Skocz do zawartości

Sub do stereo, do filmów i muzyki


renoxd

Recommended Posts

Cześć,

Obecny sprzęt: HECO 700 + NAD 356 po modzie + Topping DX7 Pro jako DAC

Pokój to 13m2, ale do tego dochodzi jeszcze aneks kuchenny + wyjście na przedpokój. Niedługo będę burzył ściankę do małego pokoju, powiększając salon. Także docelowo będzie jakieś 25m2 

Brakuje mi basu przede wszystkim w filmach. Do niektórych kawałków dodatkowe dolne pasmo też by się przydało. Na początku basu było wystarczająco, ale po modzie go trochę ubyło. Miałem na początku nadzieje na dokupienie do kompletu Heco sub30a, ale tego musiałbym podłączyć przez adapter high level -> low level, gdyż po modzie pre out w NADzie nie działają, a sub30 ma tylko niskopoziomowe (dzięki muda44 za wskazówkę odnoście adaptera). Nie wiem jednak jak z jakością takiego adaptera. Coś mi się to źle widzi.  Zacząłem zastanawiać się jeszcze nad SVS PB-1000 pro, albo nad jakimś RELem (sugestia użytkownika forum). Więcej trzeba będzie hajsu wydać, bo Heco jakies 1680, ale te 3100 może jeszcze dam, jeżeli ta przejściówka będzie nic nie warta, albo jakość tych svs czy rela jest naprawdę zauważalnie lepsza od Heco.

Za SVS przmawia DSP i obudowa zamknięta. Będzie stał w rogu pokoju. Inaczej nie da rady. Jeżeli będzie buczeć na jakiejś częstotliwości, wyreguluje DSP. Ma też szeroki zakres odcięcia
Za REL przemawia fakt, że wszyscy go chwalą :) 

Co o tym myślicie?

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim przypadku zakup subwoofera będzie najsensowniejszym rozwiązaniem. Z doświadczenia mogę napisać, że wszelkiego rodzaju adaptery niestety obniżają jakość i zdecydowanie lepiej wybrać subwoofer z wyjściem wysokoprądowym.  Tutaj miałbyś właśnie SVS PB 1000 Pro, RELa T5xi czy Velodyne DB12, który zapewni najgłębszy bas z całej trójki. 

Oczywiście mógłbyś także wymienić Aurory 700 na większe 1000 ale mimo wszystko może się okazać, że będzie brakować basu w szczególności w filmach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
W takim przypadku zakup subwoofera będzie najsensowniejszym rozwiązaniem. Z doświadczenia mogę napisać, że wszelkiego rodzaju adaptery niestety obniżają jakość i zdecydowanie lepiej wybrać subwoofer z wyjściem wysokoprądowym.  Tutaj miałbyś właśnie SVS PB 1000 Pro, RELa T5xi czy Velodyne DB12, który zapewni najgłębszy bas z całej trójki. 

Oczywiście mógłbyś także wymienić Aurory 700 na większe 1000 ale mimo wszystko może się okazać, że będzie brakować basu w szczególności w filmach. 

duza rozbieznosc - suby z BR i bez BR ... a pb 1000  pro vs rel t5 to juz wogole :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, renoxd napisał:

Brakuje mi basu przede wszystkim w filmach

A co jest źrodłem? TV?

Szkoda że to wyjście  PRE OUT nie działa bo idealnym wyborem by był REL serii HT.

Ale załatwi to sprawę faktycznie Velodyne DB 10 albo DB 12. To subwoofery pracujące w klasie AB. Czyli tak jak seria Tx od RELa. Świetnie nadająca się do stereo. Z tym że właśnie Velodyne schodzi niżej, głębiej, potrafi zagrac także kinowo.

Mój głos na Velodyne

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robotnik napisał:

duza rozbieznosc - suby z BR i bez BR ... a pb 1000  pro vs rel t5 to juz wogole :)

Poprawiłem się w następnym poście i napisałem, że chodzi o sb 1000 pro :)
 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A co jest źrodłem? TV?

Szkoda że to wyjście  PRE OUT nie działa bo idealnym wyborem by był REL serii HT.

Ale załatwi to sprawę faktycznie Velodyne DB 10 albo DB 12. To subwoofery pracujące w klasie AB. Czyli tak jak seria Tx od RELa. Świetnie nadająca się do stereo. Z tym że właśnie Velodyne schodzi niżej, głębiej, potrafi zagrac także kinowo.

Mój głos na Velodyne

Piotr

Źródłem jest TV: Netflix, HBO Max, oraz PC po USB do DX 7 Pro

Czemu SVS SB 1000 Pro będzie zły? Zaznaczam, że najpierw chcę wziąć Heco 30a, jako uzupełnienie zestawu, ale boję się o jakość takiego czegoś 
image.png.7db4ca78af2d4cbf315ce91b83c39967.png

Ewentualnie te 3100 mogę dać, chociaż z bólem serca trochę, bo rozbieżność między 1680 a 3100 i tak jest spora. Proponowany  Velodyne DB12 kosztuje aż 3600

Czy tego Velodyne będę mógł dostroić tak jak SVS któe ma DSP, aby w razie czego zniwelować buczenie przy ustawieniu suba w rogu pokoju? Gdzie indziej stać nie może. Poza tym Velodyne to chyba jednak klasa D a nie A/B, albo źle czytam

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, renoxd napisał:

Poprawiłem się w następnym poście i napisałem, że chodzi o sb 1000 pro :)
 

Źródłem jest TV: Netflix, HBO Max, oraz PC po USB do DX 7 Pro

Czemu SVS SB 1000 Pro będzie zły? Zaznaczam, że najpierw chcę wziąć Heco 30a, jako uzupełnienie zestawu, ale boję się o jakość takiego czegoś 
image.png.7db4ca78af2d4cbf315ce91b83c39967.png

Ewentualnie te 3100 mogę dać, chociaż z bólem serca trochę, bo rozbieżność między 1680 a 3100 i tak jest spora. Proponowany  Velodyne DB12 kosztuje aż 3600

Czy tego Velodyne będę mógł dostroić tak jak SVS któe ma DSP, aby w razie czego zniwelować buczenie przy ustawieniu suba w rogu pokoju? Gdzie indziej stać nie może. Poza tym Velodyne to chyba jednak klasa D a nie A/B, albo źle czytam

do 13m2  to ten sb1000 bedzie az za mocny ( a raczej za drogi ) . kup uzywany velodyne ts300  za 1k albo i taniej .  Naprawde tez sub daje rade . Poczytaj moje posty z subow mialem na szybko 115sw , sb2000pro , hts 10 , edifier t5   i jeszcze mialem okazje sluchac rela t5  jakaiegos magnata - wszystko w warunkach domowych.    Sam jestem zaskoczony jak ten ts300 gra... zamkniety w muzyce daje rade i w kinie - bardzo dobry kompromis .  polecam tez hts 10 polka , szybki sub z BR oraz duzym magnesem dajacy tez rade w muzyce a w kinie to wiadomo.

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc subwoofer przez taki adapter może być różnie, bo wszystko zależy od jakości wtyczek, kabli itd, a te nie wyglądają na super ekranowane, przez co subwoofer może Ci buczeć nawet w trybie standby. Tutaj jedyną opcją byłby po prostu test takiego rozwiązania przed zakupem. Jeżeli chodzi o REL to jak najbardziej, HT1003 może Ci się sprawdzić, ponieważ z tego co piszesz wnioskuję, że w dużej mierze zależy Ci na poprawie efektów w filmach. Ewentualnie tak jak Piotrek wcześniej proponował jak najbardziej Velodyne z serii DB byłby również odpowiednim kierunkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, robotnik napisał:

do 13m2  to ten sb1000 bedzie az za mocny ( a raczej za drogi ) . kup uzywany velodyne ts300  za 1k albo i taniej .  Naprawde tez sub daje rade . Poczytaj moje posty z subow mialem na szybko 115sw , sb2000pro , hts 10 , edifier t5   i jeszcze mialem okazje sluchac rela t5  jakaiegos magnata - wszystko w warunkach domowych.    Sam jestem zaskoczony jak ten ts300 gra... zamkniety w muzyce daje rade i w kinie - bardzo dobry kompromis .  polecam tez hts 10 polka , szybki sub z BR oraz duzym magnesem dajacy tez rade w muzyce a w kinie to wiadomo.

Do 25m2. Napisałem też w pierwszej wiadomości, że robię remont. Dzięki za podpowiedzi
 

4 minuty temu, S4Home napisał:

Łącząc subwoofer przez taki adapter może być różnie, bo wszystko zależy od jakości wtyczek, kabli itd, a te nie wyglądają na super ekranowane, przez co subwoofer może Ci buczeć nawet w trybie standby. Tutaj jedyną opcją byłby po prostu test takiego rozwiązania przed zakupem. Jeżeli chodzi o REL to jak najbardziej, HT1003 może Ci się sprawdzić, ponieważ z tego co piszesz wnioskuję, że w dużej mierze zależy Ci na poprawie efektów w filmach. Ewentualnie tak jak Piotrek wcześniej proponował jak najbardziej Velodyne z serii DB byłby również odpowiednim kierunkiem.

Czemu nie SVS SB 1000 Pro? Dopytuje o niego, bo często widzę, na różnych forach, że to bardzo dobrze oceniany sub. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
W takim przypadku zakup subwoofera będzie najsensowniejszym rozwiązaniem. Z doświadczenia mogę napisać, że wszelkiego rodzaju adaptery niestety obniżają jakość i zdecydowanie lepiej wybrać subwoofer z wyjściem wysokoprądowym.  Tutaj miałbyś właśnie SVS PB 1000 Pro, RELa T5xi czy Velodyne DB12, który zapewni najgłębszy bas z całej trójki. 

Oczywiście mógłbyś także wymienić Aurory 700 na większe 1000 ale mimo wszystko może się okazać, że będzie brakować basu w szczególności w filmach. 

Ten Velodyne DB12 trochę ponad budżet... Po remoncie, który planowany jest na za 2 tygodnie, zgłoszę się. Może dogadamy się jakoś co do ceny? Mam nadzieję też że nie będzie buczeć ustawiony w rogu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, renoxd napisał:

Proponowany  Velodyne DB12 kosztuje aż 3600

Napisz do Q21 mieli go ostatnio w promocji. Może Ci zaproponują dobrą cenę na niego.

23 godziny temu, renoxd napisał:

Poza tym Velodyne to chyba jednak klasa D a nie A/B, albo źle czytam

To częsty błąd na niektórych portalach. Jest AB

Tego adaptera nie korzystaj. Kiedyś taki sprawdzałem i buczał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem chyba, z tym że jak mówiłem, trochę sporawo to wychodzi. Miało być Heco za 1680, potem SVS za 3100 a teraz 3600? Słabo finansowo to wygląda. Szczególnie jeżeli remont wyniesie więcej niż powinien. Za 2 tygodnie zaczynam. Za jakieś 3 - 4 tygodnie, gdy ścianki nie będzie, pokój będzie większy (25m2) i ogarnę jakąś przyjemną dla oka wykładzinę dywanową, to się odezwę po cenę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, renoxd napisał:

No jestem chyba, z tym że jak mówiłem, trochę sporawo to wychodzi. Miało być Heco za 1680, potem SVS za 3100 a teraz 3600? Słabo finansowo to wygląda. Szczególnie jeżeli remont wyniesie więcej niż powinien. Za 2 tygodnie zaczynam. Za jakieś 3 - 4 tygodnie, gdy ścianki nie będzie, pokój będzie większy (25m2) i ogarnę jakąś przyjemną dla oka wykładzinę dywanową, to się odezwę po cenę 

jak dla mnie to do 25 m2 w sumie starczylby tanszy hts 10 .. to niby sub z BR a jest bardzo szybki i nie buczy - dla mnie nawet przypomina graniem tannoya ts300 ktory jest zamkniety :)  zreszta wystarczy poczytac opinie - bardzo dobrze zbudowany , duzy magnes stad wlasnie taka specyfikacja.. mam dwa takie :) i sa swietne - a cena jak za jednego svs..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy przy takim Velodyne db12, taki kabel do nich wystarczy?  https://allegro.pl/oferta/klotz-ly225-kabel-glosnikowy-nakamichi-4-m-8119932249?fromVariant=8119931993

czy jednak przyda się coś lepszego. Oczywiście nie chcę przepłacać i jakieś 300 zł mogę wydać, chociaż bardzo niechętnie

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że tam banany nie wchodzą i że do Velodynka trzeba wciskać gole kable po prostu. W takim wypadku kupie coś na metry. Do 350 zł mógłbym Kimber 4pr. Tylko pytanie czy jest sens. Sub generuje szczytowo 850W. Czy moc suba ma jakieś znaczenie w tym przypadku? Długość kabli = 3,5m. Czy jest w ogóle sens kupować takiego Kimbera za 350? Czy może jakikolwiek miedziany co ma te 2mm 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Remont skończony

Zdecydowane, że to będzie REL HT. Doświadczony użytkownik z innego forum zrobi mi adapter, aby podłączyć suba z wyjść głośnikowych wzmaka.

Teraz jedynie się zastanawiam czy do około 27m2 lepiej brać HT 1205 v1 500W, czy może HT 1003 MK2 300W. Producent się chwali, że modele MK2 mogą grać 50% głośniej niż poprzednie. Mają też jakieś dodatkowe filtry, poprawiające jakość basu.  Nie mogę znaleźć informacji na stronie RELa, który sub zalecany do jakiego metrażu. Na pewno nie będzie u mnie sprzęt grać bardzo głośno. Od cichego grania po umiarkowane,

W który byście poszli i dlaczego? 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...