Skocz do zawartości

Zmiana zestawu stereo - obsługa jednym pilotem i poprawa górnych partii [3-4k]


Andrzej Podgórny

Recommended Posts

Cześć, posiadam obecnie taki zestaw: sabaj a4 + kef cresta 1. 

Chciałbym go zmienić abym mógł obsługiwać wszystko jednym pilotem (obecnie działam na dwa piloty, jeden do tv, drugi do wzmaka - jest to irytujące). Czy znajdę jakiś wzmacniacz stereo z wejściem HDMI ARC? Bo chyba to wejście odpowiada za to aby sterować jednym pilotem głośnością? Ewentualnie proszę o poprawienie mnie. 

Źródłem dźwięku jest TV i serwer NAS. Fajnie by było jakby wzmak miał BT(spotify/tidal z telefonu), ale nie jest to wymagane. W przyszłości będę chciał kupić odtwarzacz CD (za 2-3 lata pewnie). Fajnie też jakby wzmacniacz miał obsługę sieciową. Mam serwer NAS na którym mam zripowane płyty CD. Było by to bardzo duże ułatwienie. 

Oprócz tego zastanawiam się nad zmianą kolumn. Nie wiem na jakie konkretnie, ale na pewno muszą to być kolumny podstawkowe, nie mam miejsce na nic większego. Próbowałem zaprzyjaźnić się z EQ, ale brakuje mi wysokich tonów. 

Jeżeli chodzi o muzykę, którą słucham to jest to wszystko, dosłownie, ale jakbym miał wymieniać coś czego słucham najwięcej to jest to trance oraz muzyka folkowa i rock. Pasuje mi brzmienie "V".

Kwotowo chciałbym się zmieścić w 3-4k. 

 

EDIT: Wzmacniacz może mieć maksymalnie 13 cm wysokości, więc realnie 10-11cm aby powietrze miało przepływ. Taką mam szczelinę w szafce. 

EDIT2: Ewentualnie zwykły wzmacniacz + streamer? 

 

W załączniku zrzut salonu. 

Przechwytywanie.PNG

Edytowano przez Andrzej Podgórny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety wiele opcji w tej kategorii cenowej nie będzie. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to Onkyo 8270 oraz Denon DRA800h. Denon będzie bardziej mięsisty i doda od siebie więcej dołu. Onkyo będzie równiejszy w brzmieniu oraz nieco dynamiczniejszy. 

Masz jeszcze Magnata MR750 ale nie będziesz miał w tym przypadku opcji sieciowych. 

Zadzwoń do nas w wolnej chwili to porozmawiamy na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Q21 napisał:

Dokładnie tak. Możesz poszukać Chromecast Audio lub alternatywne rozwiązania typu Octavio Stream, Taga Harmony TWA10 itd. 

@Q21 Dzięki, wg. mnie ten Magnat wygląda bardzo dobrze. 

Jest jeszcze jedna kwestia. Jak już pisałem wnęka ma 13.5 cm wysokości, a owy Magnat jest wysoki na 11,6. Czy 2 cm dziury u góry wystarczy aby wzmak się nie przegrzewał? 

 

EDIT: Czy KEF Q350 będą dobrze współgrały z MR750? W przypadku mieszczenia kolumn jak na obrazku wyżej będą ok? 

Edytowano przez Andrzej Podgórny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej Podgórny napisał:

Czy 2 cm dziury u góry wystarczy aby wzmak się nie przegrzewał? 

Nie. To wzmacniacz hybrydowy. wydziela dużo ciepła. Taki ma stac na szafcę nie W

15 godzin temu, Andrzej Podgórny napisał:

EDIT: Czy KEF Q350 będą dobrze współgrały z MR750? W przypadku mieszczenia kolumn jak na obrazku wyżej będą ok? 

Grało by to łagodnie. Za łagodnie.

Do tego Magnata szukał bym czegoś żywszego

Bronze 100 od Monitor Audio albo Acustic Energy, albo Magnat Signature 503 / Heco Revolution 3

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 2 cm to za mało to jestem w dupie. Zgaduję, że 3 cm jakbym wziął Maranza NR1200 to też wciąż za mało. Znacie może jakieś inne (używki też) wzmacniacze, które będą miały maks 8 cm wysokości, no może 9? 

Pomijając już HDMI ARC. 3-4k bez kolumn?

Edytowano przez Andrzej Podgórny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Andrzej Podgórny napisał:

@Piotr Sonido

Myślę czy nie będzie lepiej najpierw wziąć kolumn (monitor audio bronze 50 / q acoustics 3030 - małe, bo nie mam na tyle miejsca aby pomieścić bronze 100), a potem do nich dobrać wzmak. 

Zdecydowanie tak

14 godzin temu, Andrzej Podgórny napisał:

Zakupiłem Bluesound Powernode. Do nich chyba B&O?

A kto Ci tak doradził jeśli chodzi o wzmak i kolumny?

Powernode, fajnie bo ma stream dobry na pokładzie. Ale wolał bym inny wzmak. Ten jest mały, funkcjonalny, rozumiem nie czepiam się.

Ale B&O no nie. Nadal zostaw propozycję Bronze, QA czy ELAC

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie tak

A kto Ci tak doradził jeśli chodzi o wzmak i kolumny?

Powernode, fajnie bo ma stream dobry na pokładzie. Ale wolał bym inny wzmak. Ten jest mały, funkcjonalny, rozumiem nie czepiam się.

Ale B&O no nie. Nadal zostaw propozycję Bronze, QA czy ELAC

Piotr

 

Jeżeli chodzi o wzmaka to w innym wątku mi ktoś polecił. Zależało mi by miał HDMI ARC oraz funkcje sieciowe. Nie znalazłem nic innego ciekawego, a ten nie dość, że spełniał te wymagania to jeszcze jest mały co dla mnie ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli chodzi o kolumny to gdzieś czytałem, że B&O dobrze z nim grają.

O którym Elacu  piszesz? Bo pewnie wypożyczę te kolumny do testów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Q21 napisał:

Magnat MR780 wydziela sporo ciepła dlatego nie wkładałbym go w taką wnękę. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdziłby się Octavio AMP, który może być zamknięty w szafce i zapewni bardzo dynamiczne i przestrzenne brzmienie z pełną obsługą sieci. 

Octavio mi nie podpasował, a po drugie już kupiłem Powernode od Bluesound. Teraz szukam do nich kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, 1Ender napisał:

do Wrocka mogę Ci podrzucić kolumny (w cenie paliwa) które na 90% się sprawdzą ww muzyce. Kiedy będziesz mieć wzmacniacz?

Odsłuchasz jak Ci podpasują to kupisz.
Nie, zwrot za paliwo i zabieram.

Pozdrawiam

Hej, w sumie czemu nie. Jakie masz kolumny i w jakich cenach? 

 

Wzmaka będę miał gdzieś śr-czw pewnie, ale realnie przetestować kolumny będe miał czas po 13.09.

Edytowano przez Andrzej Podgórny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2022 o 09:08, Andrzej Podgórny napisał:

Jeżeli chodzi o wzmaka to w innym wątku mi ktoś polecił.

Chodziło mi o kolumny. Kto Ci je polecił?

Dnia 26.08.2022 o 09:08, Andrzej Podgórny napisał:

O którym Elacu  piszesz? Bo pewnie wypożyczę te kolumny do testów. 

Nawet B6.2 ale dobre ceny był ostatnio na Uni Fi

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2022 o 13:56, Andrzej Podgórny napisał:

Hej, w sumie czemu nie. Jakie masz kolumny i w jakich cenach? 

 

Wzmaka będę miał gdzieś śr-czw pewnie, ale realnie przetestować kolumny będe miał czas po 13.09.

Phonar Laser 250. Na piątek mogę podrzucić. Posłuchasz, nic nie ryzykujesz. Taki odsłuch we własnym domu jest najlepszy. Odsłuchy u kogoś nic nie dają, bo u Ciebie każde kolumny zagrają inaczej.

Więcej w priv.

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Phonar Laser 250. Na piątek mogę podrzucić. Posłuchasz, nic nie ryzykujesz. Taki odsłuch we własnym domu jest najlepszy. Odsłuchy u kogoś nic nie dają, bo u Ciebie każde kolumny zagrają inaczej.

Więcej w priv.

Pozdrawiam 

 

U mnie w grę wchodzą tylko podstawkowe. 

Odezwę się jak będę już miał wzmaka i wrócę z urlopu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...