Skocz do zawartości

TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2


anteksłowikowski

Recommended Posts

Hej. Mam kolumny podstawkowe Elac B6 i chciałem kupić któryś z niedrogich wzmacniaczy - NAD 316, 326 albo AXA35, ale poczytałem tu komentarze i np. jeden ze sprzedawców pisze, że HTR-1000CD V.2 daje lepszy dźwięk. Zresztą wielu ją chwali. Czy to jest możliwe? Czy coś za 1300 zł (z cd i radiem, i BT) może lepiej czy ciekawiej grać od np. tego NADA? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Myślę, że tu bardziej chodzi o dobry sprzęt w swojej cenie tzn. brzmienie plus funkcjonalność. Z w/w wzmacniaczy Nad 326 zagra zdecydowanie lepiej.

Zasugerowałem się zdaniem, że AXA35 oferuje niekoniecznie lepsze brzmienie od Tagi, stąd moje pytanie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga Harmony HTR1000CD to fenomen i ciężko w to uwierzyć ale jest w stanie konkurować z kilka razy droższymi wzmacniaczami. Czy jest lepsza od NADa? To zależy czego oczekujemy od brzmienia. Mnie się brzmienie HTR1000CD podoba i bardzo często gra u nas w tle :)

NAD C326bee to gęsto brzmiący wzmacniacz z mocniejszą podstawą basową. Bardzo fajny wzmacniacz do jaśniejszych kolumn, które dodadzą wigoru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zarówno NAD C326 jak i Cambridge Audio AXA35 zagra znacznie lepiej w tym zestawieniu i w zależności od tego czy szukasz nieco solidniejszej podstawy basowej, czy też bardziej rozdzielczości z nieco mniej obszerną sekcją niskotonową, to wtedy możesz zastosować jedno lub drugie rozwiązanie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Według mnie zarówno NAD C326 jak i Cambridge Audio AXA35 zagra znacznie lepiej w tym zestawieniu i w zależności od tego czy szukasz nieco solidniejszej podstawy basowej, czy też bardziej rozdzielczości z nieco mniej obszerną sekcją niskotonową, to wtedy możesz zastosować jedno lub drugie rozwiązanie.  

Rozumiem, dziękuję. :)

9 minut temu, S4Home napisał:

Według mnie zarówno NAD C326 jak i Cambridge Audio AXA35 zagra znacznie lepiej w tym zestawieniu i w zależności od tego czy szukasz nieco solidniejszej podstawy basowej, czy też bardziej rozdzielczości z nieco mniej obszerną sekcją niskotonową, to wtedy możesz zastosować jedno lub drugie rozwiązanie.  

A NAD C338 na tle tych dwóch? Więcej rozdzielczości czy więcej podstawy basowej? Czy jeszcze coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

338 będzie grał zbliżonym dzwiekiem do AXA35. Z tym że NAD jest w klasie D a Cambridge w klasie AB. Więc NAD zagra czyściej, Sterylniej, głośniej. Z kolei Cambridge da nieco więcej mieska od siebie.

NAD 326 to inna wzmak od obu. To wzmacniacz o miękkim dole i bardziej nasyconej średnicy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, anteksłowikowski napisał:

A NAD C338 na tle tych dwóch? Więcej rozdzielczości czy więcej podstawy basowej? Czy jeszcze coś innego?

C338 to trochę rozwiązanie pośrednie, aczkolwiek brzmieniowo jest to inne urządzenie niż C326 i w zasadzie cała poprzednia linia NAD-a. Starsze modele, do których należy 326 miały bardziej obszerną sekcję niskotonową, natomiast w nowej linii została ona lekko uszczuplona. Co do Cambridge Audio jest trochę pomiędzy starszym a nowym NAD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, anteksłowikowski napisał:

A jeszcze wrócę do tematu i się poradzę: czy nad 326 mocno różni się od 316 i czy pasuje do Elac Uni-Fi 2.0 UB52?

Właśnie brzmieniowo nie.

326 jest po prostu mocniejszy. Ale barwą dzwieku bardzo do siebie pasują.

Z tym że 316 wystepuje w poprawionej wersji V2.

Z kolei 326 się tego nie doczekał i to jest wzmacniacz który musi trafić do serwisu. Jest on stosunkowo prosty i nie drogi. Ale musi.

Chyba że uzywany to jest szansa że już był.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...