Skocz do zawartości

Kino domowe na signature 909


brunyl

Recommended Posts

Witam.

Bardzo prosiłbym forumowiczów o poradę a być może dla chętnych realizację następującego tematu.

Potrzebuję stworzyć dwa potężne systemy nagłośnienia w dwóch różnych pomieszczeniach

Systemy będą wykorzystywane zarówno do muzyki jak i do filmów. Muzyka będzie stanowiła około 60%.

Czytając forum można odnieść wrażenie że do muzyki nadaje się tylko system stereo. Mi jednak marzy się potężny system 5.1/5.2.

Czy taki system przy odpowiednim sprzęcie będzie grać lepiej niż stereo?

Na chwilę obecną posiadam dwie nowe kolumny magnat signature 909 - chciałbym wykorzystać je jako kolumny frontowe w jednym z systemów

Do tego będę chciał dokupić mocne głośniki tylne i środkowy, jeszcze nie wiem jakie, być może najmocniejsze magnaty lub svs-y - prosiłbym o propozycję

Niezwykle ważne jest dla mnie puszczanie muzyki bezpośrednio z internetu - czyli jak przypuszczam powinienem mieć coś w rodzaju potężnego amplitunera sieciowego ? dobrze myślę ?

Tylko czy istnieje amplituder sieciowy 5.1/5.2  który będzie w stanie wydobyć całą moc z przednich signature 909 (280 wat rms ). Nie chce kupować pieca który nie wykorzysta potencjału tych magnatów.

Ewentualnie jeżeli nie znajdę takiego amplitudera, to można wspomóc amplituder dodatkowym wzmakiem który wydobędzie całość mocy z magnatów 909?

Każdy z zestawów chcę wyposażyć w przynajmniej jeden sub svs pb16 ultra

ze względu na duże koszty prace będą wykonywane etapami, prawdopodobnie w pierwszej kolejności chciałbym zakupić piec aby podpiąć i sprawdzić możliwości magnatów

Jeżeli na forum pojawią się głosy że pomimo chęci użycia wysokiej jakości sprzętu jakość dźwięku będzie gorsza niż w systemie stereo to bardzo proszę o takie merytoryczne opinie, chętnie jej wysłucham ponieważ nie do końca rozumiem dlaczego do słuchania muzyki system stereo jest zawsze wychwalany a 5.1 jest uważane za coś tylko do filmów.  Z mojego laickiego punktu widzenia im więcej głośników tym dźwięk powinien być lepszy... jednak być może się mylę i prosiłbym o sprostowanie mnie

Założenia systemów:

- dźwięk otaczający słuchacza

- jak najpotężniejszy, wgniatający w fotel bas i  - musi być maksymalnie głęboki, to jest mój konik ( dlatego chcę pb16 ultra - jedna lub dwie sztuki na każdy system )

- jak najbardziej wypasione sterowanie - wszystkie usługi sieciowe typu spotify itp

- wygląd - głośniki najlepiej w czarnym głębokim lakierze ( ze względu na ten lakier wybrałem magnaty 909 )

Budżet

- mogę pozwolić sobie na wiele, jednak ze względu na duże koszty prace będą wykonywane etapami

Pomieszczenia. 

Pomieszczenie 1 - prostokąt 48m2, bez okien, pomieszczenie podziemne, ściany z litego betonu, część ścian będzie w piankach akustycznych ze względu na pogłos pomieszczenia

Pomieszczenie 2 - bardzo nieregularne, otwarte, potężne okna, z antresolą powierzchnia zależnie jak liczyć 130-200m2. W pomieszczeniu tym będzie znajdował się kącik o powierzchni około 20m2 w który będzie rozmieszczony cały sprzęt 5.1 oraz kanapy itp, jednak te 20m2 jest tylko całkowicie otwartą częścią większej powierzchni.  Obawiam się że magnaty 909 będą zbyt słabe do tego pomieszczenia i będę tutaj potrzebował czegoś mocniejszego - prosiłbym o sugestię, musi być lakier black piano.

Będę potrzebował również osobę która wszystkie sprzęty ze sobą pospina 

Bardzo proszę o opinie i ewentualne propozycje i ogólne uwagi fachowców z tego forum, ja jestem tylko laikiem który chce mieć potężne granie w domu, nie mam dużej wiedzy z tego tematu

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Możesz jak najbardziej zbudować świetny system kina oraz stereo w jednym bazując na tych kolumnach.

Tu do kompletu od tego zacznę możesz iśc w pozostałe elementy serii Signature 9 albo wybrać alternatywę w postaci Monitor Audio serii Silver. Gdyz tu masz do wybory świetne bipolarne modele FX oraz nieco wiekszy centralny Silver 250. Ale jak mowie wybór całego kompletu Magnata też jest świetnym pomysłem.

Sub jak najbardziej sVS PB16 ultra. Chodź ja jestem zwolennikiem stosowania dwóch. Więc SVS PB4000 x2 albo 2x REL S510 czy 2x Velodyne DB15

Co do amplitunera to tu zdecydowanie polecam Ci Arcama AVR11 ewentualnie Anthema.

One grają znacznie lepiej niż Japończyki w stereo no i barwą świetnie zgrywają się z seriami Signature Magnata.

Pozostaje do Twojej dyspozycji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2022 o 23:55, brunyl napisał:

Czytając forum można odnieść wrażenie że do muzyki nadaje się tylko system stereo. Mi jednak marzy się potężny system 5.1/5.2.

Na pewno jest to rozwiązanie, które w tym samym przedziale cenowym zaoferuje więcej, co nie oznacza, że nie da się tych oczekiwań połączyć w jeden dobry system będący uniwersalnym rozwiązaniem. W takiej sytuacji robi się to w nieco inny sposób i jeżeli masz tak jak w Twoim wypadku spore kolumny, które potrzebują prądu rozdzielasz klasyczny amplituner na dwa urządzenia: końcówkę mocy wielokanałową, lub tylko stereo na fronty, lub wzmacniacz zintegrowany mogący pracować jako końcówka mocy i do tego albo procesor wielokanałowy, albo też amplituner kina domowego z wyjściami pre out. Wtedy łączysz przyjemne z pożytecznym i masz super stereo, oraz super kino. Tak więc konkludując - da się. A jak słuchasz muzyki w wydaniu wielokanałowym to nawet jest to wskazany kierunek. 

Dnia 23.07.2022 o 23:55, brunyl napisał:

Jeżeli na forum pojawią się głosy że pomimo chęci użycia wysokiej jakości sprzętu jakość dźwięku będzie gorsza niż w systemie stereo to bardzo proszę o takie merytoryczne opinie, chętnie jej wysłucham ponieważ nie do końca rozumiem dlaczego do słuchania muzyki system stereo jest zawsze wychwalany a 5.1 jest uważane za coś tylko do filmów. 

To zależy (jak to rozpatrujesz i jak korzystasz z systemu), bo jeżeli tak jak napisałem powyżej słuchasz koncertów wielokanałowo nagrywanych w DTS HD, czy Dolby TrueHD to kino domowe jest fajną opcją, z kolei jeżeli korzystasz z płyt CD, czy też serwisów strumieniujących jako źródło muzyki to biorąc pod uwagę sprzęt w TEJ SAMEJ cenie wzmacniacz da z siebie więcej. Powodów tego jest kilka:

1) czysto ekonomiczny - w tej samej cenie porównując wzmacniacz i amplituner kina domowego oczywiście nikt nie dorzucił dodatkowych końcówek mocy, sekcji HDMI, funkcjonalności sieciowej itd za darmo. Zazwyczaj niestety odbywa się to kosztem podzespołów. Dodatkowo wrzucanie wszystkich sekcji w jedno opakowanie również wiąże się z tym, że każdy element posiada szumy własne i ma wpływ na sekcję audio.

2) założenia projektowe - w przypadku kiedy słuchasz muzyki w stereo (tylko na dwóch kolumnach) we wzmacniaczu stereo konstruktor musi dbać o projektowanie toru audio itd, żeby wycisnąć jak najwięcej ze sprzętu, poza tym muzyka na płytach CD itd jest nagrywana w dwóch kanałach, a więc wszystko co się dzieje w amplitunerze powyżej tych dwóch kanałów to już oczywiście jest algorytm "dorabiający resztę kanałów". No i w stereo konstruktor musi zakładać, że ma tylko dwa kanały do dyspozycji, chodzi o wierność przekazu najlepszą w jakimś określonym przedziale cenowym, a film wymaga jednak efektów, stąd też 5 kanałów. 

Oczywiście to co powyżej napisałem nie oznacza też, że nie może się komuś podobać bardziej muzyka nawet stereo na amplitunerze kina domowego, ponieważ tutaj już wkraczamy w sferę własnych preferencji, odczuć itd. i jak napisałem w pierwszej odpowiedzi nie zawsze system kina musi być wyłącznie do filmów/ gier. 

Zbierając to w szybkie podsumowanie, można by napisać: "to zależy" :) Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie i wtedy dopiero można powiedzieć co jest lepsze w danej realizacji, czy też dla konkretnego użytkownika. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...