Skocz do zawartości

ELAC UNI-FI 2.0 UB52


robotnik

Recommended Posts

Dnia 6.07.2022 o 16:41, Piotr Sonido napisał:

Bo UniFi początkowo były dość drogie.

Być może dlatego nie były polecane częściej.

W moich postach się pojawiały.

Piotr

Możliwe , nie zwróciłem uwagi pewnie przez cenę bo byly pewnie po 3-4 k za parę... Obecnie do dostania za 1.4 k.  Fakt faktem ze to naprawdę dobre kolumny . Ciekawi mnie opinia które bys wybrał kef q350 , rp-600m czy ub52 gdyby tylko jeden jedyny wybór był.  Patrząc na YouTube to są zachwalane w kategorii 500,usd ... Co na nasze to ponad 600 usd z vat .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robotnik napisał:

Możliwe , nie zwróciłem uwagi pewnie przez cenę bo byly pewnie po 3-4 k za parę... Obecnie do dostania za 1.4 k.  Fakt faktem ze to naprawdę dobre kolumny . Ciekawi mnie opinia które bys wybrał kef q350 , rp-600m czy ub52 gdyby tylko jeden jedyny wybór był.  Patrząc na YouTube to są zachwalane w kategorii 500,usd ... Co na nasze to ponad 600 usd z vat .

Piszesz o UniFi podłogowych za 1400 zł za parę? - ale mówisz o rynku używanych rzeczy czy gdzieś w komisie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robotnik napisał:

Możliwe , nie zwróciłem uwagi pewnie przez cenę bo byly pewnie po 3-4 k za parę... Obecnie do dostania za 1.4 k.  Fakt faktem ze to naprawdę dobre kolumny . Ciekawi mnie opinia które bys wybrał kef q350 , rp-600m czy ub52 gdyby tylko jeden jedyny wybór był.  Patrząc na YouTube to są zachwalane w kategorii 500,usd ... Co na nasze to ponad 600 usd z vat .

Każde to inne brzmienie.

RP 600 to jasniejsze, zywe kolumny o twardszym basem. Q350 z kolei łagodniejsze, o miększym głębszym basie. Bardziej odczuwalnym. UB52 są po środku.

Para UB 52 teraz jet do dostania za 1400 zł.

UB to monitory panowie, FS to podłogowe.

Z tym że widze że chyba promocja się już skończyła. Może od jutra coś będzie więcej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Każde to inne brzmienie.

RP 600 to jasniejsze, zywe kolumny o twardszym basem. Q350 z kolei łagodniejsze, o miększym głębszym basie. Bardziej odczuwalnym. UB52 są po środku.

Para UB 52 teraz jet do dostania za 1400 zł.

UB to monitory panowie, FS to podłogowe.

Z tym że widze że chyba promocja się już skończyła. Może od jutra coś będzie więcej.

Piotr

tak wiem ze kazde to inne brzmienie :)  bo wszystkie kolumny mialem kolo siebie ustawione i sluchalem - gdzies tam dalem wlasnie wrazenia , zreszta bardzo podobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robotnik napisał:

Oczywiście ze bardzo dobra  w tej cenie to fenomenalne kolumny, a w PL sklepach normalna cena to x2...

1800 w tophifi, raczej nie jest to x2. z olxa nie masz zwrotu, jak nie przypasują, to walcz dalej sam.

 

Dnia 13.07.2022 o 18:42, Fafniak napisał:

W piątek zapoznam się z tymi głośnikami 

Kupiłem przez internet od tophifi za 1800

Odbiór osobisty i płatność na miejscu. Z tego co wyczytałem to nadal jest zakup internetowy. Więc będę miał w razie czego możliwość zwrotu. Mam nadzieję że nie mylę się co do tych zasad

 

oczywiście, że tak właśnie jest. magia eleganckiego salonu, milsza od dpd pod drzwi? :)

Edytowano przez pep22
jedna odpowiedź pyk zniknęła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tchocky napisał:

Bo teraz obniżyli cenę o 1000zł, były po 2800.

Reagują na ceny ELACa na Amazonie.

53 minuty temu, Fafniak napisał:

Nie. Prosta kalkulacja. Kupno przez internet to 14 dni na ew. zwrot.

To także obejście potencjalnego problemu z zachowaniem kuriera. 

 

Tak. To działa. Masz prawo zwrotu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dwa... bardzo mnie ciekawią te pomiary (UUUUAAA BUUUUU!!!!! HU! HU!) ciiii ... (Amira)

Chcę puścić te częstotliwości i piosenkę o której pisze.

Miałem kupić Elaci Vera, ale jak kolejny raz przemyślałem gdzie będą stały te kolumny na co dzień - to palnąłem się w łeb. Nie pomogło to się rozpędziłem i bykiem załatwiłem ścianę ;) - pomogło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Ehhh te pomiary oderwane od ludzkich potrzeb

Nie przesadzaj. Gdyby nie one to nie byłbyś w stanie określić tych potrzeb, zamknąć w pewnych ramach.

Podam przykład przejaskrawiony (specjalnie) - wyobraź sobie że kolumnę tworzy gość który ma "dziurę" w słyszeniu powyżej 6kHz. 🤣

Wiem absurdalne :) ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila :) Bedzie fajna dyskusja :)

Ja też dziury nie mam, chyba :) więc bym je wyłapał i bym ich nie kupił, zgadza się?

O Pomiarach Amira dowiedziałem się kilka lat temu kiedy przewaliłem już tony kolumn wzmacniaczy i miałem juz wyrobiony swój dzwięk oraz opinie co jest dobre, co w maire a co nie.

nie jestem przeciwko pomiarom, jeśli one występują po odsłuchu a nie zamiast.

 

Co innego jak

Wariant 1. Słucham kolumn , coś mi w nich nie pasuje. no nie maja rozdzielczości. Detalu. No nie podobają mi się . Patrze na pomiar o faktycznie projektant zrobił dziure w kolumnach powyzej 6kHZ

Warint 2. Oglądam wykres. O jaka dziura. Zwariował! Kto to projektował? Głuchy? Słucham, i cały czas myślę, to ten talerz to jest ta dziuera czy ta gitarka. Bo w sumie to nie źle brzmią, łagodnie. Ale nie, no jest dziura...... :P

 

wiesz o co mi chodzi?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Na pierwsze "ucho" to są dość podobne do RLS Oberon II, tyle że ZNACZNIE twardsze (konturowe?) z bardziej wyrazistym wokalem /wysokimi

Maanam - agresywność głosu oddana jest według mnie świetnie

Szkoda że mają taka słaba skuteczność - co aż słychać :(

daj im czas , ociepla sie , natomiast wokale jak pisalem dla mnie brzmia krystalicznie i wyraziscie .  Z sktecznoscia niestety masz racje , u mnie na aiyima d03 graja dobrze , ale znajomy ma jakis stary wzmacniacz ponad 100W realnie na kanal  i musze przyznac ze to czuc ze graja jakby lzej .. 

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Reagują na ceny ELACa na Amazonie.

Tak. To działa. Masz prawo zwrotu.

Piotr

to pokazuje kosmiczne marze na sprzecie audio  :)  i ze tu dziala pozycjonowanie produktow nie majace duzo wspolnego z realnym kosztem produkcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...