Skocz do zawartości

Kolumny stereo do 8k


que_pasa

Recommended Posts

Nieco poczytałem i nieco uporządkowałem swoją wiedzę. Oprócz wzmacniacza c356bee, który się spalił odeśle do lamusa tuner nad c446. Chcę mieć "natywną" obsługę Tidal a nie dotychczasową "protezę" po dlna. :)

 

Wg tego co twórcy Tidal pisze na stronie, NAD to jedne z lepiej wspieranych urządzeń. Coś tam niby się wyklarowało, ale im dalej w las tym więcej kombinacji mi wychodzi, wszystkie mieszczą się w moim budżecie ale nie chciałbym wydać bez sensu nadmiarowo:

1. C658 + C268

2. C368 + moduł blueos

3. C388 + moduł blueos

Model C399 jest jeszcze w zasięgu ale nie wiem czy w ogóle go rozpatrywać w kontekście Fyne 502.

Opcja nr 1 wydaje mi się najbardziej elastyczna na przyszłość, końcówkę mocy mogę dołożyć i zmostkować albo kupić inną. Co sądzicie?

Edytowano przez que_pasa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lysyrafal napisał:

Końcówka mocy to dobry kierunek poszukiwań albo od razu dwie. Tańszy odtwarzacz sieciowy, bo tu zachodzą duże zmiany ( brak wsparcia ) i wymiana na coś nowszego w przyszłości.

Nie wiem czy dobrze Ciebie rozumiem. Piszesz by odpuścić sobie preamp C658 (ma wbudowane funkcje sieciowe), wybrać coś innego (tańszego) i osobno kupić odtwarzacz? Coś konkretnego masz na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, que_pasa napisał:

Nieco poczytałem i nieco uporządkowałem swoją wiedzę. Oprócz wzmacniacza c356bee, który się spalił odeśle do lamusa tuner nad c446. Chcę mieć "natywną" obsługę Tidal a nie dotychczasową "protezę" po dlna. :)

 

Wg tego co twórcy Tidal pisze na stronie, NAD to jedne z lepiej wspieranych urządzeń. Coś tam niby się wyklarowało, ale im dalej w las tym więcej kombinacji mi wychodzi, wszystkie mieszczą się w moim budżecie ale nie chciałbym wydać bez sensu nadmiarowo:

1. C658 + C268

2. C368 + moduł blueos

3. C388 + moduł blueos

Model C399 jest jeszcze w zasięgu ale nie wiem czy w ogóle go rozpatrywać w kontekście Fyne 502.

Opcja nr 1 wydaje mi się najbardziej elastyczna na przyszłość, końcówkę mocy mogę dołożyć i zmostkować albo kupić inną. Co sądzicie?

C399 bym odpuścił, droższy do tego droższa karta BluOS a nie gra Na tyle lepiej wręcz dla mnie na 399 trochę brakuje dołu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Fyne Audio F502 bardzo dobrze zgrywa się Roksan K3, który poprawi dynamikę i przestrzeń oraz wyciągnie detale z nagrań. Tańszą opcją byłby Roksan Attessa, który zagra mniej detalicznie i nieco spokojniej ale miałbyś w tym przypadku dodatkowo streaming. 

Polecam także zwrócić uwagę na Atolla IN100 Signature w połączeniu z NuPrime Omnia WR1 lub bardziej przestrzennego Silent Angel B1. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2022 o 07:17, chemik1989 napisał:

Daj znać jak gra z Fyne'ami, ja mam CXA81 + Pylon Diamond 28, choć też rozpatrywałem fyne audio f502 to ich nie słuchałem ;) 

Sprzęt się jeszcze wygrzewa, cokolwiek to oznacza. :)

Najpierw duży kamyk w stosunku do Cambridge Audio a być może do każdego producenta sprzętu audio. Chodzi o bluetooth: każdy może się podłączyć, nie ma żadnego uwierzytelniania i innego zabezpieczenia. Brak możliwości odtwarzania z dwóch źródeł jednocześnie to nie zabezpieczenie... To jest totalna ignorancja w tym temacie w zasadzie dyskwalifikująca te urządzenie i być może dziesiątki innych... 

Co do brzmienia to ma dwa oblicza:

- przy małych i średnich poziomach głośności gra to jak lubię, bez przesadnego eksponowania góry i dołu pasma przyjemnie skupiając się na wokalach. Jest to dźwięk taki jakiego szukałem, przyjemny dla ucha, nie męczący przy słuchaniu. Nic nie próbuje być tu efektowne kosztem robienia z każdego gatunku muzycznego "bum-cyk, bum-cyk"

- przy większych głośnościach następuje  trzęsienie ziemi. Każdy cm3 salonu wypełnia się dźwiękiem, bas zdecydowanie przypomina o swoim istnieniu. Nie robi tego kosztem średnicy i góry, wszystko jest wyważone, takie jakie powinno być ale jest to już "duży dźwięk" potrafiący zatrząść meblami, schodami, podłogą itd. Nad akustyką pomieszczenia będzie trzeba nieco popracować aczkolwiek przy tym "imprezowym" poziomie głośności te dodatkowe granie meblami ma nawet swój urok o dziwo. Nie jest to typowe drganie ani żadne trzeszczenie a raczej płynięcie dźwięku po powierzchni. Wrażenie przestrzenności nawet się powiększa a nie zlewa.

Na razie bije się z myślami, czy na stałe wyłączyć bluetooth i go nie używać czy niestety zwrócić sprzęt. Niestety nie zwróciłem na to uwagi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę nie rozumiem co Cię tak irytuję... po prostu dokup streamer chociażby za kilkaset złotych i nie graj przez bluetooth. I tak trzeba przełączyć na wzmaku/pilotem żeby leciało z bluetooth. Ja też z początku używałem bt, ale było to dość nie wygodne, a zarazem bluetooth zniekształca dźwięk - np. bierze ustawienia z Twojego telefonu i gra tak jak ustawione jest w telefonie... też odkryłem to po czasie... musiałem troche się przestawić na inny dzwięk po dodaniu streamera i teraz śmigam za pomocą słynnej malinki z nakładką przez coax i jest rewelacyjnie :)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chemik1989 napisał:

Hmm, trochę nie rozumiem co Cię tak irytuję... po prostu dokup streamer chociażby za kilkaset złotych i nie graj przez bluetooth. I tak trzeba przełączyć na wzmaku/pilotem żeby leciało z bluetooth. Ja też z początku używałem bt, ale było to dość nie wygodne, a zarazem bluetooth zniekształca dźwięk - np. bierze ustawienia z Twojego telefonu i gra tak jak ustawione jest w telefonie... też odkryłem to po czasie... musiałem troche się przestawić na inny dzwięk po dodaniu streamera i teraz śmigam za pomocą słynnej malinki z nakładką przez coax i jest rewelacyjnie :)

Pozdrawiam 

Ja gram przez streamer, ale skoro bluetooth jest to go sprawdziłem od razu.

Pewnie 99% czytelników pomyśli sobie, że się czepiam ale współczesny sprzęt audio wpinamy do naszych sieci domowych po Wi-Fi lub po kablu. Cyfryzacja naszego otoczenia postępuje, coraz bardziej oddajemy swoją codzienność w ręce komputerów, od umieszczania na nich zdjęć z imienin u cioci po korzystanie z bankowości. W samochodzie również mam sprzęt audio, tam parując telefon jednak wymagane jest ode mnie potwierdzenie kodem połączenia. W sprzęcie domowym też tak powinno być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stach_s napisał:

Czy producentom smartfonów i aplikacji ufasz bardziej, zapisując w nich wrażliwe dane?

Przecież BT w porównaniu z powyższym to pikuś...

Nie spodziewam się tu tego, że ktokolwiek cokolwiek zrozumie w tym temacie. Trochę złego porównania użyłeś ale pomogę coś bliżej znaleźć, więc jeśli masz wifi w domu to jest ono otwarte czy używasz hasła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, stach_s napisał:

Jakie zagrożenie widzisz w otwartym niezabezpieczonym połączeniu BT w streamerze/wzmacniaczu? Serio, nie wpadłem dotychczas na to, że to jest problem, ale jestem otwarty na rzeczowe argumenty...

Praktycznie każdy streamer to w praktyce komputer (tak samo jak telewizory, routery a nawet pralki czy lodówki). Tam jest jakiś system operacyjny, dzisiejsze urządzenia wbudowane to nie to samo co kiedyś.  Wziąłem sobie specyfikację pierwszego z brzegu streamera: Equipped with high-performance Quad Core ARM Cortex A9 processor running at 1.0Ghz

Co do wzmacniaczy to zależy jak bardzo jest to wszystko zinformatyzowane. Sam fakt, że sąsiad za ścianą może mi się podłączyć do urządzenia jest niedopuszczalny. 

Za sprzęt audio płacimy kupę kasy w sumie i oszczędzania w pewnych obszarach z gruntu nie powinno się akceptować.

I powtórzę, mój meridian w samochodzie jednak wymaga potwierdzenia kodu po obydwu stronach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, que_pasa napisał:

Praktycznie każdy streamer to w praktyce komputer (tak samo jak telewizory, routery a nawet pralki czy lodówki). Tam jest jakiś system operacyjny, dzisiejsze urządzenia wbudowane to nie to samo co kiedyś.  Wziąłem sobie specyfikację pierwszego z brzegu streamera: Equipped with high-performance Quad Core ARM Cortex A9 processor running at 1.0Ghz

Co do wzmacniaczy to zależy jak bardzo jest to wszystko zinformatyzowane. Sam fakt, że sąsiad za ścianą może mi się podłączyć do urządzenia jest niedopuszczalny. 

Za sprzęt audio płacimy kupę kasy w sumie i oszczędzania w pewnych obszarach z gruntu nie powinno się akceptować.

I powtórzę, mój meridian w samochodzie jednak wymaga potwierdzenia kodu po obydwu stronach.

Jak wrócę do domu to sprawdzę jak wyglada sytuacja w bluesound node ale z tego co pamietam chyba trzeba było zatwierdzić połączenie, a jeszcze zapytam jak chodzi o dźwięk z cxa81 czy przy muzyce szczególnie gdzie słychać gitarę czuć efekt szarpanej struny?  Akurat szukam zestawu dla taty a wiem ze interesuje go ten wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Alden1224 napisał:

Jak wrócę do domu to sprawdzę jak wyglada sytuacja w bluesound node ale z tego co pamietam chyba trzeba było zatwierdzić połączenie, a jeszcze zapytam jak chodzi o dźwięk z cxa81 czy przy muzyce szczególnie gdzie słychać gitarę czuć efekt szarpanej struny?  Akurat szukam zestawu dla taty a wiem ze interesuje go ten wzmacniacz.

Najlepiej jakbyś napisał mi utwór na którym mam to przesłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, que_pasa napisał:

Najlepiej jakbyś napisał mi utwór na którym mam to przesłuchać.

Sprawdziłem ten BT i idzie ustawić manualne łączenie z potwierdzeniem logowania, jest kilka opcji. Co do Cxa to bardzo dziękuje za chęci ale okazuje się ze sprawdzi dzisiaj w domu sam bo wypożyczył na weekend😅

9E07FFCD-D0E7-4CEC-A129-7F27BAEF546B.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...