Skocz do zawartości

Wtyki Harman Kardon HK6500


Tobiahao

Recommended Posts

Hej, kupiłem ostatnio swój pierwszy wzmacniacz (Harman Kardon HK6500). Próbuję podłączyć pod niego kolumny (JBL LX 800), lecz kable odkupione w zestawie z kolumnami mają wtyki bananowe, które nie mieszczą się w wyjściach wzmacniacza. Na pierwszym zdjęciu poniżej są wyjścia ze wzmacniacza. Czy mogą być w nich jeszcze zaślepki? Próbowałem coś tam wykręcać, ale nie chcę niczego na siłę robić, żeby nic nie zepsuć. Na drugim zdjęciu tylko poglądowo złącze bananowe od kolumn, które dalej nie wchodzi. Jeżeli to nie zaślepki, to jaki to typ złącza?

IMG-2485.jpg

IMG-2486.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Poświeć tam lepiej w tą dziurkę. Czy ona nie jest czasem zaklejona?

Czy to nie atrapa ?

Wąski śrubokręt wchodzi głebiej?

Piotr

 

 

Dzięki za odpowiedź. Chyba nie jest zaklejona, na końcu widać jakby styk, a śrubokręt wchodzi.

IMG-2490.jpgIMG-2489.jpgIMG-2488.jpg

Edytowano przez Tobiahao
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Wydaje mi się, że  tam są zaślepki. Weź śrubokręt w miarę mały i wyciągnij zaślepki co są w środku. 

Próbowałem włożyć śrubokręty różnych rozmiarów i wyciągnąć coś, ale nic z tego. Wygląda jakby ten wtyk był jednym plastikowym elementem i nie było tam żadnych zaślepek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2022 o 20:19, Tobiahao napisał:

Pcham ile wlezie te banany, ale nie wchodzą. Kupiłem też adapter z 4mm bananów na 2mm, ale te są znowu zbyt luźne ¯\_(ツ)_/¯

Jakieś pomysły?

3mm?

Dnia 12.08.2022 o 20:44, tomek4446 napisał:

Wg. mnie i instrukcji / załącznik/ te terminale przyjmują wyłącznie goły kabel. W środku terminala nie ma styku dla wtyku bananowego , jest tylko plastik.

hfe_harman_kardon_hk6300_6500.pdf 614 kB · 3 downloads

No właśnie. O tym samym pisałem.

22 godziny temu, Tobiahao napisał:

Uciąłem banany i włożyłem gołe kable. Grają aż miło. Dzięki wszystkim za pomoc! :) 

Włożyłeś czy przykreciłeś? Gole kable wkłada się tak zboku trochę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...