Skocz do zawartości

Kino domowe w stereo.


Robert Kalifornia

Recommended Posts

Cześć

Mam dwa wzmacniacze audio i dwa zestawy kolumn, gdzie jeden może stać z tyłu salonu. Tak więc myślę że fajnie aby czasami można wykorzystać taki zestaw do kina domowego, gdzie źródłem byłby Netflix z Xboxa. Należałoby wiec chyba użyć jakiegoś dac, procesora dźwięku, który po optyku otrzymywałby sygnal z xbox a dalej puszczał już po rca dźwięk do dwóch wzmacniaczy. Czy możecie polecić jakiś tego typu sprzęt?  Czy raczej to nie mam sensu i lepiej kupić amplituner kina domowego?

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu. Jakie to wzmacniacze, typ, model?

Do kina jest amplituner kina. Do stereo wzmacniacz stereo czyli 2 kolumny. Amplituner kina to np. 5+1  czyli 5 kolumn i sub. 2 na fronty + 2 na efekty czyli tyły+ 1 centralna do dialogów. Amplituner ma 5 końcówek mocy, wzmacniacz stereo 2. Można coś takiego zbudować, ale potrzebujesz 5 końcówek mocy po 1 na każdą z kolumn. Do tego potrzebny przedwzmacniacz do kina, taki który wszystko to obsłuży. Czyli procesor kina domowego, do którego podpinasz źródła. Obecnie stosowane amplitunery kina to m.in od 7 do 16 kanałów czyli tyle musisz mieć kolumn.   :))))

Nie bardzo rozumiem do czego mają służyć 2 wzmacniacze?

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robert Kalifornia napisał:

Cześć

Mam dwa wzmacniacze audio i dwa zestawy kolumn, gdzie jeden może stać z tyłu salonu. Tak więc myślę że fajnie aby czasami można wykorzystać taki zestaw do kina domowego, gdzie źródłem byłby Netflix z Xboxa. Należałoby wiec chyba użyć jakiegoś dac, procesora dźwięku, który po optyku otrzymywałby sygnal z xbox a dalej puszczał już po rca dźwięk do dwóch wzmacniaczy. Czy możecie polecić jakiś tego typu sprzęt?  Czy raczej to nie mam sensu i lepiej kupić amplituner kina domowego?

 

Pozdrawiam

Tak na szybko 2 wzmacniacze i dwie pary kolumn po jednym do każdego pomieszczenia. Np. Salon i Sypialnia. Ciesz się muzyką i nie kombinuj. Do filmów wykorzystuję zestaw do stereo. Świetnie się sprawdza i to bez suba. Jak chcesz dźwięk dookolny to idź w kino. Ale do muzyki stereo.

Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny to musisz mieć budżet około 10k na kino domowe, które poprawnie zagra w stereo. A i to może być mało, jak jesteś wymagający co do dźwięku. Nawet przy takim budżecie polecam coś świeżego wypasionego, ale używanego. Optymistycznie zakładając kupisz 20-30% taniej. A to dość dużo, by uzyskać lepszy standard dźwięku.

W stereo jest sprawą prostsza. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jak już to amplituner kina domowego, najlepiej taki z pre out. Jeśli wzmacniacz ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy, można go wykorzystać jako lepsze zasilenie kolumn przednich w kinie a do stereo pozostać przy samym wzmacniaczu. Połączenie dwóch wzmacniaczy dla systemu 4 kolumn w kinie (ani to kino ani stereo :) ) nie ma sensu. Wymagałoby procesora wielokanałowego, który wypuści rozkodowany sygnał na RCA do wzmacniaczy, które mają wejścia na zewnętrzny przedwzmacniacz. Zwykłe wejścia RCA sygnałowe we wzmacniaczach nie są przystosowane do podłączania regulowanego sygnału z pre a przecież trzeba by było regulować jakoś jednocześnie głośnością obu wzmacniaczy w kinie. Reasumując, to kiepski pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...