wzmacniacz hybrydowy ,grający ocieplonym dźwiękiem z podkreślonym środkiem pasma. Ewentualnie Cyrus One HD także grający w stronę cieplejszą, wzmacniacz klasy D mocny wzmacniacz jak na swoje gabaryty także mógłby być dobrą propozycją.



Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych wzmacniaczy mieszczących się w tej kwocie polecam sprawdzenie Exposure 1010, który dobrze łączy się z Klipschami jak ktoś szuka wyrazistej góry,dynamiki i dobrej przestrzeni. Jak możesz trochę dołożyć to polecam jeszcze odsłuch dla porównania trochę spokojniej grającego Musial Fidelity M2si. Ewentualnie jak bierzesz pod uwagę sprzęt używany to polecam poszukać NuPrime IDA-8, połączenie przedwzmacniacza w klasie A i końcówki w klasie D, która ma lekko ocieplone brzmienie średnicy, a przy tym nie ma utraty w dokładności grania góry pasma i budowania przestrzenie dźwiękowej, z zachowaniem odpowiedniej dynamiki. Dodatkowo na plus urządzenia, wbudowany dobry DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...