Skocz do zawartości

Klipsch Synergy F2 / B2 / C2 + jaki amplituner / wzmacniacz w Salonie


wojcieszek

Recommended Posts

Witam, Cześć, Siema wszystkim :)

Na wstępie oświadczam że stawiam pierwsze kroki w świecie AUDIO, jednak bardzo lubię muzykę ( głównie muzyka elektroniczna ) 
Dotychczas słuchałem muzyki na słuchawkach oraz na soundbarze jednak od zawsze chciałem mieć porządne kino / nagłośnienie... 
Akurat tak się stało że ostatnio dorwałem bardzo fajny zestaw: Klipsch Synergy F2 / B2 / C2 jednakże nie mam do tego odpowiedniej skrzynko-centrali :)

Skoro mam zestaw 5.0 fajnie było stworzyć zestaw do kina ( głównie netflix z telewizora ) Więc tutaj moje pytanie do specjalistów: Jaki wybrać amplituner?
Słuchowisko w salonie, metraż około 20 m2 ( załącznik mieszkanie.jpg )

Na wakacje (na sezon) mam zamiar zabrać cały sprzęt do domku letniskowego 35 m2 i tam wykorzystać pełną moc  Klipsch Synergy F2 - głównie muzyka elektroniczna + rock klasyczny dla Ojca ( Deep Purple itp ) :) Stąd też pomysł na wzmacniacz stereo 

Mój budżet jest ograniczony więc raczej celuję w używany sprzęt... 
Bardzo proszę o fachową pomoc :)

mieszkanie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Q21 napisał:

Poszukaj używanego Denona AVR X2600h, zapewni Ci muzykalne brzmienie z dobrą podstawą basową i dostępem do opcji sieciowych. Z Klipschami F2 dobrze zgrywają się także stare amplitunery Harmana Kardona. Więc jeśli miałoby to być tani i dobrze to szedłbym w tym kierunku. 

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź :) Jednakże muszę zaktualizować zapytanie ponieważ wczoraj stał się cud: Do powyższego zestawu dostałem dodatkowo subwoofer Klipsch Sub 10 oraz amplituner Onyko TX-SR 506 :D Czy w takim razie wymieniać amplituner? Czy może zakupić dodatkowy wzmacniacz Stereo z możliwością podpięcia subwoofera? w międzyczasie zakupiłem kable głośnikowe: Caliber CS 225c - 2x2,50mm2 w Media Markcie na Szybkiego - Zmieniać kable czy zostawić?

Budżet do 1500 zł

Pozdrawiam
Wojtek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wojcieszek napisał:

Czy może zakupić dodatkowy wzmacniacz Stereo z możliwością podpięcia subwoofera?

Poczytaj inne wątki na forum dotyczące architektury systemu, np. ten. Wplatanie wzmacniacza stereo w system kinowy może być kłopotliwe.

 

44 minuty temu, wojcieszek napisał:

w międzyczasie zakupiłem kable głośnikowe: Caliber CS 225c - 2x2,50mm2 w Media Markcie na Szybkiego - Zmieniać kable czy zostawić?

A po co chciałbyś zmieniać ten kabel?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Q21 napisał:

Poszukaj używanego Denona AVR X2600h, zapewni Ci muzykalne brzmienie z dobrą podstawą basową i dostępem do opcji sieciowych. Z Klipschami F2 dobrze zgrywają się także stare amplitunery Harmana Kardona. Więc jeśli miałoby to być tani i dobrze to szedłbym w tym kierunku. 

Dziękuję bardzo za odpowiedź, muszę jednak zaktualizować zapytanie ponieważ dzisiaj stał się cud :) w dziwnych zbiegach okoliczności do powyższego zestawu dostałem dodatkowo  Subwoofer SUB-10 oraz amplituner Onkyo tx-sr 506 😁 wymieniaćq amplituner? czy całość mi wystarczy? Bądź teraz zakupić do tego porządny używany wzmacniacz stereo z wyjściem na sub? 

Panowie, wiem tylko że najlepiej mieć amplituner do kina zaś do muzyki osobny wzmacniacz :) stąd też moje całe zapytanie na forum :) nie zderzyłem jeszcze zaczerpnąć wszystkich informacji... Kiedyś chciałem zakupić budżetowy zestaw do stereo i jak szukałem na forach informacji to wielu specjalistów polecało kolumny Klipsch Synergy F3. Przez przypadek stałem się właścicielem zestawu: Klipsch Synergy F2 / B2 / C2 + subwoofer Klipsch Sub 10 oraz amplituner Onyko TX-SR 506.

Q21 poleca do tych głośników Denona AVR X2600h, jednakże z żoną więcej słuchamy Muzyki niż oglodamy filmy... Więc może zostawić na razie ten amplituner Onkyo tx-sr 506, zakup Denona przełożyć na później a Teraz do muzyki zakupić jakiś używany budżetowy wzmacniacz stereo? Jeśli tak to jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Butler napisał:

Onyko TX-SR 506 to technologiczny dziadek z 2008r. https://www.pcworld.pl/news/Onkyo-TX-SR506,325464.html Co Ty chcesz na tym oglądać?

 wiem tylko że najlepiej mieć amplituner do kina zaś do muzyki osobny wzmacniacz :) stąd też moje całe zapytanie na forum :) nie zderzyłem jeszcze zaczerpnąć wszystkich informacji... Kiedyś chciałem zakupić budżetowy zestaw do stereo i jak szukałem na forach informacji to wielu specjalistów polecało kolumny Klipsch Synergy F3. Przez przypadek stałem się właścicielem zestawu: Klipsch Synergy F2 / B2 / C2 + subwoofer Klipsch Sub 10 oraz amplituner Onyko TX-SR 506.

 

Q21 poleca do tych głośników Denona AVR X2600h, jednakże z żoną więcej słuchamy Muzyki niż oglodamy filmy... Więc może zostawić na razie ten amplituner Onkyo tx-sr 506, zakup Denona przełożyć na później a Teraz do muzyki zakupić jakiś używany budżetowy wzmacniacz stereo? Jeśli tak to jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Onkyo nie pozwoli Ci się cieszyć z uroków kina. Nie można go połączyć za pomocą tylko jednego kabla HDMI np. z odtwarzaczem Blu-ray czy DVD. W tym modelu złącza te pozwalają bowiem na przesyłanie obrazu w  trybie do 1080p, ale sygnału audio tylko w stereo. Brak też obsługi aktualnych kodeków... Ciężko by mi było znaleźć dla niego obecnie jakąś funkcję, kina z niego mieć dobrego nie będziesz. Pozbądź się go i kup wzmacniacz stereo.

Cieszyłbyś się jak ktoś by Ci sprezentował zardzewiałego Wartburga który dawno powinien trafić na złom?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Butler napisał:

To Onkyo nie pozwoli Ci się cieszyć z uroków kina. Nie można go połączyć za pomocą tylko jednego kabla HDMI np. z odtwarzaczem Blu-ray czy DVD. W tym modelu złącza te pozwalają bowiem na przesyłanie obrazu w  trybie do 1080p, ale sygnału audio tylko w stereo. Brak też obsługi aktualnych kodeków... Ciężko by mi było znaleźć dla niego obecnie jakąś funkcję, kina z niego mieć dobrego nie będziesz. Pozbądź się go i kup wzmacniacz stereo.

Cieszyłbyś się jak ktoś by Ci sprezentował zardzewiałego Wartburga który dawno powinien trafić na złom?

Butler, ja jestem typ typem który się cieszy również z najmniejszych rzeczy :) nie mniej jednak nie pogardziłbym starym zardzewiałym Wartburgiem, lubię dawać rzeczą drugie życie :D
Co do audio: Jeśli pozbędę się tego Onkyo i kupię wzmacniacz stereo to w zasadzie pozostałe głośniki będą zbierały tylko kurz... Wydaje mi się że chyba w takim razie będzie dobrym rozwiązaniem zakup apmplitunera polecanego przez @Q21 Denona AVR X2600h: jednak nie znalazłem nigdzie używki a na dzień dzisiejszy nie mam tyle wystarczających środków na zakup nowego....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon x2600H to jedna z wielu świeższych opcji, to poprzednia seria Denona (2019)r, obecnie jest X2700H. Problemem jest słaba podaż nowych amplitunerów i dochodzi do takich numerów że na rynku wtórnym ludzie potrafią skutecznie sprzedać kilkuletnie klocki za wyższą cenę niż pierwotnie w salonie. Nie masz budżetu, a kino byś jednak chciał mieć. Nie doczytałem, ile jesteś w stanie wydać?

Patrz np. Pioneer VSX-832 za 1000zł na OLX. Ma ARC, aktualne kodeki, obsłuży 4K, rok produkcju 2017. Takich szukaj albo lepszych.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Denon x2600H to jedna z wielu świeższych opcji, to poprzednia seria Denona (2019)r, obecnie jest X2700H. Problemem jest słaba podaż nowych amplitunerów i dochodzi do takich numerów że na rynku wtórnym ludzie potrafią skutecznie sprzedać kilkuletnie klocki za wyższą cenę niż pierwotnie w salonie. Nie masz budżetu, a kino byś jednak chciał mieć. Nie doczytałem, ile jesteś w stanie wydać?

Patrz np. Pioneer VSX-832 za 1000zł na OLX. Ma ARC, aktualne kodeki, obsłuży 4K, rok produkcju 2017. Takich szukaj albo lepszych.

Miałem kiedyś Pioneera i grał bardzo bardzo słabo... Jakoś nie jestem do niego przekonany... Po twojej odpowiedzi znalazłem inne ogłoszenie: Onkyo tx nr 656 myślę że ten może już się nadać :) Co o nim myślisz? Co reszta specjalistów może o tym sprzęcie powiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...