Skocz do zawartości

Głośniki do salonu


Dawinio

Recommended Posts

Witam wszystkich! 

Chcę zamontować kolumny na ścianie w salonie ze wzmacniaczem , mam puszczone kable w każdym rogu ( dość grube ) , około 25m2 , chcę żeby było konkretne uderzenie , potrzebuje pomocy jaki sprzęt wybrać , budżetu około 5-7 tysięcy zł. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Dawid ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Mam tylko wpuszczone  4 kable głośnikowe w ścianie , resztę muszę kupić . Tak kolumny chcę zamontować na ścianie ze względu na miejsce . Jak to powiedzieć , żeby było to przysłowiowe " pierd....nięcie" . Ogólnie lubię posłuchać głośno muzyki w dobrej jakości 😉 

Pozdrawiam serdecznie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poczuć jak Ci się wątroba przestawia i ograniczasz wybór do nasciennych kolumn, to skup się na mocnym i konkretnym subie który gdzieś upchniesz w pomieszczeniu, a na ścianie zamocujesz jakieś naścienne kolumny które poradzą sobie z resztą pasma. Jak nie planujesz wielokanałowego kina, skup się na stereo i zrób tzw. 2.1.

Wzmacniacz... Niech będzie że około 2000zł. NAD C326 BEE, Advance Acoustic X-i50BT i podobne, branża coś doradzi w poniedziałek. Byle by miał pre-out na subwoofer. Może nawet coś tańszego typu SMSL Q5 PRO czy Topping mx3 (pozory mylą ;) ). Do tego naścienne np. Heco Ambient 44F to kolejne 2500zł, zostaje Ci 2500zł na sub... Patrz np. używany SVS SB-2000 za 2300zł na OLX. Gwarantuję Ci że mimo naściennych głośników będziesz miał takie "pierd....nięcie" że głowa mała :D

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Jeśli chcesz poczuć jak Ci się wątroba przestawia i ograniczasz wybór do nasciennych kolumn, to skup się na mocnym i konkretnym subie który gdzieś upchniesz w pomieszczeniu, a na ścianie zamocujesz jakieś naścienne kolumny które poradzą sobie z resztą pasma. Jak nie planujesz wielokanałowego kina, skup się na stereo i zrób tzw. 2.1.

Wzmacniacz... Niech będzie że około 2000zł. NAD C326 BEE, Advance Acoustic X-i50BT i podobne, branża coś doradzi w poniedziałek. Byle by miał pre-out na subwoofer. Może nawet coś tańszego typu SMSL Q5 PRO czy Topping mx3 (pozory mylą ;) ). Do tego naścienne np. Heco Ambient 44F to kolejne 2500zł, zostaje Ci 2500zł na sub... Patrz np. używany SVS SB-2000 za 2300zł na OLX. Gwarantuję Ci że mimo naściennych głośników będziesz miał takie "pierd....nięcie" że głowa mała :D

 

2 godziny temu, Butler napisał:

Jeśli chcesz poczuć jak Ci się wątroba przestawia i ograniczasz wybór do nasciennych kolumn, to skup się na mocnym i konkretnym subie który gdzieś upchniesz w pomieszczeniu, a na ścianie zamocujesz jakieś naścienne kolumny które poradzą sobie z resztą pasma. Jak nie planujesz wielokanałowego kina, skup się na stereo i zrób tzw. 2.1.

Wzmacniacz... Niech będzie że około 2000zł. NAD C326 BEE, Advance Acoustic X-i50BT i podobne, branża coś doradzi w poniedziałek. Byle by miał pre-out na subwoofer. Może nawet coś tańszego typu SMSL Q5 PRO czy Topping mx3 (pozory mylą ;) ). Do tego naścienne np. Heco Ambient 44F to kolejne 2500zł, zostaje Ci 2500zł na sub... Patrz np. używany SVS SB-2000 za 2300zł na OLX. Gwarantuję Ci że mimo naściennych głośników będziesz miał takie "pierd....nięcie" że głowa mała :D

 

Butler dzięki wielkie , takiej odpowiedzi się spodziewałem . Zrobię tak jak mówisz. Pozdrawiam Cię serdecznie 

Mam jeszcze pytanko , jeżeli kupię 4 takie kolumny wzmacniacz da radę ? Sub ma wbudowany już wzmacniacz tak ? Mogę trochę dołożyć kasy . 

Z góry dzięki za odpowiedź 💸😉😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostajesz przy stereo, lepiej kup dwa ścienne ale lepsze niż cztery słabsze. Kwadrofonia jest bez sensu. Popatrz sobie na necie na oferty ściennych głośników, 

Ale jeśli chcesz sobie zrobić kino domowe (a w takim dziale piszemy), to do podstawowego systemu jak najbardziej pięć takich, a zamiast wzmacniacza wielokanałowy AVR/AVC.

Sub (aktywny) ma wbudowany wzmacniacz. Mało jest już na rynku pasywnych konstrukcji.

52 minuty temu, Dawinio napisał:

Zrobię tak jak mówisz

Poczekaj na odmienne opinie, może ktoś coś lepszego zaproponuje.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Ewentualnie jeszcze możesz poszukać Cambridge Audio AXR100 + Monitor Audio Bronze 100 i do tego sub, chociaż tutaj pewnie lekko przekroczysz założony budżet. KEF Q350 również fajna opcja, jak najbardziej do odsłuchania. 

Dzięki wielkie za odpowiedź . Jasne że wezmę pod uwagę . Pozdrawiam serdecznie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...