Skocz do zawartości

Jaki amplituner stereo


TeBe

Recommended Posts

Witam

Nie jestem kompletnie w temacie, dlatego się tu zarejestrowałem. Mam głośniki Tannoy widoczne na zdjęciu i chciałbym kupić jakiś odpowiedni do nich amplituner stereo. 

Głównie do słuchania Spotify z TV, filmów i seriali. Same podstawy bez, kombinowania. Budżet raczej do £500, nie wiem czy ceny w Polsce są porównywalne. 

Podsunie ktoś jakiś pomysł? 😁

received_434453128557294.jpeg

received_355091236786009.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytaj ze zrozumieniem. Mam zerowa wiedzę w temacie i grzecznie proszę o poradę przy kupnie amplitunera ludzi mądrzejszych w tym temacie ode mnie. 

Co jest takiego podchwytliwego i niespotykanego w moim poście, że dla Ciebie to podpucha?

Nie będzie bezkosztowo i nie sprawdzę innego ustawienia głośników, bo mój amplituner nie działa. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TeBe napisał:

Ale czytaj ze zrozumieniem. Mam zerowa wiedzę w temacie i grzecznie proszę o poradę przy kupnie amplitunera ludzi mądrzejszych w tym temacie ode mnie. 

Napisalem o ustawieniu, zanim dowiedzialem sie o spalonej elektronice, a Ty wiedzac o tym, napisales, ze to bez sensu :)

Co miales? Chcesz cos podobnego, innego? 

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, J4Z napisał:

No na pewno można ustawić to żeby lepiej grało, ale jeżeli nie chcesz kombinować to ja nie namawiam. 

Rozumiem że jedynym źródłem jest i będzie tv? Amplituner mówi się obecnie na wzmaki posiadające opcje odtwarzania ze streamingów lub kino domowe. 

Myślę że dobrym wyjściem jest iść w czysty wzmak używany + dac. 

Wchodzą w ogóle w grę używki? 

Miałem Mercury V4 (chyba bez "i") u siebie z Yamahą 685 (amplituner kina)  która w pure direct basu nie żałuje raczej. Bas trochę taki kartonowy był dla mnie, ale reszta nawet ok. Ty z czym wcześniej na nich grałeś? Podobało Ci się? Basem, trable coś kręciłeś? 

 

 

Dzięki za odpowiedź. 

Tak, jedyne źródło to będzie TV i odpowiadając na to dodatkowe pytanie Twoje: tak, będzie to podłączone przez kabel optyczny do TV. 

Tak szczerze mówiąc, to moje wymagania są praktycznie zerowe (od trzech miesięcy jadę głośnikach telewizyjnych 😁) i nie wykorzystam pewnie 90% potencjału i możliwości nowego sprzętu, także wolałbym kupić coś nowego. Ten co się spalił, to Onkyo TX-500 jeśli dobrze pamiętam i chce go tylko podmienić na nowy, podłączyć do TV i już. Chodzi mi jedynie o kompatybilność z moimi głośnikami. Nawet praktycznie nie ruszałem zadnych ustawień, tylko leciutko bas podkręciłem. 

Jeśli chodzi o muzykę, to słucham cięższych metalowych klimatów. 

25 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Napisalem o ustawieniu, zanim dowiedzialem sie o spalonej elektronice, a Ty wiedzac o tym, napisales, ze to bez sensu :)

Co miales? Chcesz cos podobnego, innego? 

Na samym początku wspomniałem o kupnie nowego przeciez. Dobra, bez spiny, luzik 😁

Opisałem nieco więcej w poście wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, J4Z napisał:

Zapamiętałem je jako dość równe, nie za dużo skraju góry. Dla siebie szukałbym chyba czegoś grającego V-ką (czyli skrajami pasma) ze złagodzoną średnicą. Może Yamaha 501? Ma DAC (czyli wejście optyczne). Podkręcisz basu sobie czy loudness włączysz jak będzie trzeba.

Ewentualnie może w ogóle polecieć po taniości i chińszczyznę wziąć? Przyjdzie branża i bardziej obeznani to coś zaproponują konkretnego. Ja wydusiłem trochę info.

Cenę w funtach podałeś. Za ile u siebie kupisz Cyrus One?

 

 

Dzięki za sugestie. Ten Cyrus jest po 649, czyli sporo za drogo niestety. 

A jeśli chodzi o Yamahe to piszesz o modelu A-S501? Tutaj cena 419, także idealnie. 

Do chińszczyzny niestety nie mam w ogóle zaufania i wolałbym coś sprawdzonego, jak to powyższe np

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na amplituner firmy Camridge AXR100 być może zmieścisz się z budżetem a brzmieniowo powinien ci się spodobać. Gra efektownie jak na amplituner stereo podbijając dolne pasmo i górę, ale w kulturalny i nie męczący sposób. Brzmieniowo wypada nieco lepiej od konkurencyjnych amplitunerów Yamahy, czy Denona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować połączyć to również z Marantz PM6007, ale z propozycji jakie już padły tutaj, żeby nie mnożyć rozwiązań i nie okazało się, że dostaniesz 50 propozycji i dalej nie będzie wiadomo co wybrać to ewentualnie NAD, bo z tego co piszesz, to słuchasz raczej cięższej muzyki, więc fajna stopa perkusyjna na pewno się przyda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2022 o 09:38, J4Z napisał:

Te z "i" mocno różnią się od tych bez? 

Tak, to inne kolumny.

Dnia 15.07.2022 o 09:38, J4Z napisał:

Ja te bez nie odebrałem jako jasne, a grałem wtedy z według mnie ostra Yamaha 685. 

Dokładnie. V4 bez i były wycofane na górze pasma i miały spokojniejszy dół

Dnia 15.07.2022 o 09:38, J4Z napisał:

Autor chce nówki. 

Piotrze, proponujesz też starsze modele wzmacniaczy. Autor chyba nie kupi ich jako nowe-nieużywane? 

No to jeśli musi być nowy to faktycznie coś innego.

Dobrze aby autor wątku tutaj zaglądnął i poopowiadał na pare postów.

Zakup w UK?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...