Skocz do zawartości

Audiolab 6000A (8000M) vs Naim Nait 5SI/Pylon Diamond


barchetta1

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Bo Audiolab 6000A gra skrajnie różnie od 8000M

Skrajnie.

Zgadza się, i choć obiektywnie 8000M grało lepiej od 6000A to brakowało mi tam tego czegoś w brzmieniu... Chyba po prostu lubię 6000A i na tą chwilę jest dla mnie wystarczający.

Kable głośnikowe  zdecydowanie wpływają na brzmienie zestawu.

Każdy kabelek był fajny i może się świetnie wpasować w inny system. U mnie póki co najlepiej wpasowała się Melodika Brown Sugar - podczas gdy inne kable podbijały bas,  tutaj ilość zmieniła się na jakość (mniejszy objętościowo, za to bardziej konturowy), pojawiło się sporo wyższej średnicy, góra też bardzo fajna, a to wszystko wciąż przy jednocześnie lekkim ociepleniu dźwięku. Można powiedzieć, że brzmienie się bardzo wyrównało. W skrócie D25 zaczęły grać równiej, jak D28.

Dodatkowo - słychać dużą różnicę w filtrach w DAC-u Audiolaba, zwłaszcza pomiędzy SLOW i FAST.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że wielu osobom czegoś brakowało w tej serii.

To był taki produkt który w tamtych latach bardzo odstawał bo grał sucho. Dokładnie. Analitycznie.

Nie było muzyki w muzyce mimo że potrafiło to napędzić praktycznie każde kolumny.

Ja do tych monobloków podłączałem drogie Sonusu,  Cantony, Dali i no nie gralo to dobrze.

Jesli kabel Ci wpasował to dobrze :)

Pozdrawiam

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2023 o 07:29, Piotr Sonido napisał:

Powiem Ci że wielu osobom czegoś brakowało w tej serii.

To był taki produkt który w tamtych latach bardzo odstawał bo grał sucho. Dokładnie. Analitycznie.

Nie było muzyki w muzyce mimo że potrafiło to napędzić praktycznie każde kolumny.

Ja do tych monobloków podłączałem drogie Sonusu,  Cantony, Dali i no nie gralo to dobrze.

Jesli kabel Ci wpasował to dobrze :)

Pozdrawiam

Piotrek

 

Dokładnie, 8000M -grały technicznie super, ale trochę brakowało serca. Przynajmniej do mojej muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2023 o 22:01, barchetta1 napisał:

No i posłuchałem Brown Sugar BSC38

Porównując do Purple Rain, Chord Clearway czy QED XT40 grało jakbym podłączył wzmacniacz o klasę wyżej (a przynajmniej tak sobie to wyobrażam). 

Audiolab 6000A zagrał dla mnie z Brown Sugar lepiej niż monobloki 8000M z Chordem (niestety nie sprawdziłem jak by grały monobloki z Brown Sugar bo już ich nie mam). Brown Sugar to tą chwilę mój ulubiony kabelek (Słuchałem też Cardas 101 i też mi sie podobał, ale niestety nie miałem okazji ich porównać bezpośrednio) i możliwe, że na nim zakończą się moje poszukiwania w dziedzinie audio.

Biorąc pod uwagę jaką zmianę wniósł do mojego systemu uważam, że ten kabelek nie dostaje tu należnej mu uwagi.

Miło słyszeć, że Brown Sugar sprawdził się u Ciebie i wyciągnął jeszcze więcej dobrego z brzmienia zestawu. Tak jak mówiłem w stosunku do Puprle Rain zapewnia granie o wyższej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...