Skocz do zawartości

Gramofon dla nowicjusza


Recommended Posts

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Masz jakikolwiek przydźwięk z drapaka ? Jak nie masz, zostawiłbym ten co jest.

Nie nie mam. Miałem delikatne brumienie ale okazało się że po rozłączeniu magistrali łączącej mc-bus(końcówka-wzmak, służy ona do włączania wszystkiego jednym włącznikiem brumienie ustało)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Darek Zuk napisał:

Czyli myślisz że dokładanie zasilania od Tomanka jest bez sensu?

Mam trzy Tomanki. I mam je tylko dlatego , że duża ilość zasilaczy impulsowych wprowadzało zakłócenia przy odtwarzaniu z gramofonu. Nie wszystkie , nie chcę generalizować. pisałem już kiedyś , mam dwie maliny , dwa identyczne zasilacze , jeden sieje , drugi nie. Natomiast dźwiękowo nie wyłapałbym różnicy między zasilaczem impulsowym a liniowym podłączonym do pre phono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem tutaj, powiem Wam szczerze, że ja noszę się zamiarem kupna gramofonu. Trochę mnie zaraził mój kolega. Jednak jak mam być szczery to te nowoczesne jakoś nie robią na mnie takiego wrażenia jak te stare , mam na myśli takie drewniane. Mój kumpel to ma mega fioła na pukncie nowego sprzętu ( co chwilę coś kupuje, potem sprzedaje, żona się już wścieka przez to, chociaż nie wiem o co jak chłopak ma taką pasję :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Darek Zuk napisał:

Myślałem o tym tylko czy lampa polubi elektronikę...

Wypożycz i sprawdź. Nie masz możliwości sprawdzenia i oddania odpuść. Dobre pre lampowe to spora kasa. Jak myślisz o czymś w stylu Tagi , odpuść. Pre tranzystorowe sprawia o wiele mniej kłopotów i jest tańsze w utrzymaniu 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek

Mam kolegę z forum winyl.net od niego brałem klony preampów, które się u mnie kompletnie nie sprawdziły. Może to była wina tanich lamp zamontowanych w preampach? Miałem odczucie koca na wysokich. Jakby je kompletnie wycięto. Tam były lampy JJ. 

Ja Ci w tym względzie nie doradzę, bo u mnie była klapa. Ale może u Ciebie było by w porządku? Darek tylko odsłuch. Musisz sprawdzić u siebie. Tani preamp tranzystorowy grał dużo lepiej od wszystkich co miałem możliwość posłuchać. Ale byli tacy co się "rozpływali" .

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek - To zależy jaki masz budżet. Jak dasz 2-3 razy więcej niż za drapaka to tragedii nie będzie. Myślę o używanych. Może zobacz co da się wypożyczyć do 5-6k za nowy, a później szukaj używki. Masz konto na AS? Zapytaj w dziale DIY poszukuję/kupię o pre. Często można kupić już coś złożonego i wyregulowanego po kosztach elementów lub taniej. Jak nie podejdzie to wystawiasz na forum.  Ewentualnie załóż temat na AS. Oni mają trochę inne spojrzenie. Jest też dużo troli, ale da się przeżyć.

Pamiętaj, że pre kupujesz pod daną wkładkę. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konta na as Przemek.Poczytam dział DIY i zobaczę co tam można znaleźć. Jeśli chodzi o budżet to tak koło 4k tylko myślałem o nowym pre. Ale i tak mnie załamałeś że pre jest pod wkładkę 😁 Wychodzi że trzeba najpierw ją dobrać optymalnie a dopiero później zrobić to o czym piszesz.Tutaj jednak mam małe pole do popisu bo mam jeszcze tylko ortofona którego ewentualnie mógłbym zamienić z oryginałem technicsa.Nie słyszałem nigdy dobrego systemu z gramofonem więc nie mam żadnego odniesienia. Może sensownie będzie nic nie robić i słuchać poprostu a z czasem może samo wyjdzie co jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do złożenia pre gramofonowe. Jak się zbiorę i złożę to po testach u mnie mogę Ci podesłać. Ale kiedy to będzie? 🤗

W sumie to brak trafa i opakowania, chwila lutowania bo płytki zmontowane. Jakieś kabelki trzeba dokupić. Ale jakoś chęci brak. :))))

Jak chcesz to mogę kolegi zapytać ile by wziął za zrobienie od a do z.

Preamp VSPS200. Podobno bardzo dobry. Tak myślę że do 500-800 zł byś się zamknął na gotowo. Strzelam. Może być mniej, może być więcej. Wszystko zależy od włożonych części. :))))

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Mam do złożenia pre gramofonowe. Jak się zbiorę i złożę to po testach u mnie mogę Ci podesłać. Ale kiedy to będzie? 🤗

W sumie to brak trafa i opakowania, chwila lutowania bo płytki zmontowane. Jakieś kabelki trzeba dokupić. Ale jakoś chęci brak. :))))

Jak chcesz to mogę kolegi zapytać ile by wziął za zrobienie od a do z.

Preamp VSPS200. Podobno bardzo dobry. Tak myślę że do 500-800 zł byś się zamknął na gotowo. Strzelam. Może być mniej, może być więcej. Wszystko zależy od włożonych części. :))))

Jeśli możesz zapytać będę wdzięczny za pytanie o cenę końcową. Informacje na temat vsps wyglądają obiecująco i przyznam się że z miłą chęcią posłucham go w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek @Darek Zuk

1. obudowa metalowa  wersja oszczędnościowa, bez napisów?

2. Front panel - Kolor czarny/ srebrny? 

3. Włącznik z tyłu/ z przodu? Podświetlenie lub dioda? Jaki typ włącznika: hebelkowy, kołyskowy, przycisk?

4. Jakie gniazda RCA? potrzebne 4 szt.

Np. https://allegro.pl/oferta/gniazdo-rca-auden-a3-miedziany-pin-cute-teflon-7303590683?bi_s=ads&bi_m=showitem:active&bi_c=ZmI1ZmFiYmMtNTU2Ni00MWMyLWI4NjItNGQzYmQ0YjBjN2M5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e7a99b6c-562d-40bb-8931-9347727bd328

 

Jak masz jakieś sugestie to pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Darek @Darek Zuk

1. obudowa metalowa  wersja oszczędnościowa, bez napisów?

2. Front panel - Kolor czarny/ srebrny? 

3. Włącznik z tyłu/ z przodu? Podświetlenie lub dioda? Jaki typ włącznika: hebelkowy, kołyskowy, przycisk?

4. Jakie gniazda RCA? potrzebne 4 szt.

Np. https://allegro.pl/oferta/gniazdo-rca-auden-a3-miedziany-pin-cute-teflon-7303590683?bi_s=ads&bi_m=showitem:active&bi_c=ZmI1ZmFiYmMtNTU2Ni00MWMyLWI4NjItNGQzYmQ0YjBjN2M5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e7a99b6c-562d-40bb-8931-9347727bd328

 

Jak masz jakieś sugestie to pisz.

1 Obudowa oszczędnościowa jak najbardziej bez napisów

2Front czarny

3Wlacznik/wyłącznik z przodu -przycis

4Gniazda które wrzuciłeś z linka wyglądają jak najbardziej ok😉

Dzięki za Twój angaż w sprawę Przemek i czek na jakąś wiadomość 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...