Skocz do zawartości

Dobór kolumn do Yamahy AX-890


Scharnhorst

Recommended Posts

Witam, udało mi się dorobić wzmacniacza wspomnianego w tytule. Poszukuję kolumn, które miałyby zagrać na ok. 20m^2. Słucham głównie rocka i ostrzejszych brzmień, choć i czasem zdarzy się coś bardziej "plumkającego". 

Raczej celuję w niski budżet, dostępny do odsłuchu na Pomorzu. Czy warto na takim metrażu inwestować w kolumny podłogowe? Będę wdzięczny za wszelkie rady i propozycje.

Wiem że kompletowanie zestawu zaczynam ze złej strony, ale ma to podłoże praktyczne. Myślę że prościej podjechać na odsłuch ze wzmacniaczem niż targać ze sobą kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie, w okolicy mam jedynie ofertę z Phonarami Laser 300, ale nie widzę nigdzie recenzji tych kolumn. Co do reszty propozycji z tego co słyszałem są raczej jaśniejsze, trochę się obawiam krwi z uszu z racji brzmienia wzmacniacza i średniej jakości nagrań Metalliki. Warto zwrócić uwagę na Pylon Pearl 25? I czy jest coś godnego uwagi o deczko cieplejszym brzmieniu? 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2022 o 20:54, Scharnhorst napisał:

Co do reszty propozycji z tego co słyszałem są raczej jaśniejsze, trochę się obawiam krwi z uszu z racji brzmienia wzmacniacza i średniej jakości nagrań Metalliki.

Synergy i Missionmy nie są jasne.

Pearl 25 mimo że fajne to jednak słabsze kolumny. EURO sprzedawało je za 999 zł parę.

Aurora 700 jako opcja nowych tak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2022 o 16:55, Scharnhorst napisał:

@1Ender, zdaje się że te niedaleko mnie już zeszły, zostało tylko ogłoszenie w Lublinie:

https://m.olx.pl/d/oferta/glosniki-phonar-laser-300-okazja-dostepne-od-28-07-CID99-IDQ3pbs.html?reason=extended_search_no_results_delivery

Ale tak daleko raczej nie będę jechał.

Wysłać Ci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niższym przedziale cenowym masz na pewno kolumny takie jak Heco Aurora 700, ewentualnie jeszcze Indiana Line Tesi 561 jeżeli szukasz czegoś łagodniejszego. Z kolei jako alternatywę w wydaniu bardziej ekspresyjnym masz jeszcze JBL A180, chociaż tutaj odsłuch wskazany, żeby sprawdzić jak Ci będzie odpowiadał poziom wysokich tonów, bo przy cięższych gatunkach może być momentami dość jasno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...