Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ambientu i pokrewnych


Wojciech Łasocha

Recommended Posts

Witam Was serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum i od razu mówię, że na temat sprzętu audio wiem naprawdę mało, dlatego zwracam się do Was o pomoc. Otóż planuję zakup nowego wzmacniacza wraz z kolumnami podłogowymi stereo. Nie mam jakiś ogromnych wymagań co do brzmienia dźwięku, więc spróbuję dokonać zakupu "w ciemno" opierając się na Waszych propozycjach. Widełki? Kolomny plus wzmak w sumie około 5000 pln. Muzyka, którą słucham to głownie eleketoniczna, ale bardziej spokojna jak ambient (Steve Roach, Tim Hecker, Brian Eno, Eluvium, itd.) oraz chillout, psybient, idm itp.  lecz czasami sięgam po klasyczne albumy (jak Jarre, Kitaro). Kolumny będą stały blisko ściany w pokoju o powierzchni 25 m2. Wzmacniacz będzie podłączony do DACa Aune X1s, więc źródłem będą pliki o wysokiej rozdzielości. Proszę Was o pomoc w jakie modele celować (i które będą najlepiej ze sobą współgrały). Dobrze, żeby sprzęt grał dosyć szczegółowo, nieco ciepło, z dużą sceną, tak jakby dźwięk roznosił się wokół słuchacza (i był blisko uszu). Podejrzewam, że wiele osób ma podobne preferencje jak moje, tak więc proszę o propozycje. 🙂

Pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Cambridge Audio AXR 100 + Heco Aurora 700

Cambridge Audio AXR 100 + KEF Q 750

AXR 100 + ELAC F6.2

Magnat MR 780 + Magnat Signature 507

Magnat MR 780 + Monitor Audio Bronze 500

Nie kupuj w ciemno. Jak już to dogadaj się z @Q21 na wypozyczenie całego zestawu na odsłuch domowy.

Piotr

Coś starej firmy nie polecasz????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wojciech Łasocha napisał:

Kolumny będą stały blisko ściany w pokoju o powierzchni 25 m2. Dobrze, żeby sprzęt grał dosyć szczegółowo, nieco ciepło, z dużą sceną, tak jakby dźwięk roznosił się wokół słuchacza (i był blisko uszu).

Przykładowy zestaw tzn. szczegółowe kolumny z mocnym basem oraz cieplej grający wzmacniacz:

https://audioplaza.pl/products/28804-polk-audio-signature-s55e-kolumny-podlogowe-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=20266ff6-54de-a89c-1179-d5b5848d7f15

https://audioplaza.pl/products/29629-vincent-sv-400-czarny-wzmacniacz-zintegrowany-salon-poznan

Zestaw ponad budżet, aczkolwiek warto podzwonić po sklepach i pytać o korzystniejsze ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wojciech Łasocha napisał:

Dzięki za odpowiedź, skontaktuję się z Q21. Tylko jak mogę wypożyczyć sprzęt na odsłuch domowy? Przecież Pabianice leżą w centrum Polski a ja jestem z województwa Lubelskiego, a ten sprzęt przecież trochę waży...

Wyślą na palecie aby bylo bezpiecznie.

W razie czego odeślesz tak samo. To najlepsza metoda. nie kupujesz w ciemno. Sprawdzasz system w domowych warunkach

19 godzin temu, 1Ender napisał:

Coś starej firmy nie polecasz????

Była jakaś kwestia z wypożyczeniem tam, coś nie pykło. Nie mieszam się.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...