Skocz do zawartości

Przestery na niższych częstotliwościach, wadliwy przedwzmacniacz (?)


Recommended Posts

Witam, ostatnio miałem problem z przesterami na niższych częstotliwościach używając połączenia Unitra Bernard GS434 + preamp Behringer PP400 + głośniki aktywne Edifier 2.0 R1600TIII.

Podejrzewając, że problemem może być stara wkładka MF100, wymieniłem ją dzisiaj na VM95C. Lecz i to nie zmieniło sytuacji, więc z ciekawości odpiąłem preamp i podłączyłem gramofon bezpośrednio do głośników. Sygnał jest oczywiście bardzo słaby, więc podkręciłem głośność na około 3/4 możliwości głośników i zaczęła grać czysta muzyka, bez żadnych przesterów. 

I tu się pojawia pytanie, czy przedwzmacniacz jest wadliwy, czy może da się coś z tym zrobić? Jeśli nie, proszę o polecenie sprawdzonego przedwzmacniacza do 150, max 200zł.

Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy Tak, ustawiłem nacisk na 2g. Sprzedawca przedwzmacniacza napisał, że gramofon ma zbyt mocny sygnał i należy go ściszyć - jednak mój gramofon nie ma takiej możliwości. Na to odpowiedział, że trzeba wymienić gramofon... później dodał jeszcze, żeby zakupić mikser audio i za pomocą niego zmniejszyć sygnał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne bzdury pisze ten sprzedawca. Od kiedy to trzeba ściszać sygnał z wkładki gramofonowej? Takich rzeczy się nie robi nigdy.

Niech  sprzedawca Ci pokaże gramofon w którym możesz regulować sygnał wychodzący z wkładki ;) 

Jeżeli masz taką możliwość, to zwróć preamp i spróbuj podłączyć inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę, pewnie zwrócę.

Na innym forum jeden użytkownik polecił mi podłączyć potencjometr pomiędzy preamp a głośniki, ponieważ możliwe jest to, że preamp przekazuje zbyt mocny sygnał do głośników.

Czy poleciłbyś mi jakiś preamp do 150-200zł? Tym razem nie chciałbym iść w coś niesprawdzonego przez innych :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio AutonomyPrzyszło, podłączyłem i ten sam problem. Tylko teraz słychać w ogóle basy, nie to co wcześniej, ale dalej skwierczy. Regulacja jest na ostatniej pozycji, a gdy jest przester, dioda zapala się na czerwono :/ Próbowałem jeszcze bawić się regulacją basów w głośnikach, ale nic się nie zmieniało z problemem. Nie dodawałem jeszcze, że z gramofonu wychodzi przewód DIN, do którego podłączyłem przejściówkę na RCA  (może to ma jakieś znaczenie?) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu mnożysz nowe tematy. Pisz w jednym. O podobnej tematyce naliczyłem 4.

Jakie masz przewody? Myłeś płyty? Czy drapak jest po serwisie? Bo od tego trzeba zacząć, a później doszukiwać się co jest nie tak.

Skwierczenie zawsze występuje w gramofonie podczas odtwarzania płyt. Mniejsze wręcz minimalne jest po umyciu czarnego krążka. Problemem mogą być przewody źle ekranowane i gramofon do przejrzenia oraz źle skalibrowana wkładka.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2022 o 18:36, mati1 napisał:

wymieniłem ją dzisiaj na VM95C

Wymieniłem czyli ? Ustawiłeś overhang i azymut ?

Jak ustawiłeś siłę nacisku ?

Dnia 14.06.2022 o 15:17, mati1 napisał:

Nie dodawałem jeszcze, że z gramofonu wychodzi przewód DIN, do którego podłączyłem przejściówkę na RCA  (może to ma jakieś znaczenie?) 

Może , wlutuj kabel na RCA.

3 minuty temu, Audio Autonomy napisał:

Dziwna sprawa...

Jest jeszcze opcja ustawienia gramofonu za blisko kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 1Ender napisał:

Ramię drapaka musi być oddalone od transformatora innych urządzeń znajdujących się w pobliżu.

Niestety nic się nie zmienia.

27 minut temu, Audio Autonomy napisał:

 Ciężko się tak w ciemno i na odległość diagnozuje usterki :/

Chyba oddam sprzęt do serwisu, bo rzeczywiście dosyć skomplikowana ta sprawa. Teraz tylko trzeba znaleźć kogoś kto to przyjmie :/ Jak problem się rozwiąże to dam znać co było przyczyną. 

Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy. Serwisuje, tylko do niego kolejki niestety. 

Napisz skąd jesteś.

Mam taki pomysł. Zamiast naprawiać mógłbyś poszukać czegoś po przeglądzie. Tylko ewentualnie, jaki budżet? 

Czy jest sens pchać się w naprawę tego co masz? Ale to może Grzegorz napisze. Czy ten gramofon rokuje? Bo jak wyjdzie 400 lub 500+, to może lepiej ten sprzedać i dołożyć?

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...