Skocz do zawartości

Amplituner 5.1 4k


Mr.O.

Recommended Posts

Witajcie ponownie!
Miałem chwilę czasu przegadać z małżonką dość ogólnie temat i ku mojemu zaskoczeniu powiedziała, że najbardziej odpowiadałyby jej małe kolumny podłogowe 🙂

Oczywiście jest abstrakcyjnie mało miejsca, żeby je wstawić plus jeśli się je wstawi to będzie kłopot z SW....
Ale domyślam się, że większość nawet małych podłogówek zagra lepiej niż canton movie 365 o którym do tej pory myślałem.

Patrzyłem na coś w stylu MONITOR AUDIO Radius R270

Czy macie może w głowie jeszcze jakieś inne "mikro" podłogówki?
Perfekcyjnie byłoby do 1m wysokości, poniżej 20 cm szerokości , max 35 cm głębokości.
Wyloty ew. basu z przodu,
 

Kojarzycie może jakieś takie podłogówki? Niestety wyszukiwarki nie dają szukać po wymiarach - domyślam się że to swojego rodzaju świętokradztwo 😉 ), ale life is life....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.O. nie lepiej monitory front na ścianę , subwoofer tam gdzie miał być ? wg mnie Kino domowe bez subwoofera to nietrafiony pomysł.
Ogólnie pogadałbym dalej z Żoną, i jestem przekonany, że jak się zgodzi na "normalny" zestaw to potem oglądając filmy będzie Ci dziękować za Twój upór :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.O. Zmierz sobie szparę pomiędzy szafką RTV a podłogą, i wsuń sobie to: https://www.q21.pl/heco-ambient-sub-88f.html, a właściwie połóż, sub ma zaledwie 16 cm wysokości :) Nie powiem niestety jak to gra, ale jeśli się zmieści to chyba był brał bez zastanowienia. Wtedy nie musisz z niczego rezygnować, po bokach wąskie niewielkie podłogóweczki i pomiędzy nimi ten sub. Tylko przydałaby się od kogoś informacja jak to gra.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie  , zobaczysz / uslyszysz zestaw sub/ Sat. 

Mała podłogowa kolumienka  , to monitor na podstawie . Nawet duże kolumny nie zejdą tak nisko jak sub 

Miałem i Klipsch RF 62 II i Klipsch RP  280.  I wiem , co z czym się je :)

Teraz lecę na sub/Sat  , chyba 5 rok :)

Masz do mnie 2.5 h pociągiem  ,  zapraszam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Drodzy koledzy, projekt cały czas dojrzewa. Jak to się mówi, co nagle to po diable 🙂
Byliśmy oglądać parę głośników. Równocześnie szanowna małżonka jednak się "wocho" czy jednak podłogowe, czy podstawkowe etc.

Ja tymczasem uknułem sprytny plan i postanowiłem pozbyć się tej szafki całkowicie. Zastąpić ją rodzajem podstawki w formie półki :-).

Poniżej aktualny stan i 2 opcje.

org:

20220926_152914(1).thumb.jpg.45625ac4e5a29e50f1b3eeba8d97dc5b.jpg

 

Podstawkowe:

1.thumb.jpg.d6e26230648fd9272d5f955688862046.jpg

Kolumny:

2.thumb.jpg.26b6c1a24328f8ba747e1147ed9cceeb.jpg

 

Myślę, że to rozwiązuje wiele problemów, przekupuje małzonkę bardziej odsłoniętą ścianą, daje dobre chłodzenie dla ampla i PSa, i zarówno w opcji podstawek jak i kolumn nie będzie przytłaczało.

Teraz prośba o Wasze rady. Wszystkie jak zawsze przyjmę sumiennie pod rozwagę 🙂

- na chwilę obecną preferowałbym opcję bez SW, choć na pewno docelowo dokupię.
- mam opcję zakupu kolumn raptor wilson 5 lub ELAC 6, które z nich wybrać?
- ew. jakie inne opcje w rozsądnym budżecie, za równo dla małych kolumn jak i podstawek?
podobno Denon wypuszczał jakieś fajne budżetowe podstawkowe?

Te wilsony mają super rozmiary jak dla mnie, ale jeśli ELAC da z X2400 zdecydowanie lepszy dźwięk, to wezmę je.
Inne propozycje również rozważę, nie ukrywam że szukam opcji promocyjnych/outletowych, używej c,a, 800/szt


Tu również znaczenie będzie miał poziom ich basu zapewne jeśli na początku nie zdecyduję się na SW.?

Dzięki za wszelkie wsparcie merytoryczne 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem czy to tylko wizualizacja. Ale monitory były by za nisko.

Piotr

Jaki komplement dla moich wypocin w paint`cie :-).

Ok, czyli rozumiem że z racji wysokości lepsze byłyby kolumny. Kanapę mam niską, więc nawet niskie kolumienki będą praktycznie na wysokości uszów. Centralny faktycznie byłby niżej..., z tym już się nic nie da zrobić niestety w takiej konfiguracji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, może i tak wygląda. W paincie różnie to bywa ;-).

Na chwilę obecną padło na Wilson RAPTOR 5 + Wilson RAPTOR VOCAL kupione w necie za baaardzo rozsądną kwotę.
Zobaczymy jak mi się spodoba i jak będzie grać i wyglądać i jak coś to mam 14 dni na zwrot.

Mam natomiast pytanie, bo one mają napisaną impedancję 4-8 ohm..., to znaczy że mam nastawić 4? czy 8? czy 6?

Przy jakiej będzie się najmniej "męczył" amplituner?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsza impendancja kolumn, tym amplituner bardziej się będzie grzał. Przestawianie ampitunera na niższe 4 OHM oznacza z reguły dość mocne jego zblokowanie mocy, szczególnie jeśli chodzi o granie z mniejszą ilość kanałów (np. stereo), ale różne konstrukcje mają też inne metody działania. Przebieg impendancji kolumny na wykresie nie jest liniowy, różni się generalnie z zależności od częstotliwości z jaką będzie grała, więc i typ muzyki będzie tu grał rolę.

Co robić... Ustaw amplituner na 8 i obserwuj. Jak będzie bardzo gorący, lub złapie reset, przestaw go na niższą wartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mały stary update 🙂

Od Kolegi @maciek72 zakupiłem 2 głośniki Tannoy, plus WIlsony L/P/ Centralny

Na chwilę obecną układ wygląda jak na załączonej focie.

Wszystko  śmiga, efekt jest dla mnie bardzo zadowalający :-). Z Amazon  Video, Spotify , bardzo fajnie śmiga 🙂

Został mi jeszcze do kupienia jakiś SW, były takie płytkie prostokąty, które dałoby się zawiesić na ścianie po lewej...

Musze wrócić do tematu. (Coś w stylu Heco Ambient Sub 88F )

Dziękuję wszystkim za pomoc 🙂

signal-2023-03-02-211521_002.jpeg.9636a2629eaf5c206a88c2bd620a4788.jpeg

Edytowano przez Mr.O.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w grę wchodzą dwa miejsca. Taki Heco powinien idealnie się zmieścić po lewej, ew coś podobnego po prawej tam gdzie na zdjęciu jest odkurzacz.

 

No i będę kiedyś zmieniał też tą szafkę pod TV, będzie raczej prostą półką na której będzie to stało,

(tak jak parę postów wyżej wrzuciłem rysunek, ale tam SW nie wejdzie. Musi stać po lewej albo prawej).

signal-2023-03-02-211521_002_SW.jpeg.c7eb816f7bdc299521c28f15843c454d.jpeg

Edytowano przez Mr.O.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nikt Ci wcześniej nie napisał, abyś nie kupował podłogowych kolumn tylko zamiast tego zakupił monitory i je powiesił na ścianie. Telewizor wisi to nie ma raczej problemy by kolumny również. Miałyby dużo więcej miejsca "wokół siebie" i wtedy bez problemu po lewo z przodu mógłby wejść subwoofer.

Inna sprawa, czy to miejsce będzie pasowało.

Nie widzę również co to za szafka, Można by się pokusić o zabudowanie subwoofera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...