Skocz do zawartości

Cambridge CXA61 VS Denon PMA600


doman911

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem posiadaczem kolumn JBL LX2005. Szukam wzmacniacza, który dobrze napędzi te już dosyć leciwe kolumny. Miałem możliwość przetestowania ich na:

1.Pioneer SX20. Wyszło naprawdę słabo. Basu praktycznie w ogóle nie było słychać. Dopiero jak się go rozkręciło to było coś słychać. Sprzedałem.

2. Denon PMA800. Grało co całkiem dobrze. Bass zdecydowanie lepszy, głębszy. Nawet przy cicho odtwarzane muzyce. Niestety nie da się już takowego kupić.

3. Magnat MA700. Gra całkiem dobrze, ale denerwujące jest długie uruchamianie, ponieważ lampy muszą się rozgrzać.

Czy przesiadka na CX61A spowoduje, że bass będzie głęboki podobnie jak w Denonie?

Potrzebuję wzmacniacz przynajmniej z wejściem optycznym, żeby móc się również podłączyć do TV. Słucham przede wszystkim muzyki elektronicznej, oraz rapu, trochę rocka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA-800NE jest jeszcze dostępny na Allegro.

Moim zdaniem przesiadka na CA CXA61 nie da Ci basu, którego szukasz.

Dodam dwa wzmacniacze, które warto sprawdzić:

Xindak A-06

SVS Prime Wireless SoundBase 

Basu z obydwoma nie powinno brakować.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako posiadacz bardzo leciwego już modelu Denona PMA 725R, mając możliwość słuchania Emotivy TA1 teoretycznie nowszego dużo lepszego sprzętu mogę napisać śmiało, że Denon w stosunku do tamtego wzmacniacza dał mi dobrą podstawę basową zarówno w podłogówkach jak i monitorach, model który mam dysponuje akurat mocą 2 x 100W 4ohm, 2 x trafo tzn. dual mono, dla fanów basu w filmach akurat jeszcze jest loudness :). Tak jak kolega wyżej napisał jeśli pasowała Ci ta "800"-tka to ja bym atakował w ten deseń :)

Nie wiem też jak cambridge gra teraz bo wszystkich modeli nie da się "pakować do 1 worka" trzeba by zapytać kolegów o ten model, ale wiem że znajomy kiedyś kupywał azura pod jbl do rocka i mu to nie zagrało, ale czynników mogło być wiele i to był całkiem inny model:)

Edytowano przez sebik_85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Jeżeli pasowała Ci charakterystyka Denona, to idź w tą markę, ale najpierw sobie sprawdź dostępność przed kliknięciem kup teraz, bo różnie to bywa. Jest to na tyle popularny model, że ktoś musiał się mocno starać, żeby go jeszcze nie sprzedać :) 

A może Wy macie go jeszcze u siebie?😜

Pozostaje mi jeszcze do rozpatrzenia polecany w kilku miejscach Audiolab 6000A? Brać? 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cambridge Audio CXA61 zapewni zdecydowanie lepszą kontrolę oraz zróżnicowanie basu ale nie będzie tak obszerny jak w przypadku Denona. Jeśli brzmienie Denona Ci się podobało to szedłbym w tę markę lub rozważyłbym Audiolaba 6000a lub Xinadak A-06 

Pracujecie dzisiaj?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Po długich przemyśleniach zdecydowałem się w końcu na Audiolab 6000A. Pierwsze wrażenia po jego włączeniu są takie, że brakuje mi w nim niskich tonów. Dopiero jak zaczyna stosunkowo głośno grać to czuć brzmienie. Mam go od wczoraj. Nie wiem czy musi pograć kilka dni i będzie lepiej czy po prostu nie jest w stanie dobrze zagrać z moimi JBLami LX2005. Brakuje mi trochę w nim możliwości regulacji tonów - szczególnie niskich.

Doczytałem w instrukcji, że jest możliwość uruchomienia MENU pilotem, ale mi się to nie udało. Nie ma żadnej reakcji w momencie wciśnięcia przycisku "menu" na pilocie. Nie wiem. Może robię coś nie tak.

Szkoda, że nie jest już dostępny do kupienia Denon PMA-800 (czarny). Miałem możliwość przetestowania takiego i jak na moje ucho zagrał najlepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...