Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Audiovector R3


Wojtekb1

Recommended Posts

Naim jak najbardziej, ewentualnie Moon 340i, chociaż teraz podrożał trochę, ale najlepiej by było jak byś mniej więcej nam określił jakiego brzmienia poszukujesz wypadkowo i czy jest ono sprecyzowane, lub czy już na jakimś zestawie tego słuchałeś i coś Ci się podobało, coś byś zmienił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stach_s napisał:

Nie bede chyba oryginalny jak doradze Naima, taki Supernait bylby w budzecie. 

Bardzo czeste polaczenie wsrod uzytkownikow, wystarczy zapytac google, choc dla mnie osobiscie brzmienie nieco zbyt detaliczne. Ale testowalem tylko monitorki qr1, osobiscie wole bardziej gladka, stonowana gore... 

Sera R to jednak zupełnie inne granie od QR.

7 godzin temu, Wojtekb1 napisał:

Witam

szukam odpowiedniego wzmacniacza do kolumn Audiovector R3 

budżet  ok 20 tys nowy może być nieco droższy

wzmacniacz tranzystorowy klasa A/B ( nie lampowy i hybrydowy)

 

 

Sam jestem użytkownikiem Audiovector R3 Signature. U mnie poszukiwania zakończyły się na dwóch wzmacniaczach - Naim Supernait 3 i Primare I35 Prisma. Primare ma jedną zasadniczą przewagę - w tych samych pieniądzach mamy świetny wzmacniacz z bardzo dobrej jakości streamerem i dackiem w środku. Supernait co prawda zagrał nieco lepiej od Primare, aczkolwiek dopiero po podłączeniu streamer również Naima za kolejne 15 000. Po podłączeniu Node 2i Naim nie miał już żadnych szans z Primare, a to już i tak był zestaw droższy o kilka tysięcy. Jeżeli nie masz dobrego źródła to zdecydowanie polecam Primare - finalnie sam go zakupiłem. Naim ma też jedną poważną wadę - nie z każdą instalacją elektryczną się polubi, co skutkować może buczeniem w kolumnach. Częsty problem na forach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pierwsze propozycje, temat w toku..

ostatnio kolumny grały z Accuphase E-550, było nieźle ale chyba brakło watów

Naim kiedyś słuchałem ale to nie moje, granie Moon-a nie znam

mam dwa źródła gramofon i Lumin U1 mini więcej nie przewiduję

wzmacniacz gra przeważnie cały dzień więc powinno to być nie męczące granie,  detaliczność i dobry bas mile widziane

muzyka przeważnie rockowa i elektronika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stawiasz spore wyzwanie przed nowym wzmakiem, ponieważ o ile dobrze pamiętam to był to wzmak w okolicach 25-30 000 zł, więc tutaj jeżeli chcesz iść w przód, to z nowych urządzeń bardziej powinieneś spoglądać w stronę takich jednostek jak Mark Levinson No 5805, ewentualnie mariaż Unison Research Unico DM i do tego Unico PRE. Oczywiście jak najbardziej powinieneś posłuchać tych opcji, które padły już wcześniej, ale domyślam się, że nie będą one dla Ciebie wystarczające, chociaż spróbować zawsze warto, bo a nóż się uda i jednak Moon, czy inne opcje się spodobają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Zdecydowanie możemy polecić Trigona Exxceed! Świetny wzmacniacz charakteryzujący się przestrzennym, ale odpowiednio kontrolowanym i dynamicznym dźwiękiem.
Warto również rzucić okiem na Denona PMA-A110 - nieco cieplejsze granie względem Trigona :) 
Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

Do QR3 szukam alternatywy do Onkyo TX8390, Z racji tego że nowe to koszt ponad 6k3, używek brak. 

Główne wymagania to możliwość integracji wraz z Home Assistant, 

Również myślałem nad podłączeniem Roksan K3 + np Wiim mini. 

Jakie jeszcze inne opcje możecie polecić?

Budżet max 5k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...