Skocz do zawartości

Przedwzmacniacz / wzmacniacz / lub amplituner do obecnego zestawu


Alfred555

Recommended Posts

Witam, 
Jaki przedwzmacniacz albo wzmacniacz/amplituner polecacie do tego zestawu:
Kolumny Paradigm 11s7 (w niedalekiej przyszłości mogą być do zmiany, na chwilę obecną zero pomysłów na co)
Końcowki mocy 2x advance acoustic ax220
2x SVS PB 3000


Co do oczekiwań jak zawsze w zestawie, który kompletuje (dość częste zmiany ostatnio), mocny bas (choć tutaj myślę, że w końcu nowe suby poradzą sobie w tej kwestii) - Muzyka rock/rap/elektroniczna.
Nie oczekuje super szczegółów a raczej charakterystyki "U", w kinie nie będzie on grał na plikach najwyższej jakości. Muzyka to platformy streamingowe + mp3 po wiim/CA.

Zestaw do muzyki i kina, nie rozkładam tego procentowo. Myślałem czy do kina nie byłoby dobrze dolozyc głośnik centralny (głośniki surround itd nie wchodzą w grę - czyli zestaw 2.2 lub 2.1.2 przy zakupie kolumny centralnej)

Z racji posiadanych subow obowiązkowe wyjście na sub (najchętniej x2) oraz pre out na końcówki mocy i regulacja tonów. Biorąc pod uwagę ewentualne dołożenie kolumny centralnej oraz wspomniane wyjścia dodałem do opcji amplituner (jeśli myślicie że dołożenie kolumny centralnej nic nie wniesie to amplituner można skreślić)

Szukam sprzetu używanego bo będzie to ewentualna przesiadka z używanych wcześniej wzmacniaczy na być może amplituner i nie wiem jak w połączeniu z końcówkami mocy zagra to w stereo, po drugie zbyt często zmieniam sprzęt a powoli kończy się miejsce na upychanie tego po domu. Za dużo ostatnio traciłem na sprzedaży kilkumiesięcznego sprzętu.

Budżet? Ciężko określić, kompromis między ceną a jakością. Kombinowałem już z tańszym subem i nie wyszło, po krótkiej przygodzie z nieudanym zakupem zdecydowałem się na suby jak wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma sens.

Bo wybierajac amplituner resztę kolumn podłączysz do amplitunera. A tymi końcówkami zastąpisz tylko fronty aby to dobrze grało w stereo.

2.1.2 ? To w takim układzie nie ma centralnego. Może lepiej zrobić klasyczne dobre 5.1?

Co do amplitunerów to

Denon X 3700

Yamaha A4A

Onkyo RZ50

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr,

Źle się wyraziłem. Zestaw będzie albo 2 fronty + 2 suby lub 2 fronty + 2 suby + centralny.

Uważasz, że warto dołożyć centralny do kina czy nie wiele wniesie? 

Bo amplituner w dużej mierze rozważam w przypadku jeśli dokładał bym centralny. 

Jeśli bez centralnego miałbyś jakieś propozycje przedwzmacniacza/wzmacniacza z wyjściem na sub?

Jeśli bez centralnego to myślałem o NAD C658 zakładając, że gra podobnie jak ich wzmacniacze. Ma wyjścia zbalansowane i dwa wyjścia na sub. Pozostaje tylko ALE - nie podepne do tego centralnego.

Biorąc pod uwagę, że fronty będą podpięte pod końcówki to idąc w amplituner zamiast przedwzmacniacza jak Twoim zdaniem odbije się to na stereo przy słuchaniu muzyki?

Przepraszam za sporą ilość pytań.

Edytowano przez Alfred555
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie głośnika centralnego coś pomoże ale w takim przypadku będziesz musiał kupić amplituner kina domowego, który będzie wąskim gardłem w przypadku stereo. 

W mojej ocenie lepiej kupić dobry przedwzmacniacz i zostać przy obecnym zestawieniu i najwyżej w przyszłości rozważyć zakup lepszych kolumn. 

Jeśli chciałbyś upiec dwie pieczenie na jednym ogniu to miałbyś tutaj NADa C658 lub dynamiczniejszego Lumina D2, którego można czasem znaleźć na rynku wtórnym. 

Z klasycznych przedwzmacniaczy godnych polecenia miałbyś Atoll PR200 Signature lub Parasound NewClassic 200 Pre, który zapewni Ci większą funkcjonalność oraz mocniejszą podstawę basową. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje preferencje brzmieniowe szukałbym kolumn o dynamicznym, precyzyjnym i szczegółowym brzmieniu. Dobrze zagrałyby Fyne Audio F502SP jeśli tylko miałbyś około 30m2. Alternatywą mogłyby być Focal Aria 936 lub Monitor Audio Gold 300. 
Wszystko zależy od zakładanego budżetu oraz metrażu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale są jednymi z moich faworytów chociaż sporo czytałem, że ich brzmienie zależy od wzmacniacza. Metraż akurat mam spory więc tym się przy focalach nie martwię. 

Wracając do przedwzmacniacza bo to będzie pierwsze, rzucił mi się w oczy jeszcze rotel rc-1572. To dobry trop? Z tego co widzę po opiniach/testach to jednak ta podstawa basowa w fotelu jest nie najlepsza w porównaniu do konkurencji. Tylko tej konkurencji narazie nie za wiele. Rozglądam się głównie za przedwzmacniaczami z podwójnym wyjściem na sub, chyba że jedno wyjście i dodać przejściówkę Y?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Piotr, a miałeś może do czynienia z tym niepozornym Paris px1? Nie upieram się przy nim, to że jest stosunkowo wąski nie robi mi specjalnej różnicy, z recenzji które znalazłem zebrał całkiem pochlebne opinie wpisujące się w to czego oczekuje ale wiem, że testy/recenzje to jedno, a życie to drugie. 

Jest chyba łatwiejszy do dostania niż xp500/700 (700 widziałem na alle... W dobrej cenie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szedłbym raczej w zestawienie z Roksanem, aczkolwiek tak czy inaczej bez odsłuchu się nie obejdzie. W połączeniu Roksan Focal będzie to bardziej energiczne granie, żywiołowe i muzykalne nawet przy niższych poziomach głośności. 

Co do Paris PX1 to nie miałem okazji go słyszeć w takim zestawieniu, ale być może ktoś tutaj będzie miał doświadczenie z tym połączeniem. Jeżeli nie to zostanie najlepsza z możliwych opcja, czyli wypożyczenie sprzętu do domu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Alfred555 napisał:

Dzięki Piotr, a miałeś może do czynienia z tym niepozornym Paris px1? Nie upieram się przy nim, to że jest stosunkowo wąski nie robi mi specjalnej różnicy, z recenzji które znalazłem zebrał całkiem pochlebne opinie wpisujące się w to czego oczekuje ale wiem, że testy/recenzje to jedno, a życie to drugie. 

Jest chyba łatwiejszy do dostania niż xp500/700 (700 widziałem na alle... W dobrej cenie)

Nie. Jego nie testowałem. Nie spodziewał bym się tutaj olbrzymiej zmiany dźwiękowej.

AA czy AP raczej trzymają się swojego charakteru.

21 godzin temu, Alfred555 napisał:

Patrząc na Roksana, pytanie jak to pospinac z końcówkami mocy i przypomnę dwoma subami:) 

Roksan ma wyjście PRE OUT / SUB

Z tym że Ty potrzebujesz podłączyć 3 rzeczy pod to.

Nie wiem czy rozdzielacz może być tutaj stosowany?

 

Czekaj bo się zgubiłem. To amplituner już kompletnie wylot? Nie będzie kina?

Jakie to suby?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym, że chciałbym wykorzystać końcówki AA, które mam i podpiąć wszystko pod jeden zestaw, który teraz byłby używany i do muzyki i do kina. Wiem, że najłatwiej byłoby to zrobić tak jak napisał 1Ender ale chce dać szansę jednemu urządzeniu. Szukam więc przedwzmacniacza, który będzie miał wyjścia na sub (jak będzie tylko pre out to wykorzystam je na końcówki i nie podepne subow). Do muzyki suby mogę po prostu wyłączyć ale chcę spróbować oprzeć to o przedwzmacniacz bo i tak do kina będą tylko dwie kolumny podłogowe + suby (dlatego, że początkowo rozważałem dołożenie centralnego to brałem pod uwagę amplituner zamiast przedwzmacniacza ale widzę, że nie specjalnie takie rozwiązanie było polecane w tym przypadku)

Suby to 2x SVS PB3000 

Stad padały takie propozycje jak AA lub wspomniany rotel czy NAD c658 (wszystkie z dwoma wyjściami na sub choć tutaj nawet jedno załatwiło by sprawę, ostatecznie mógłbym użyć jakąś przejściówkę Y)

Jeśli coś jeszcze przyjdzie Wam do głowy to śmiało. Sprzęt nowy albo używany z akcentem na używany bo tak jak wspomniałem za często ostatnio sprzedawałem ze stratą i chyba za bardzo lubię eksperymentować z nowymi urządzeniami.

 

Ps. Jeśli masz na myśli jakiś rozdzielacz, o którym wspomniałeś i załatwiłby sprawę to wybór będzie większy.

EDIT:

O P1X pytałem czy w odniesieniu do px500/700 mam się spodziewać czegoś gorszego ze względu na kompaktowy charakter urządzenia.

Edytowano przez Alfred555
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 14.09.2022 o 14:00, Piotr Sonido napisał:

Czekaj bo się zgubiłem. To amplituner już kompletnie wylot? Nie będzie kina?

Jakie to suby?

Właśnie problem w tym, że chciałbym wykorzystać końcówki AA, które mam i podpiąć wszystko pod jeden zestaw, który teraz byłby używany i do muzyki i do kina. Wiem, że najłatwiej byłoby to zrobić tak jak napisał 1Ender ale chce dać szansę jednemu urządzeniu. Szukam więc przedwzmacniacza, który będzie miał wyjścia na sub (jak będzie tylko pre out to wykorzystam je na końcówki i nie podepne subow). Do muzyki suby mogę po prostu wyłączyć ale chcę spróbować oprzeć to o przedwzmacniacz bo i tak do kina będą tylko dwie kolumny podłogowe + suby (dlatego, że początkowo rozważałem dołożenie centralnego to brałem pod uwagę amplituner zamiast przedwzmacniacza ale widzę, że nie specjalnie takie rozwiązanie było polecane w tym przypadku)

 

Suby to 2x SVS PB3000 

 

Stad padały takie propozycje jak AA lub wspomniany rotel czy NAD c658 (wszystkie z dwoma wyjściami na sub choć tutaj nawet jedno załatwiło by sprawę, ostatecznie mógłbym użyć jakąś przejściówkę Y)

 

Jeśli coś jeszcze przyjdzie Wam do głowy to śmiało. Sprzęt nowy albo używany z akcentem na używany bo tak jak wspomniałem za często ostatnio sprzedawałem ze stratą i chyba za bardzo lubię eksperymentować z nowymi urządzeniami.

 

 

 

Ps. Jeśli masz na myśli jakiś rozdzielacz, o którym wspomniałeś i załatwiłby sprawę to wybór będzie większy.

 

EDIT:

 

O P1X pytałem czy w odniesieniu do px500/700 mam się spodziewać czegoś gorszego ze względu na kompaktowy charakter urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Ale to dalej będzie zestaw stereo. Nie kinowy.

Różnica ma byc tylko taka że podczas odsłuchu stereo nie będa używane suby a podczas kina tak? Ale wszystko będzie dokładnie takie same.

Przedwzmacniacz i tak nie będzie miał dekoderów przestrzennych.

Ja bym zbudował jeden zestaw z subami który gra dobrze w stereo i w kinie.

PB 3000 w ilości dwóch sztuk nie będą wykorzystane do kina bez procesora który da im prawidłowy sygnał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ja bym zbudował jeden zestaw z subami który gra dobrze w stereo i w kinie.

To co byś polecił do tego zestawu? 

Masz na myśli jakieś urządzenie będące kompromisem i zagra przyzwoicie w stereo i kinie? 

Końcówki chciałbym zachować bo ciężko mi się z nimi rozstawać:) wiem, że moje podejście wielu tutaj zniesmaczy ale lubię efekt wycieraczek:) więc coś do czego podepne całą resztę, jakiś procesor dźwięku? A moc do stereo zapewnia końcówki?

 

Ps. Do muzyki też lubię czasem odpalić suby więc przydadzą się i tu i tu. chociaż do muzyki w większości obede się bez to jednak czasem będą wykorzystywane.

Edytowano przez Alfred555
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2022 o 13:43, Piotr Sonido napisał:

Tak. No suby PB w stereo dobrze nie zagrają.

Końcówki mocy zostają.

NAD 658 + 2x REL T7x albo T9x i masz w jednym.

Piotr

Przymierzam się pomału do zakupu tylko pojawiło się dodatkowe pytanie. Żeby mieć dekodery przestrzenne do wykorzystania w kinie będę musiał dokupić do nad c658 moduł: MDC HDM-2?

Jeśli tak to czy ewentualnie przychodzi Ci jakieś inne urządzenie, które sprawdzi się zarówno w kinie jak i w muzyce (znając życie przy odsprzedaży NADa z dodatkowym modułem sprzedam go po cenie NADa bez modułu bo już to przerabiałem z innymi modelami a u mnie sprzedaż przychodzi przeważnie szybciej niż się spodziewam...).

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakieś inne propozycje biorąc pod uwagę konfigurację 2 fronty + 2 suby + końcówki tak żeby zagrało to i tu i tu? (Priorytetem muzyka ale chciałbym wykorzystac suby w kinie na tyle ile to możliwe / do muzyki suby też będą okazjonalnie wykorzystywane)

NADa nie skreślam ale myślę nad alternatywą. 

Ewentualnie przedwzmacniacz z wyjściem na suby + ?? (Coś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...